Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fusta cu floricele

uniforma reguli profesoara

110 raspunsuri la acest subiect

#21
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 14 octombrie 2015 - 21:40

Nu ii interzici unui elev sa stea la ore pentru ca nu are costumul  potrivit.Acesta n6 este motiv sa il dai afara din clasa. 

Exista alte moduri de a pedepsi nerespectarea regulamentului.

Si dupa cate am vazut eu la tv,fetita era adusa si luata zilnic de mama .

Daca unui copil i se intampla ceva in afara scolii si el trebuia sa fie la ora in acel moment,singurul raspunzator este profesorul care avea ora cu clasa in acel moment.

Nu ca pe parinte l-ar mai incalzi cu ceva in caz de o nenorocire...

 

Si nu mai compara masurile luate cand vorbim de minori si scoala cu cele luate impotriva unor angajați  ,oameni maturi.



#22
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.699 mesaje

Postat 14 octombrie 2015 - 21:42

aici la scoala lui fiu-meu nu se poarta uniforme dar ni s-a comunicat ca daca vin la scoala imbracati nepotrivit, in ziua respectiva li se da un tricou si pantaloni-(ca echipamentul sportive) sa poarte la ore si parintii sunt instiintati.

sub nici o forma nu sutn trimisi acasa...singuri...in cel mai rau caz e chemat unul din parinti sa vina sa-l ia.

copiii nu au voie sa paraseasca perimetrul scolii fara semnatura parintelui


Editat de michelle-usa, 14 octombrie 2015 - 21:43 .


#23
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 14 octombrie 2015 - 21:43

mie nu mi-a placut discutia avuta in fata clasei.  copiii nu trebuie sa asiste la astfel de discutii  .

 

profesoara directoare  trebuia sa aduca pe cineva care sa suravegheze clasa si sa discute cu mama in cancelarie sau pe hol. 



#24
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 14 octombrie 2015 - 21:48

Incalcarea regulamentului mi se pare minora in comparatie cu reactia exagerata si grobiana a profesoarei. Pedepsele ar trebui sa fie graduale si corelate cu gravitatea faptei. Chiar sunt curioasa daca in regulament scrie ca profesorul poate da copiii afara din scoala. Daca nu si ea a incalcat regulamentul si mult mai grav.

A umilit si a pus in pericol fizic un copil, sincer nu vad de ce un asa specimen poate fi numit profesor. 



#25
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 14 octombrie 2015 - 21:49

Am comparat situatia pt ca fata a fost imbracata de cineva. Cineva caruia i s/a falfait de regulament.

 

Eu sunt impotriva cocolositului si umblatului cu manusi, nu ai respectat un regulament, e instiintat parintele care sau aduce imbracaminte, sau vien si isi ia copilul de la scoala.



#26
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 14 octombrie 2015 - 21:49

Eu astept sa vad daca fetita era dusa si adusa de cineva.

 

Daca  eu merg la lucru in rochie desi stiu ca nu am voi, trebuie sa ma schimb sau sa plec acasa. Stiu ca trebuie sa port costum in spital, nu e nici o surpriza.

 

 

Sunt de acord cu ce a facut profesoara, singurul lucru gresit  a fost ca nu a anuntat parintii fetei.

Ideea era buna, dar actiunile nu au fost.

Trebuia sa sune la unul dintre parinti si sa ii spuna sa vina sa o ia pe fiica sa de la scoala.

Exista un regulament si acesta trebuie respectat.

 

 

Referitor la datul afara, da, daca nu respecti profesorul si deranjezi ora mi se pare normal sa te dea afara cu absenta, dar nu afara din scoala.

Cred ca de aia s/a ajuns la scoala in halul de acum, ca nu mai au profesorii nici un drept.

 

Eu astept sa vad daca fetita era dusa si adusa de cineva.

 

Daca  eu merg la lucru in rochie desi stiu ca nu am voi, trebuie sa ma schimb sau sa plec acasa. Stiu ca trebuie sa port costum in spital, nu e nici o surpriza.

 

 

Sunt de acord cu ce a facut profesoara, singurul lucru gresit  a fost ca nu a anuntat parintii fetei.

Ideea era buna, dar actiunile nu au fost.

Trebuia sa sune la unul dintre parinti si sa ii spuna sa vina sa o ia pe fiica sa de la scoala.

Exista un regulament si acesta trebuie respectat.

 

 

Referitor la datul afara, da, daca nu respecti profesorul si deranjezi ora mi se pare normal sa te dea afara cu absenta, dar nu afara din scoala.

Cred ca de aia s/a ajuns la scoala in halul de acum, ca nu mai au profesorii nici un drept.

 

Eu astept sa vad daca fetita era dusa si adusa de cineva.

 

Daca  eu merg la lucru in rochie desi stiu ca nu am voi, trebuie sa ma schimb sau sa plec acasa. Stiu ca trebuie sa port costum in spital, nu e nici o surpriza.

 

 

Sunt de acord cu ce a facut profesoara, singurul lucru gresit  a fost ca nu a anuntat parintii fetei.

Ideea era buna, dar actiunile nu au fost.

Trebuia sa sune la unul dintre parinti si sa ii spuna sa vina sa o ia pe fiica sa de la scoala.

Exista un regulament si acesta trebuie respectat.

 

 

Referitor la datul afara, da, daca nu respecti profesorul si deranjezi ora mi se pare normal sa te dea afara cu absenta, dar nu afara din scoala.

Cred ca de aia s/a ajuns la scoala in halul de acum, ca nu mai au profesorii nici un drept.

tu  cand mergi la lucru ai 21 de ani deja nu inteleg comparatie, dar nu ma mira.

 

si de ce s-a ajuns la datul afara din scoala? pentru ca profesorii nu stiu cum sa ceara sa aiba un drept. sunt doar stapani pe campia lor. unii  , nu toti.



#27
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 14 octombrie 2015 - 21:53

Am raspuns mai sus la nelamurirea ta.

 

Ce drept sa ceara?

Ce ati fi facut voi?



#28
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 14 octombrie 2015 - 21:56

Cireasa de pe tort a fost cand a recunoscut ca a facut-o pe fetita nesimtita.

Cum mai, sa trimiti copilul la scoala sa ti-l faca profesorul nesimtit?

Da Xio, pentru asa ceva merita sa nu mai profeseze. Nu e normal sa umileasca in asa hal un copil. 

Dupa usurinta cu care a recunoscut, iti dai seama ca nu e constienta de gravitatea situatiei. Ceva de genul...Da, am facut-o nesimtita, ce mare lucru?

Putem sa ne gandim sau nu ca asta e un comportament des uzitat de madam profesoara?



#29
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 14 octombrie 2015 - 21:56

Am comparat situatia pt ca fata a fost imbracata de cineva. Cineva caruia i s/a falfait de regulament. Eu sunt impotriva cocolositului si umblatului cu manusi, nu ai respectat un regulament, e instiintat parintele care sau aduce imbracaminte, sau vien si isi ia copilul de la scoala.

Deci esti de acord  cu gestul  profesoarei? !



#30
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 14 octombrie 2015 - 21:59

pe bune, xio, nu vrei sa te abtii de la acest subiect?





Etichetat si cu uniforma, reguli, profesoara

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -