Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 4 voturi

Mamici de Noiembrie 2016 (Brumarei de Noiembrie 2016)

sarcina gravida noiembrie 2016

1278 raspunsuri la acest subiect

#51
raluk0207

raluk0207

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 159 mesaje

Postat 26 martie 2016 - 11:01

Buna, mamici!  Sunt însărcinată in 7 săptămâni si 1 zi, iar in data aproximativa de 12 noiembrie 2016, sper sa tin in brate un brumarel.  [flo2]



#52
otilia86

otilia86

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 195 mesaje

Postat 26 martie 2016 - 13:02

Paste fericit tuturor ce sarbatoresc acum Pastile [paste]  [paste]  [paste]  [paste]

raluca0207 eu am 7 sapt si 2 zile si DPN in 11 Noiembrie. Deci suntem pe aceeasi lungime ca sa zic asa  [flirty]  [flirty]  Ai ceva simptome?

Eu azinoapte am avut prima noapte alba. Cred ca de la Cola [pepsi]  



#53
raluk0207

raluk0207

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 159 mesaje

Postat 26 martie 2016 - 13:40

Somnolenta cam de pe la 5 saptamani. Bine,  si acum ma culc odata cu gainile. La 9-9.30 deja dorm. Greturi nu prea. In schimb, ma supara uneori arsurile la stomac. Mai ales dimineata. Mi-e pofta de chestii sarate si acre (as manca murături într-una). Tu cum te simți?  [:)]



#54
cristinacrisa

cristinacrisa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 27 martie 2016 - 02:34

Multumim, Otilia! Astazi zi grea. In primul rand am stat toata ziua in bucatarie..oua.. cozonac. Salata de vinete. Sarmale si sotul meu a facut ciorba de vacuta. In al doilea rand pentru ca am eliminat o parte importanta din sarcina. Pe langa durerile de burta a fost iar dezamagirea simtita in prima zi cand am aflat. Dar Dumnezeu este sus si m-a tinut ocupata, aveam toata mancarea pe foc si nu am avut timp sa ma deprim. Maine voi avea musafiri. A fost a doua oara in viata mea cand am facut sarmale si cozonaci ( la capitolul bucatarie nu stau chiar oau), dar cozonacii mei au iesit mai frumosi ca ai mamei :))))

#55
cristinacrisa

cristinacrisa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 27 martie 2016 - 02:35

Felicitari, Raluca!! Iti doresc sarcina usoara!

#56
otilia86

otilia86

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 195 mesaje

Postat 27 martie 2016 - 11:56

cristinacrisa e bine sa iti cauti ceva de facut sa fi ocupata cat mai mult timp. La felam facut si eu la primul Fiv esuat, binenteles nu se compara durerea dar  [:(]  [:(]  [:(]

Eu sarmale am invatat sa fac de la bunica dar de cand m-am casatorit n-am mai facut. Mi le face soacra si le iau congelate  [:D]  La cozonaci nu ma prea bag ca mi se par cam greu de facut, asa ca felicitari pentru curaj si pentru ca ti-au iesit frrumosi  [flo2]  [flo2]

Sa aveti Sarbatori binecuvantate  [:)]



#57
Alena11

Alena11

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 27 martie 2016 - 17:53

Raluk0205 , sarcina usoara!! Cam aceeasi data o avem si noi desi suntem cu 3zile mai mici ecografic ca am ovulat mai tarziu,nu în z14. Speram sa fie totul bine, asta e tot ce conteaza.

 

PASTE FERICIT fetelor !!!

 

Cristina, ce de bunatati ai facut! Noroc ca nu mi-e pofta!  Cel mai bine e sa te concentrezi spre alte lucruri și sa te gandesti cat mai puțin.

 

Otilia cata cola bei/ai baut?



#58
otilia86

otilia86

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 195 mesaje

Postat 27 martie 2016 - 21:30

Am baut vreo jumate de litru. Dar nu cred ca a avut legatura. Am ccitit pe net ca e normal sa ai insomnii in sarcina.  [batcap]  Oricum a fost ciudat.

Voi cum mai sunteti restul fetelor? Ceva informatii noi, analize, eco ceva?  [:)]


Editat de otilia86, 27 martie 2016 - 21:31 .


#59
raluk0207

raluk0207

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 159 mesaje

Postat 28 martie 2016 - 09:26

Eu am fost la ecografie (transvaginala) la 5 saptamani. Nu se vedea decat un punct. Medicul mi-a prescris Ogestan si acid folic (cate o capsula din fiecare, o data pe zi). Mai trebuie sa merg săptămâna viitoare, cand o sa am 8 saptamani si cateva zile. 

M-am lăsat de cafea si sucuri acidulate, iar pe cat posibil incerc sa nu mananc prostii. 



#60
iness

iness
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 28 martie 2016 - 20:18

Salut, noi suntem bine... azi am vomitat de draga dimineață, mai am si greturi... am fost la medic la 7saptamini 4zile, am dat analizele si prima ecografie a avut loc, am vazut "mormolocul" si sunt fericita ca e totul in regula... iau doar acid folic... pe 4 aprilie am urmatoarea consultație si rezultatul analizelor care sper din tot sufletul ca sunt bune... Va doresc din tot sufletul sa aveti o sarcina usoara!



Etichetat si cu sarcina, gravida, noiembrie 2016

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -