Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Abdomen extraplat (66)

sport sanatate hrana sanatoasa

331 raspunsuri la acest subiect

#11
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 21:43

:)) si nu e bine? Macar ovsa fie bine cand trece febra... asa minunat e sa nu te doara nimic !! Mie imi trece foamea cu un capucino decofeinizat...

#12
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 21:44

Marina, stii ce nu inteleg eu? Daca zici ca tot ce mananci se pune rapid pe tine, inseamna ca ti-a scazut rau de tot rata metabolica! Daca faci regim de infometare, scade si mai rau. Intrebarea e atunci, ce ai de gand? Unde vrei sa ajungi? Crezi ca e buna strategia ta?



#13
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 22:10

Am fost la sala, am facut biceps si umeri, am vrut 3 aparate la fiecare dar cand le/am facut m/am gandit ca e prea putin si am facut 4 pana la urma. Am schimbat exercitiile si la biceps si la umeri, ca incerc sa nu fac acelasi lucru de fiecare data.

Apoi au urmar cele 15 sau 16 reprize, ca tot ma incurc la numarat si prefer s afac in plus decat in minus, cate 1 minut si jumate de minut pauza. mai puteam sa fac dar chiar ma plictiseste sa stiu ca totul dureaza o ora.

 

mi/am calculat si am mancat azi in sfarsit mai mult de 60 g de proteine. acum seara am facut o salata din mazare, linte, boabe de fasole si peste ton.

delicios si proteic, cu carbohidratii buni de care am nevoie la noapte.



#14
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 08 februarie 2016 - 22:55

Caro ma bucur ca ca ai iesit din barlog macar provocata de nebunia mea:) Io stiu ca ce zici tu e drept, dar tb sa vad iar 59 ala macar si nu am rabdare de mancare sanatoasa si trei luni de sport . Sunt singura cu copiii, muncesc de dimineata pana seara, totul e contra cronometru, ma depreseaza environmentul, totul e cu fundul in sus in industria mea in ziua de azi, e fain seara sau wk sa te refugiezi in clatitele copilului:). Asa ca am decis ca 2-3 sapt de foame nu o sa ma omoare. La 59 promit sa imi gasesc undeva si timp de gatit si preparat pachete ca cu infometatul e pur si simplu mai practic:)

#15
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 09 februarie 2016 - 00:19

Marina, da, am iesit din barlog, ca bine zici:) 

 

Sigur ca nu te omoara alea 2-3 saptamani de foame, dar te adancesc mai tare in problema! Ca atingi alea 59 Kg si apoi sunt greu si de mentinut, let alone de depasit (in jos) ca eu te stiu pe tine, vei vrea mai putin. Si atunci ce faci? Bei doar apa?

 

Te inteleg f bine cu clatitele copilului, dar zau asa, poti mai bine!

 

Xio, e greu de digerat salata aia! Mai bine un singur fel de leguminoase, in cantitate mai mare, zic eu, decat 3 feluri amestecate. 

 

Gata, am terminat cu sfaturile necerute, plec inapoi in galaxia mea.



#16
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 09 februarie 2016 - 07:33

caro, e buna pt dupa antrenament si asta e ideea, sa fie carbohidrati care sa se proceseze lent, pe pparcursul noptii.  oricum nu era mult cantitativ, mult a fost

tonul ala :)))

pastele sunt iar foarte bune, cartof dulce, nautul samd. si cica o felie de pizza margherita e buna.... :D

 

marina, daca tot mananci mult macar ridica greutati, ca atunci e recomandat un meniu bogat caloric.. :)



#17
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 09 februarie 2016 - 09:26

nu mananc mult , ci prost aiurea si dezordonat :( 



#18
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.239 mesaje

Postat 09 februarie 2016 - 10:10

salutare!

 

Eu sper sa ajung mai des la sala in urmatoarele 3 saptamani. Fac planuri si sper sa ma tin de ele cat e mama la mine.

Dar baiul cel mare este ca ma doare rau de tot mana dreapta. Am ridicat deasupra capului o cutie grea si voluminoasa sa o pun sus pe un raft. A fost pe la inceputul lui decembrie. Si de atunci a inceput sa ma doara in zona omoplatului. Dar e din ce in ce mai nasol. Ma doare si deltoidul posterior acum si se duce durerea pana in cot. Ieri de abia am schimbat vitezele la masina.

De alergat la banda am reusit cumva. Desi e mult mai bine la eliptica.

Exercitiile pentru maini sunt chiar puine cele pe care mai pot sa le fac. Plankuri, flotari cam pauza.

Durerea din talpa s-a dus. Mi-au trosnit amandoua talpile de parca faceau concurs.

Mai dar parca numai eu sunt ramolita si ma vait pe aici. Ce bine de voi.

 

Ah, ce am ras ieri. Am fost duminica la plimbare cu fetele mele vreo 2 ore prin padure. Si a cam trebuit sa le imping bicicletele la deal ca era prea abrupt pentru ele. Iar fibitul imi arata ca am biciclit eu [:)] . Nu stiu cum de s-a gandit el la asa ceva.

 

Marina, relax ca nu ajuta stresul decat la ingrasat si dat peste cap metabolismul. Eu m-am resemnat de ceva timp ca e criza si asta este. Mai un somaj, mai o suma din asigurare de venit. Sanatosi sa fim.

Carolina, te specializezi pe vzite meteorice? ce mai e nou in galaxia ta? mai alergi pe afara?

Anda, ce performante, pfoooai de mine.



#19
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 09 februarie 2016 - 10:43

Marina, nu mai vrei sa tii Rina sau ceva de genul?

Eu reusesc sa ma tin de mancat daca am un target, adica stiu ca o data pe sapt am cheat day si atunci nu mai mananc in cellelalte zile prostii, ca mi se pare ca stric tot. Tine putin si ocd, la exercitii de ex nu merfe sa fac pana nu mai pot, mie imi trebuie sa stiu ca fac 100 sau 1000 sau o ora sau un minut, altfel nu merge.


Otilia, pauza si masaj local.

Mie mi-a trecut umarul dupa....vreo 11 luni :))))

#20
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.239 mesaje

Postat 09 februarie 2016 - 12:16

Asa Xio, incurajeaza-ma. Poate ma fac bine pana la craciunul viitor cand iar trebuie sa umblu la cutia aceea [:D]





Etichetat si cu sport, sanatate, hrana sanatoasa

Panic Questions

  • Sunt însărcinată

    menis
    - iul 23 2024 19:25

  • 18 săptămâni

    UIoana
    - iul 21 2024 21:39

  • Test Paborama

    Alina Patrichi
    - iul 21 2024 21:00

  • Dormitul pe spate

    Ioana6667
    - iul 19 2024 09:18

  • Lichid amniotic crescut

    anays12
    - iul 12 2024 09:21

Last Blogs

  • Primul test pozitiv

    Ayshutza
    - Astăzi, 00:15

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    Cristiana1304
    - Ieri, 21:19

  • Am nascut o minune de baiat!

    Deutzuk
    - Ieri, 20:59

  • 27saptamani

    irinan
    - Ieri, 19:54

  • Saptamana 30

    DaianaL
    - Ieri, 17:47

Ultimele aprecieri

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • Laura25Poza lui %s

    Laura25
    ii multumeste lui

    Elkia
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -