Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Aspirante optimiste (853)


1381 raspunsuri la acest subiect

#261
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 13 aprilie 2015 - 17:20

Hristos a inviat! Sa dea Domnul ca de acum incolo sa curga cu vesti bune si cu teste pozitive !

Ariana multumim frumos pentru informatii.Foarte interesante si usor de pus in practica si putin costisitor.Eu una mai imi fac- dar nu atat de des cat ar trebui- suc de sfecla rosie cu mere si morcov. Sfecla rosie are si acid folic natural asa ca e buna si in preconceptie si in sarcina.

Roxy f faini cozonacii si ouale! Si eu am facut cozonaci si pasca, dar pt ca trb sa imi duc telefonul la reparat nu i-am pozat, dar dupa cat de repede au fost devorati zic eu ca au iesit si gustosi nu numai aspectosi.

elena sper ca ti-a iesit bine rmn-ul.

caresse, marja, multumim frumos pentru urari.Marja  ne bucuram ca baietelul se face mai voinic pe zi ce trece in burtica. Sunt convinsa ca o sa fie bine in continuare si ca o sa va bucurati de el sanatos la termen.



#262
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 13 aprilie 2015 - 20:55

Hristos a inviat! Fetelor va doresc o primavara luminata, binecuvantata cu multe teste pozitive si cu bebelusi sanatosi. Doamne ajuta-ne pe toate sa devenim mamici implinite.



#263
elenna87

elenna87

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 14 aprilie 2015 - 09:10

Hristos a înviat!! 

Am revenit acasa si.incepem.treaba :) 

Rmn -ul a iesit.bine fetelor ,tensiunea e normala acum iai tratamwnt naturist am.renuntat la pastila ca vorba bunicii.mele ,nu am varsta dumneaei sa incep de pe acum ..

Durerile de cap s au atenuat in svhimb.am amorteli la.degete in special la.mana stanga.astazi.merg la.neurolog cu rezultstul rmn si sa ii spun simptomele poate mi va da analize..

Vreo doua luni fac pauza de la.stimulari dar incercam natural ..vreun stimulent naturist stiti

?:)) nu ovulez din pacate fara.... Sansele

 

sint.minime dar organismul cere pauza dupa 6 luni de clomid 

Va pup zi frmoasa si vesti bune curand !:)



#264
Hope_32

Hope_32

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 594 mesaje

Postat 14 aprilie 2015 - 09:21

Hristos a Inviat! 

Va pup pe toate!! ma rog si m-am rugat ca primavara asta sa ne aduca bebeii mult asteptati.

Ariana multumim pentru info.  [pup]

Elena ma bucur ca esti mai bine si ca rmn-ul a iesit ok!! Iti tin pumnii pe mai departe. [pup] 

Marja sarcina usoara in continuare  [flo2] 

Pupiiii!!

 



#265
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 14 aprilie 2015 - 09:46

Hristos a inviat! si bine v-am regasit dupa vacanta!

 

roxy, ce gospodina ai fost! bravo, inn special pentru cozonaci.

 

caresse, m-am topit toata. ce minunatii de copii ai, sa-ti traiasca si sa va bucure fiecare clipa. un cadou minunat din partea ta. [flo2]

 

marja, multumesc pentru urari. felicitari ptr baietel si sarcina usoara pana la termen. ma bucur ca ai intrat sa ne dai vesti. pup!

 

floren, sper ca sunteti bine, vad ca ne citesti din umbra... [hopsieu] te imbratisez cu mare drag si deabia te astept cu vesti bune!

 

elena, ma bucur ca esti mai bine, cat despre ovulatie, nu ma pricep, nu stiu cum ai putea sa ajuti procesul...dar sper sa vina bb natural si repejor.

 

corina, sper ca sunteti bine, cumintei si linistiti [:D]

 

aspirantele mele dragi, burtici si mamici, va pup pe toate si va astept numai cu vesti bune in casuta noastra minunata!

 

noi am fost plecati de Paste. Crina a alergat, atat cat poate ea, s-a jucat la aer si s-a distrat cu finute, verisori si copiii altor rubedenii si vecini...aseara cand ne-am intors era tare trista ca s-a terminat cu distractia. astazi sunt la munca dar sotul si crina sunt acasa si fac pregatiri pentru ca deseara avem viitorii fini in vizita. si astazi e tot Paste, asa ca profitam.



#266
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 14 aprilie 2015 - 09:48

am uitat sa o felicit si pe maryella, pentru cozonaci. chiar daca nu i-a aratat, eu o cred pe cuvant. [flo2] ce fete gospodine!



#267
Ariana22

Ariana22

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 346 mesaje

Postat 14 aprilie 2015 - 11:11

Hristos a inviat!

Va doresc o Saptamana Luminata cu multa caldura in suflete si in case!

 

Elenna, poate ar fi bine daca tot faci pauza sa nu incerci nici un fel de stimulente, fie ele si naturale.

 

La mine Luna asta e prima Luna de Clomifen, ieri am fost la echo, am ajuns bou si am plecat vaca... doctorita care ii tine locul medicului meu (plecat in concediu) a "vazut" un folicul enorm pe dreapta care pare a avea un perete despartitor... concluzie: ea crede ca sunt de fapt doi foliculi, fiecare de peste 15mm (ziua 11 a cm). Endometrul minunat, nu mi-a dat masuratori dar a spus ca e perfect :)))) Nu primesc injectie pentru declansarea ovulatiei pe care ea o estimeaza pe vineri, iar luni trebuie din nou la echo (de data asta e medicul meu acolo) sa vedem daca s-au spart sau nu...

Cu Dumnezeu inainte!

 

Maryella asa as fi facut si eu cozonaci si pasca din aia clasica, impletita, ca in fiecare an, dar am un cuptor de toata jena la care ii mai dau asa, cam maxim 1 Luna de viata pana il inlocuiesc. :)

 

Va doresc tuturor o zi minunata si plina de soare!



#268
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 14 aprilie 2015 - 14:19

   Adevarat a inviat!

   Buna fetelor,mamici si viitoare mamici.Ma scuzatzi daca dau buzna pe topicul vostru eu scriu la "babutze fivoase",dar am o intrebare:isi urmareste careva temperatura bazala?Ma intereseaza mai exact dupa ovulatie de ce scade putin temperatura la un interval de maxim 7zile(nu in aropierea menstrei cand e normal sa scada),mai exact de ce e influentzata si ce semnifica.

   Multumesc celor care ma pot ajuta si va doresc tuturor ca visele sa devina realitate



#269
Hope_32

Hope_32

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 594 mesaje

Postat 14 aprilie 2015 - 15:52

Elena poti incerca Branca Ursului...cica ar face minuni ...



#270
Floren_

Floren_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 520 mesaje

Postat 15 aprilie 2015 - 06:40

Dea78, scaderea temperaturii bazale la cca o saptamana dupa ovulatie, pentru o zi, si cresterea ei imediat dupa aceea, semnifica de cele mai multe ori implantarea ovulului fecundat, deci inceputul sarcinii. Sper din tot sufletul sa fie si cazul tau. Mult noroc!




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -