Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Aspirante optimiste (853)


1381 raspunsuri la acest subiect

#241
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 07 aprilie 2015 - 17:30

Silvi eu va urez spor la pregatiri.Si nu uita ce ti-am scris pe fb. O sa fii surprinsa de rezultate.Nimic nu e intamplator. Cum se mai simte fetita?

Eu deocamdata nu am simptome nici de Rozi nici de bebe, dar am asa o presimtire ca luna viitoare vin cu o veste buna. Intre timp ne detoxifiem usor usor.Nu de alta, dar sa ne"intoxicam " la loc de Paste.Sper sa fie Rozica o doamna si sa ma lase sa merg macar la denia de Joi, daca nu si la slujba de Inviere.

Elena pot fi acele furnicaturi si de la tensiune.Tu ce tensiune ai? Sau lipsa de calciu si magneziu in corp. Incearca sa te mai detasezi putin si sa iti concentrezi atentia pe altceva.



#242
elenna87

elenna87

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 07 aprilie 2015 - 18:01

Pai am 160/110

 Ma trecut de azi pe Tertensif. Am furnicaturi in degete si vad ca.si la talpi :(



#243
albinutateo

albinutateo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 07 aprilie 2015 - 21:08

Salutare. [flo2]

 

Elena nu mai retin... tu ai mers la control endocrinologic? Eu aveam dureri de cap si mi-a luat tensiunea... aveam 15 cu 9 si m-a trimis in secunda 2 la endocrinolog. Lipsa de calciu nu ai? Si cum zicea Maryella... fa ceva relaxant. Si uita o perioada de bebe.. Ca mai intai sa fim sanatoase si linistite si dupa vine si bebe. [flo2]

 

Caressee [il] [flor]

 

Maryella, Silvi, Corina [pup] [pup] [pup]

 

Roxy multumim pentru urari. [flo2]



#244
elenna87

elenna87

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 08 aprilie 2015 - 01:34

Recent nu am fost ..anul trecut ,da ..si era totul in regula. Am sa merg si la endo iar 

In legatura cu amortelile cred ca le am gasit cauza ,sper. De la farmaciwe inloc de stresclin am primit seren activ. Ma gabdeam ca e acelasi sub alta denumire. Cand ce credeti? Este uj medicament ptr probleme uro genitale la barbati!! 

A gresit farmacista iar eu am luat 3zile pasilele alea ..doamneee sper macar sa fi fost de acolo amortelile fiindca nu am analize recente decat trigliceridele care sunt maaaari .250 :( 



#245
Ariana22

Ariana22

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 346 mesaje

Postat 08 aprilie 2015 - 09:06

Buna dimineata

 

nu am mai scris de ceva vreme dar va citesc in fiecare zi.

 

Elenna, vad ca si aici trebuie sa te cert putin... :))) pai tu nu citesti prospectul inainte sa iei medicamentele? Cum sa iei asa ceva? Ma rog, important e ca intr-un final ai vazut ce era de vazut... ai grija de tine. Pentru trigliceridele marite iti recomand o dieta saraca in grasimi si Omega 3 cu ulei de peste sau capsule cu extract de anghinare.

 

Va pup pe toate si va doresc o zi minunata!


Editat de Ariana22, 08 aprilie 2015 - 09:06 .


#246
elenna87

elenna87

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 08 aprilie 2015 - 10:00

Daaa si aici merit certata ce sa fac:)))

Pai eu am mai luat stresclin draga mea si ma gabdeam ca seren activ asta e acelasi lucru dar sub alta drnumire. Pana la urma nu m am gandt nicio clipa ca ar fi greșit .noroc cu soțul meu ca a insistat sa ma uit la reacții ..

Mi a dat medicul lipantil nano ptr trigliceride dar nu as merge pe el .am mai luat omega si m am simtit bine . la dietă sunt. Știi ,rina :))) hai te pup 

 



#247
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.368 mesaje

Postat 08 aprilie 2015 - 10:46

Silvi eu va urez spor la pregatiri.Si nu uita ce ti-am scris pe fb. O sa fii surprinsa de rezultate.Nimic nu e intamplator. Cum se mai simte fetita?

Eu deocamdata nu am simptome nici de Rozi nici de bebe, dar am asa o presimtire ca luna viitoare vin cu o veste buna. Intre timp ne detoxifiem usor usor.Nu de alta, dar sa ne"intoxicam " la loc de Paste.Sper sa fie Rozica o doamna si sa ma lase sa merg macar la denia de Joi, daca nu si la slujba de Inviere.

 

maryella, multumesc! C e bine, sper sa scoatem tijele dupa Paste si apoi sa faca recuperare. am sa o duc macar 2-3 saptamani la gradi ca sa mearga si ea la serbarea de final de gradinita.

sper sa nu mai vina Rozi deloc, decat peste un an-doi...deabia astept vestea buna!

si eu tin saptamana asta post, macar o saptamana am vrut sa tin, asa ca luna asta am ratat perioada fertila dar, oricum nu aveam nici o dispozitie asa ca...vedem dupa.



#248
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.368 mesaje

Postat 08 aprilie 2015 - 10:50

elena, ma bucur ca ai gasit cauza problemei.

eu am avut probleme cu furnicaturi in talpi/picioare dar dublate de umflaturi si dureri dimineata cand ma ridicam din pat dar am facut niste proceduri + tratament cu detralex- erau de la circulatie.

 

[flo2]  [flo2]  [flo2] [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2] - si cate o floricica pentru fiecare! 



#249
elenna87

elenna87

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 08 aprilie 2015 - 12:17

Da ,dar durere de cap inca nu ma lasa :( tensiunea sper sa fi scăzut chestia  e ca eu.ma simt înfundată si deasupra ochilor ,arcada ma doare când apaș.ma gândesc la sinuzita ca tot craniul il simt sub presiune..nici nu stiu de unde sa o iau.medicul de Fam e așa nepăsător....



#250
albinutateo

albinutateo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 08 aprilie 2015 - 13:00

Buna fetelor. [flo2]

 

Elenna doar fruntea doare? Coloana cervicala nu? Eu am dureri de cap de vreo 5 luni cum zici tu... dar ma doare cu tot cu partea cervicala (ultimele vertebre). In curent nu stai? Aer conditionat? Probleme cu dantura? Daca suspectezi o sinuzita mergi la ORL si nu lasa se se agraveze. Tensiunea ti-o poti lua la o farmacie daca nu ai aparat si nu strica sa repeti analizele pentru tiroida. Si daca medicul de familie nu e bun, schimba-l. [:)] Si ca sa iti explic, eu durerile de cap le am din perioada in care ma stresam si ma consumam foarte tare ca nu e bebe. Deci important e sa ne linistim si sa fim sanatoase. Bebe vine. [flo2]

 

Silvi tinem pumnii si pentru tine si pentru C. [pup]

 

Zi frumoasa. [pup] [pup]




Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Gata pastele

    FloreClau
    - Ieri, 19:08

  • Bagaj maternitate

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:40

  • Sarbatori in 3 😍

    Pau26
    - Ieri, 14:18

  • Primul trimestru săptămânile 1-13

    IonIza
    - Ieri, 10:48

  • Pofte

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -