Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Abdomen extraplat (66)

sport sanatate hrana sanatoasa

331 raspunsuri la acest subiect

#31
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 10 februarie 2016 - 22:53

Push pump si o sauna buna azi. Foamete mare in ciuda criticilor constructive ale lui Caro. Si ma calca pe nervi profa ca tot incearca sa ma convinga sa fac squats cu bara fara greutati, cica sa ajung treptat la 4 kg sa nu imi fac muschi ca barbatii. Am facut ultimii 10 ani squats cu 8-10 kg si nu am nici un muschi extra dar nu intelege frate, azi a trebuit sa fiu nesimtita sa o rog sa ma lase in plata mea sa lucrez cu cate kg veau. Culmea ca face o clasa dinamica si misto dar cu o bara de lemn si o bara metalica goala . Pt avansati exceptional cica sa pui greutati de 1 kg:) In schimb danseaza din buric exceptional, nu pot sa ma duc la clasa aia ca ma simt ca ursu' la balet dar e un spectacol de privit:)

#32
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 10 februarie 2016 - 22:59

Apropo de dans... pe mine ma fascibeaza dansatoarele de samba.. cand mai vad pe la carnaval... raman cu ochii lipiti.. arata si frumos ai se.misca.... wow :)

#33
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 08:24

. Am facut ultimii 10 ani squats cu 8-10 kg si nu am nici un muschi extra dar nu intelege frate, azi a trebuit sa fiu nesimtita sa o rog sa ma lase in plata mea sa lucrez cu cate kg veau.

Hahah! Esti nostima rau! Parca nu cred ,ca n-ai muschi ,la cit sport faci. Oricum mie imi place genul "fibros" cu muschi doar cit sa arat slim atletic ,nu exagerat. Sint convinsa ca arati perfect ,dar esti prea dura cu tine.

Anda ,si la tine cred ca a inceput sa se vada ,nu?

Eu inca nu-mi misc fundul si se vede.



#34
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 08:47

Se vede ceva, ceva :) Trebuie sa ma tin de treaba insa !!

#35
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 08:52

Acum am cautat si eu, squats inseamna genuflexiuni :)) ca nu pricepeam deloc ce exercitiu facea Marina

#36
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 11:55

Genul ala de genuflexiuni cu picioarele departate si cu virfurile oblice sau nu,cu mentinere /ridicari/balans( nu stiu cum sa-I zic). Usor! [:-)))]



#37
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 12:07

Marina, cum sa spuna asa ceva????? La picioare e cel mai greu sa iti dezvolti musculatura, se chinuie culturistii de numa. :))))

Ieri nu am fost la sala, am cazut lata si nu am mai putut face nimic. Am mancat niste paste cu sos de branza telemea romaneasca...mmmm si inghetata de avocado :)))
Azi am garda si maine fac cheat day, sper insa sa ajung la antrenament dwsi nu se intampla niciodata asta, ca stam in oras pana tarziu...

Daaar a inceput sa se vada iarasi ca inainte, sunt pe drumul cel bun.

#38
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 12:58

Fetelor, voi aveti echipamente fin bumbac sau dintetic? Eu am avut mereu din bumbac, dar ma tot bate gandul sa iau de astea "speciale" zic ei de alergat/sport si toate subtt din poliester sau mai stiu eu ce sintetic. . E adevarat ca arata mai bine :)) dar eu am fugit mereu de ele in ideea ca ..miros? Eu transpir in general mult, daca alerg.. arat genul cu pata pe spate, la burta, cam la orice incheietura.. si pe bumbac arata cam urat. . Deci, părerea voastra e ca e ok echipamentul din sintetic sau raman la cottonul meu?

#39
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 13:29

Ma bag si eu aiurea la subuect,insa chiar vreau si eu s avad ce raspunsuri ii dati Andei...si pe mine ma intereseaza ce tip de echipament folositi,de faot am intrebat si eu la subiectul ala cu miscarea.

 

Anda...si eu transpir,muult,foarte mult,peste tot [fri] ,si eu am evitat echipamentul din material de ala sintetic,desi se spune ca e "atmungsaktiv"(las apielea sa respire),am geaca speciala si tot se uda urit in spate,la mineci(da...transpir si pe brate  [fal] ),tricouri am folosit doar din bumbac 100%.

 

Deci astept si eu recomandari...si sezonul meu de nordic walking s eva deschide "curind" [smulgpar]


Editat de andacos, 11 februarie 2016 - 13:58 .


#40
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 11 februarie 2016 - 14:01

Luati va de la Under armour. Au niste tricouri din material sintetic dar se usuca imediat si nu tin rece.

Eu am extrem de multe haine sport, e un fel de parada a modei ca daca sunt imbracata aiurea dpdv eatetic nu am nici un chef. Daca sunt imbracata fain am de 5 ori mai mult chef.

Maieuri am si din bumbac, cu tot felul de insvriptii dar largi, nu mulate.
Mulate am din material sintetic.
Bustierele sunt toate sintetice, la pantaloni cred ca am doar o pereche care au si bumbac, in rest sintetic dar toate pt sport, si nu iau niciodata material de proasta calitate. Am vazut cateva si la adidas si la nike, sunt oribile.



Etichetat si cu sport, sanatate, hrana sanatoasa

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Astăzi, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Astăzi, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -