Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Decembrie 2014 (Minuni de Decembrie 2014) - cap. 4


308 raspunsuri la acest subiect

#51
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 13 iulie 2014 - 10:57

Miky, nu, ce indiscretie, Doamne fereste! Merg la Dr. Albu Dragos Nicolae. E specializat in tehnici RUAM. Sper sa iasa bine toate ecografiile pe care le faci, indiferent de nr. lor!

Monik, multumesc! Da, chiar ca voi avea perechea visata! La tine ce zic piticii despre sarcina? Distractie placuta!

baam felicitari pentru pereche. Sa fie totul bine pana la capat! Eu voi lua utrogestan pana la final de sarcina, acidul folic, femibionul 2, magneziul si no spa forte pana la nastere. Desigur si injectiile zilnice. Dar totul depinde la caz la caz. Ma bucur ca vei sta acasa. Iar la mine sarcina este mai micuta, cam cu 2 saptamani decat a ta.

Oana multumesc! Si eu am facut o groaza de eco si dupa a doua morfologie voi face mai des. Dar asa a fost si prima data si piticul e sanatos.

 

Just_blue  [flo2]

 

pup burticile!



#52
LoredanaM26

LoredanaM26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 08:58

Neata mamici, pup burtici!! Am emotii asa de dimineata, la ora 15.15 suntem programati la morfologie fetela 20 de saptamani.. Revin cu vesti!

  O zi frumoasa si usoara!



#53
Oana2014

Oana2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 476 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 09:52

Loredana multa bafta. Te asteptam cu vesti!

#54
baam

baam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 10:26

Multa bafta Loredana!



#55
LoredanaM26

LoredanaM26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 10:28

 Multumesc mamici! :*



#56
baam

baam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 10:31

Ce mai faceti dragelor, noi sambata am facut curatenie, si am simtit o lovitura mai puternica in burtica :), si duminica am fost la tara la bunica ca n-o mai vazusem de juma de an si se nimereste f rar sa fie si parintii liberi si sora si cumnatu, insa o portiune de drum e pe camp si m-am cam sgaltait, desi am stat in genuchi pe scaun, am facut un gratar si ne-am intors, si ieri si nici azi n-am mai simtit niciun un fal-fal :(, sper ca n-am facut nimic rau, aaa si nu va povestesc s-a pus o albina pe mine si de nu am tipat cat m-au tinut plamanii ... m-am sperit rau rau ... dar nu m-a intepat din fericire :D.

 

Azi la munca, fara chef.

 

Pupci pt burtici!

 

[gravired] 17+



#57
LoredanaM26

LoredanaM26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 15:15

Am revenit cu vesti: avem o fetita sanatoasa, toate masuratorile sunt in regula! Toate rudele vroiau baiat, numai tati cu mami fetita, asa ca am demolat toate tehnicile babesti care au aratat ca am baiat [:-)))] . Important este ca morfologia a iesit foarte bine! Nu este placenta jos inserata, asa ca am scapat de o grija, tare imi era frica de asta!
Sunt atat de fericita.
Va pup burtici!

Editat de LoredanaM26, 14 iulie 2014 - 15:42 .


#58
Oana2014

Oana2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 476 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 15:30

Loredana ma bucur ca sunteti sanatoase amandoua, abia astept si eu 30 iulie sa vad ca este bine gagalicea

#59
LoredanaM26

LoredanaM26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 16:05

          Multumesc frumos Oana! Misterul sexului a fost deslusit, toata lumea ma intreba ce este, iar eu raspundeam: kinder cu surprize :)) 

          Sunteti bine, o sa vezi, faptul ca ai simtit-o cum misca si este activa arata ca este in regula. Nu-ti face griji daca nu simti miscarile la fel de puternice in intensitate. Chiar despre asta am vorbit cu doctorul Calomfirescu: mi-a raspuns ca uneori este activ, uneori este mai putin "lenes", asa cum avem si noi zile in care ne simtim foarte bine, alteori nu avem chef de nimic! Plus ca la 20 sapt si 5 zile cat am eu, nu putem spune ca are un orar cand doarme si cand este activa!  Ii povesteam ca uneori trec 2 zile sa o simt iar activa. Important este dupa ce trecem de 23 de sapt, parca asa a zis (nu am fost atenta, ma uitam la bebe)  daca nu simtim nimic timp 12 h sa fim si mai atente, iar in descurs de 24 h daca nu se misca sa mergem la doctor!. Dar repet nu in perioada asta ca stai linistita. Asa eram si eu nelinistita, pt ca am simtit-o de la 14 sapt., in sapt 16 si 18 nu prea o simteam, dar din sapt 19-20 o simt aproape zilnic, desigur, nu cu aceeasi intensitate in fiecare zi!

    Va pup burtici!



#60
LoredanaM26

LoredanaM26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 15 iulie 2014 - 08:23

Neata mamici!
Cum imi fac blog?? vreau si eu gentuta [:)]


Editat de LoredanaM26, 15 iulie 2014 - 11:15 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -