Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Adolescentele si anticonceptionalele


67 raspunsuri la acest subiect

#41
Adina89

Adina89

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 07 ianuarie 2015 - 10:56

Xio,da am citit si ma crucesc ca toate is cu tot felul.Deja prefer sa nu mai citesc prospectul.Cand l-am luat sa il citesc pe cel de la anticonceptionale,il desfac si vad acolo un kilometru de hârtie.Noh zic hai ca il termin in 20 minute:))

#42
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 07 ianuarie 2015 - 12:27

Off-topic si nu prea, chiar exista doctori ce prescriu medicamenete pentru bani. Nu stiu cat de desi sunt insa.

 

M-a ingrozit de curand cazul asta:

 

"Dr. Farid Fata, a prominent cancer doctor in Michigan, admitted in court to intentionally and wrongfully diagnosing healthy people with cancer. Fata also admitted to giving them chemotherapy drugs for the purpose of making a profit.

U.S. Attorney Barbara McQuade will seek life in prison for what she called “the most egregious” health care fraud case she has ever seen

 According to government records, Fata’s medical practice included 1,200 patients"

 

Info: http://www.hngn.com/...ts-millions.htm



#43
isabela

isabela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 469 mesaje

Postat 07 ianuarie 2015 - 13:34

Si eu sunt pro prezervativ si nu anticonceptionale. I-am vorbit despre asta, acum multi ani, si am tot repetat de-a lungul anilor. Se pare ca i-a intrat bine in cap, ca fara prezervativ nu exista nimic. Intrebarea mea e, daca pe langa obligatoriul prezervativ e mai bine, mai sigur, sa ia si anticonceptionale.

 

Si cu toate astea mi-e teama. Daca asa cum spunea si XIO,  prezervativul nu-l pune bine sau la momentul oportun? E de preferat o interupere de sarcina sau totusi anticonceptionalele?

 

Doctora la care merge considera ca, prezervativ+anticonceptionale, e metoda cea mai sigura.

 

Si eu am luat de-a lungul timpului anticonceptionale, fara efecte adverse, dar totusi nu aveam 17 ani.



#44
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.261 mesaje

Postat 07 ianuarie 2015 - 13:50

Isabela, in nici un caz nu e de preferat o intrerupere de sarcina. Categoric prezervativ+anticonceptional.



#45
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 07 ianuarie 2015 - 13:51

Si cu toate astea mi-e teama. Daca asa cum spunea si XIO,  prezervativul nu-l pune bine sau la momentul oportun

 

Tocmai discutam de regula si daca e regula trebuie respectata ca atare fara exceptii.

 

Regula:

 

Prezervativul se pune de la bun inceput corect nu pe parcurs nu dupa 5 minute si  3 secunde nu cand am senzatia ca nu ...nu.... nu. 

 

La inceput corect fara exceptii si punct.



#46
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 07 ianuarie 2015 - 17:04

XIO imi pare rau sa te dezamagesc dar acest lucru nu este public, nu se face cu stat de plata :))) Nu ai de unde sa stii cine este sau nu beneficiar de atentii, invitatiila congrese si alte lucruri de la marile companii farmaceutice. Se stie asta destul de bine ...

 

 

Redactor, spui asta din experienta ta? :)))

Mi se pare fascinant cum oameni care nu lucreaza in spital imi spun cum este in spital.

Crede-ma ca se stie si se vede.



#47
missdarcey

missdarcey

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.258 mesaje

Postat 07 ianuarie 2015 - 17:06

Vaiii , e scarry ce citesc aici , sunt si eu mama de fata , doamne ce ma asteapta [help]

Eu nu am luat niciodata AC si nici alte metode medicale nu prea am folosit , ma intreb daca nu se recomanda prea usor AC adolescentilor cu acnee. Reactiile adverse ale medicamentelor m-ar face sa ma gandesc bine inainte de a le lua .

 

Dar ce ma frapeaza e faptul ca tinerii acestia parca sunt surprinsi intr-un fel de hold up si trebuie sa fie pregatiti oricand , sa aiba prezervativul la purtator in orice moment . Pe mine ma dau pe spate afirmatiile astea . Da`  ratiunea cum mai functioneaza .

 

Nu stiu inca ce discutii  voi avea cu fiica-mea dar in nici un caz nu ii voi recomanda prezervativul doar pentru a nu lua nustiu ce boli inainte de a fi aware ca nu-i va aduce nicio satisfactie sexul cu o  persoana despre care stii ca are n parteneri .



#48
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 07 ianuarie 2015 - 17:08

Ral, sunt multi criminali in serie, ca daca au murit dintre pacienti asta e.



#49
Adina89

Adina89

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 07 ianuarie 2015 - 17:12

Off-topic si nu prea, chiar exista doctori ce prescriu medicamenete pentru bani. Nu stiu cat de desi sunt insa.

In cazul meu cred ca sunt o "victima" de a lor.Si chiar cred cu tărie ca am primit doar pt.bani.Cand i-am cerut sa ma asculte nu a avut timp,ma repezit si in 10 min am tot iesit din cabinet cu tot cu îmbrăcat si dezbrăcat.Doamne ferește.

#50
missdarcey

missdarcey

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.258 mesaje

Postat 07 ianuarie 2015 - 17:22

Cand eram in Romania tin minte ca de multe ori in timp ce asteptam sa intru  se ivea cate un reprezentant si cand imi venea randul vedeam pe masa doctoritei pixuri , retetare si altele si de fiecare data mi se prescriau si recomandau acele medicamente promovate de agentii care veneau la cabinet ca fiind cele mai bune si o noutate in domeniu .

 

Nu mai zic cat Bioptron am facut pentru ca tocmai aparuse si cineva l-a adus la cabinet iar eu sufeream de dureri cervicale , dar nu am observat absolut nicio ameliorare . Si erau destul de scumpe sedintele .




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -