Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 4 voturi

Mamici de Noiembrie 2016 (Brumarei de Noiembrie 2016)

sarcina gravida noiembrie 2016

1278 raspunsuri la acest subiect

#41
cristinacrisa

cristinacrisa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 22 martie 2016 - 21:17

Hei, fetele!! Atitudine pozitiva am zis!!! :) Otilia, nu am retinut in ce tara esti plecata. Astazi la medic am avut doar ecografie si confirmarea ca sarcina este pierduta (ceea ce eu stiam deja). An discutat metodele de eliminare deoarece am avort incomplet. Si am stabilit sa mai asteptam o saptamana poate se elimina tot. Urmeaza saptamana viitoare un nou ecograf. Mi-au spus in ziua respectiva sa nu mananc, in cazul in care am nevoie de interventie. Cum sunt o fricoasa din fire, as prefera sa raman la calea naturala. I-am spus ca am avut duteri de burta ff mari si a spud ca sunt normale. Trebuie sa urmaresc sa nu fac febra..antibiotice nu mi-a dat. V-am spus ca sunt multumita de medicul meu. Am intrebat care ar putea sa fie cauza si a spus ca pur si simplu se intampla..si ca sotia lui a pierdut prima sarcina la fel, si era tanara, sanatoasa.. Fara emotii fetele. Eu cand am fost la urgente cu primele mici sangerari si ulterior la ecograf am stiut pur si simplu ca am pierdut sarcina. Cu 2 zile inainte fusesem in mall si imi cumparasem 2 tricouri pentru gravide si i-am spus sotului meu ca simt ca nu trebuie sa le cumpar..ca le voi cumpara degeaba. Intre timp o sa incerc sa ma bucur de aceasta saptamana, eu sunt catolica si sarbatoresc Pastele :) Va pup fetele si daca eu pot sa fiu pozitiva, voi nu aveti scuza ca sa nu fiti! :*

#42
otilia86

otilia86

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 195 mesaje

Postat 23 martie 2016 - 14:00

cristinacrisa ma bucur mult ca gandesti asa  [flo2]  [flo2]  [flo2] Eu locuiesc momentan in Austria. Maine am 7 saptamani si niciun simptom de sarcina.  [batcap]  Nu ca le-as cauta neaparat, dar ma gandesc sa fie totul bine cu  [bib] . Tocmai ce mi-a curs sange pe nas, ceva ciudat la mine. Din ce am citit pe net e ceva normal in sarcina. Sper sa nu fie tensiunea [batcap]



#43
cristinacrisa

cristinacrisa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 23 martie 2016 - 19:20

Si eu am avut o mica sangerare nazala prin saptamana 4. Capul sus! Trebuie sa fie totul bine!

#44
manuela03

manuela03

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 73 mesaje

Postat 25 martie 2016 - 14:43

Buna fetelor, si eu am aflat saptamana asta ca am reusit si avem un bebe la cuptor, saptamana a 6 a. 

Avem mari emotii, incercam de 6 luni sa il facem pe bebe si in sfarsit am vazut cele 2 linute pe bat.

Am fost deja la analize de sange, pe 21.03 – Beta hCG 760mUI si pe 23.03 – Beta hCG aprox. 2000 mUI. Restul analizelor au iesit si ele bune.

 

La 5 sapt doamna doctor mi-a facut o eco abdominala dar nu s-a vazut nimic. Abia pe 6 aprilie ma duc la o ecografie intravaginala sa vedem daca e totul bine pe acolo.

 

Intre timp rasfoiesc de zor internetul sa vad ce sa mananc, ce sa nu mananc, cum sa fac sport si toate celelate 100000 de informatii pe care le gasesc pe net, interminabile :)



#45
Alena11

Alena11

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 25 martie 2016 - 18:15

Cum sunteti fetelor?

Otilia cand ai ecografia? 

Ceva simptome noi? La mine încă e totul acceptabil și bine, stare de rau cand mi -e foame și cam atât...

Cristina,cum esti ? Sper ca treburile de Paste ti-au distras atentia !! 

Roli,Iness, Adina...voi? 



#46
otilia86

otilia86

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 195 mesaje

Postat 25 martie 2016 - 21:13

alena11 exact aia voiam sa intreb si eu...ceva simptome aveti? La mine nimic nou. Am facut azi un test ca sa fie asa perfect pentru albumul lui bb, asa m-am emotionat  [il] 

Marti am eco dar trebuie sa merg singura ca sotul lucreaza [smulgpar]



#47
otilia86

otilia86

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 195 mesaje

Postat 25 martie 2016 - 21:14

manuela03 ​bine ai venit.. [flo2]  Ce analize ai facut? Eu nu stiu inca ce analiz ar trebui sa fac. Probabil voi afla Marti



#48
manuela03

manuela03

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 73 mesaje

Postat 25 martie 2016 - 22:28

Pai mi-a dat doctorita de facut Complexul TORCH si inca cateva analize de sange gen colesterol, TSH, plus sumarul de urina si mi-a luat o proba din secretia vaginala. Astazi a fost a 3a oara saptamana asta cand mi-au luat sange pentru analize :)

 

Am fost la 2 ginecologi diferiti si amandoi mi-au dat cate ceva de facut. 

Sunt la prima sarcina si nu prea stiu ce am de facut, asa ca o sa stau pe capul ginecologilor ca sa fie totul bine. Ne dorim f mult un bebitza



#49
cristinacrisa

cristinacrisa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 25 martie 2016 - 22:28

Felicitari, Manuela! Cu treaba pentru Paste..mmm...lasata pe ultima zi

#50
manuela03

manuela03

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 73 mesaje

Postat 25 martie 2016 - 22:57

Multumesc Cristina, am citit ce ai scris tu, imi pare tare rau, dar te felicit pentru optimism! Te asteptam cu vesti bune luna viitoare :) 





Etichetat si cu sarcina, gravida, noiembrie 2016

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -