Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

2 mirese la nunta Oanei Roman ...

mireasa nunta oana roman

188 raspunsuri la acest subiect

#141
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 21 iunie 2014 - 21:54

nu stiu cine a facut-o urata pe mioara!  de parca el ar fi vreun frumos [:)]  dar atunci cand iti iubesti sotul "simti" cand are aventuri . nu am inteles cum e sa ai aventuri pe la spate , sa inteleg ca poti sa ai aventuri si pe fata? [:)]

 

Da, mioara e vinovata ca nu a simtit  [:-)))]



#142
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 21 iunie 2014 - 22:31

Rufus, eu nu inteleg de ce tot insisti ca el nu ar fi fost adulterin? Adicatelea ai cetate, la prima mana, de acolo din casa lui, ma rog, fosta casa. Si declaratiile sotiei si fetelor sunt intarite si de recasatorirea lui. Actuala nu a cazut din cer taman atunci. Cu faptul ca ele au iesit cu declaratii in public, total de acord. Si unii chiar confirma ca e vorba da, de bani. Unii care le-au avut invitate prin emisiuni, de fapt acum, dupa nunta e o discutie aprinsa intre Oana Roman si Maruta, pe tema asta.

 

Ca nu l-a prins nimeni [:)]

Declaratiile sotiei? Vax!

Habar nu avea, nimeni nu stia nimic. La o saptamana dupa ce a plecat, timp in care l-au urmarit vartos, s-a aflat de o posibila femeie. Erau vreo trei nume...pana la urma a ramas Sivia in peisaj.

Stiti cine era "protectorul" ei? Jean Constantin! Care avea peste 70 de ani! Putem spune ca era amanta lui Jean? Putem de putut...ca locuia in casa lui. Dar este doar o speculatie...

Sigur, daca ne plac povestile picante, putem face cate scenarii vrem!



#143
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 21 iunie 2014 - 23:58

Da, mioara e vinovata ca nu a simtit  [:-)))]

tu  asta ai inteles?  [:-)))]



#144
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 22 iunie 2014 - 00:06

tu  asta ai inteles?  [:-)))]

"Filozofia" ta atipica ma depaseste. [:-)))]  sorry.



#145
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 23 iunie 2014 - 09:59

eu zic ca viata si destinul nu se cladesc pe mila si ca demnitatea omului este cea care ne dicteaza comportamentul.

 

Exact, am constatat ca foarte multi (nu doar pe forum, ci si in real life) sustin ca dupa o anumita varsta, chiar daca nu mai exista nimic intre cei 2, trebuie sa-si continue relatia "din mila". Ca e mai bine sa fi casatorit/a si nefericit/a, decat divortat/a.

Iar daca unul din ei face pasul si pleaca (in general barbatul), femeia ramasa suspina dupa nefericirea propriei casnicii, care I se pare de zece ori mai buna decat despartirea!

Iar cei din jur, in loc s-o ajute sa mearga mai departe, nu fac decat sa-I dea apa la moara. Si atunci cand in ecuatie a mai aparut si o a treia persoana, deja totul capata accente dramatice.

 

Interesante sunt si sfaturile care se dau pe forum, care difera substantial de parerile legate de situatia pe care-o barfim acum.

Cand apare o mama inselata si cu o casnicie mizerabila, majoritatea o sfatuiesc sa-si refaca viata departe de individul care-I face viata nefericita. Cand un barbat alege sa-si reface viata si sa iasa dintr-o casnicie care nu mai functioneaza, aaaaa, nu mai e bine/corect/moral, etc, si vorbim aici tot din punctul de vedere al sotiei parasite, nu al sotului care pleaca.



#146
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 23 iunie 2014 - 10:18


 

Interesante sunt si sfaturile care se dau pe forum, care difera substantial de parerile legate de situatia pe care-o barfim acum.

 

 

Asta ma mira si pe mine.



#147
ramiris

ramiris

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.273 mesaje

Postat 23 iunie 2014 - 11:42

Diferenta e ca Silvia i-a stricat casa lui Petre Roman ! [:D]
 

 

Eu cred ca PEtre Roman si-a stricat casa singur. Ca daca era indragostit de nevasta, familist convins si mai ales fericit puteau sa vina si o duzina  de Silvii sa traga de el. Eu n-am inteles niciodata cu pusul la zid al femeii care "a stricat casa alteia".

Daca (Doamne freste) al meu sot m-ar lasa intr-o zi pentru o alta femeie eu as avea o problema cu el, nu cu ea. Ca ea n-are nici o obligatie fata de mine si copilul meu, ea nu mi-a jurat credinta "la bine si la greu, pana cand moartea...".



#148
ramiris

ramiris

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.273 mesaje

Postat 23 iunie 2014 - 11:47

 

 

vad ca v-a "scapat" ultimul interviul dat de "doamna" mioara ( eu cand vad chestii de genul doamna cutare ma apuca rasul, dar eu sunt atipica , stiu asta ).

 

Si pe mine ma enerveaza raauuu alaturarea D-na - Prenume. :)



#149
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 23 iunie 2014 - 11:50

Eu cred ca PEtre Roman si-a stricat casa singur. Ca daca era indragostit de nevasta, familist convins si mai ales fericit puteau sa vina si o duzina de Silvii sa traga de el. Eu n-am inteles niciodata cu pusul la zid al femeii care "a stricat casa alteia".
Daca (Doamne freste) al meu sot m-ar lasa intr-o zi pentru o alta femeie eu as avea o problema cu el, nu cu ea. Ca ea n-are nici o obligatie fata de mine si copilul meu, ea nu mi-a jurat credinta "la bine si la greu, pana cand moartea...".


Scos din context , asa este cum spui tu.

Strict la subiect, nu-i poti aseza ls aceasi masa:)))

#150
ramiris

ramiris

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.273 mesaje

Postat 23 iunie 2014 - 11:58

Scos din context , asa este cum spui tu.

Strict la subiect, nu-i poti aseza ls aceasi masa:)))

 

Cred ca cei care nu mai pot fi soti (inidferent de motiv si de vinovat)  trebuie sa stie cum sa ramana in continuare parintii copiilor lor. Iar un copil ar trebui sa-i aiba alaturi la evenimentele importante din viata lui pe ambii parinti. Iar daca la un eveniment orice invitat vine alaturi de partener nu cred ca doi fosti soti civilizati nu pot accepta pentru cateva ore aceasta situatie.

Nu zice nimeni sa se pupe fosta si actuala sau sa-i faca confidente, schimb de retete si mai stiu eu ce. Doar sa se comporte decent.

 

Parerea mea este ca daca Mioara ar fi pus interesul copiilor inaintea orgoliului ei ranit si fetele ar fi acceptat mai usor situatia. Asa I-a fost mai usor sa le aiba aliati in lupta impotriva sotului care o tradase doar pe ea... Pentru ca Petre Roman a fost un tata bun pentru fete, pentru ambele: si cea naturala si cea adoptive.


Editat de ramiris, 23 iunie 2014 - 11:59 .




Etichetat si cu mireasa, nunta, oana roman

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -