Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

minunile noastre nov-dec.2012...dupa 1 an!

copii nov-dec. 2012

456 raspunsuri la acest subiect

#431
almy

almy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 522 mesaje

Postat 15 aprilie 2014 - 16:22

Da fata, tot ce vrei, la ibric, la filtru, espresso, cappuccino, ce-ti pohteste inimioara!

#432
Bubulina42

Bubulina42

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 15 aprilie 2014 - 18:10

Almy, noi nu am ajuns inca la zapada, acum e soare, dupa o noapte in care a tot plouat, la greu..Si nu sunt de acord:):pai de ce ma rog ar fi nevoie de un grup ascuns?? ca doar cand vorbim despre copii nu avem nimic de ascuns, nu? eu vorbesc despre faptul ca atunci cand toata lumea avea bebeii in burtica, toate erau ok aici, pe despre copii, toata lumea punea intrebari, astepta raspunsuri, avea framantari, se linistea, redeam povesteam,ne bucuram, de fiecare clipa aici. Nu cred ca toata lumea si-a modernizat telefoanele dupa ce a nascut.

Adevarat.E alegerea fiecareia, insa macar nu e nevoie sa se mai planga cineva ca aici e un loc greu accesibil,ca nu e deloc asa.

In plus, FB nu inseamna "despre copii", inseamna bla bla bla general,  forumul asta are in numele lui insusi motivul care ne-a adus aici: copiii.

 

Almy, te inteleg perfect, va fi greu cu mutatul...Noi cand am plecat, am dat o multime de lucruri, am aruncat o multime, am lasat multe, .. la un moment dat mi se parea ca nu se mai termina, NU mai puteam nici unul..Dar macar ai si parintii aici si asta va va ajuta mult, sa stii! altfel se simte cand sunt 4 maini, altfel cand sunt 8!plus ca si aia mici pot sa isi puna jucarii, lucrusoare in ladite, cel putin printesa cea mare sigur te ajuta!

 

Pe aici este f f innorat si nici vorba sa mai iasa soarele.15 grade, insa pe ploaie unde sa te plimbi? o sa primim premiu pentru uitat pe geam!

 

 

Angiuta la varste asa minuscule, -cum e Irinuca- nu se pune problema de concurenta, si-gur nu! eu continui sa consider asta un plus pentru educatoare si gradi si o chestie incurajatoare si faina pentru parinti,Gagalicile oricum habar nu au, ce concurenta?? [:)]

Aoleu, asa mult va dura pana ii trece sperietura??? nasol, e clar ca ma duc la o alta biserica de Paste, ca preotul de aici nu are barba...

 

Angelique, sper ca sunteti bine.

 

Iri, sper ca si tu mai lasi curatenia in favoarea puiului, ca zau, e mai important el decat tone de geamuri si smotru. Sper ca si tu esti bine  si ok/

 

va pup, puiul doarme, ma duc sa gatesc

seara buna tuturor!



#433
Bubulina42

Bubulina42

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 15 aprilie 2014 - 18:20

Bon, intre jumatatile mele de mesaj au fost doua ore,timp in care de la un pic de soare am ajuns la vant turbat, ploaie de toarna de te enerveaza si o mohorala aiurita. [batcap]

M-am saturat de vremea asta!



#434
bioana

bioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 15 aprilie 2014 - 18:38

ALMY multumesc mult...un cortado sau o cafea cu lapte...
BUBU si eu m-am saturat de vremea de la voi doar citindu-va!!! Cand se incalzeste la voi?? Nu ne-ai spus cum a fost la gradinita....ai ramas datoare...sa auzim...cred ca Nicholas s-a plictisit de uitat pe geam...

#435
angelique_19

angelique_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.172 mesaje

Postat 15 aprilie 2014 - 20:25

Am ajuns acasa,adorm puiul.Ne a dat voie lapte praf de soia,o sa il introducem pe parcursul unei saptamani,sper sa il tolereze.Avem liber la alte legume si fructe etc.Si alte restrictii dar mai putine,din ce in ce mai putine.Pana in septembrie nu mai metgem la control,apoi facem iar analiza aceea pentru a vedea cum e intestinul si mergem cu rexultatul inapoi.Cred ca o peruoada mai lunga va fi pe regim,poate pana la 3 ani,cine stie.

Bubu ce nasol ca s a speriat Nicholas,nici Stef nu sta la impartasit.

Angiuta,Almy :*

Acum despre forum si facebook,nu inteleg de ce suntem puse la zid cele care intram si aici si acolo.Iar despre cele nu mai vin aici nu am.nimic de spus.Este strict alegerea fiecaruia ce face si cand.E pacat ca nu se mai scrie si aici dar nu putem obliga pe nimeni sa scrie daca nu vor.Iar despre faptul ca am fost unite,da am fost,am impartit si bune si rele,mie nu mi pare rau ca am fost alaturi de cineva daca am simtit sa fac asta.Si nu astept si nu am asteptat nimic in schimb.E ca si intr o casnicie cand omul de alaturi alege alt drum,indiferent cat bine i ai facut,cat l ai iubit nu iti e dator cu nimic.Mi se pare deplasat de cate ori intru aici ca cineva ar vrea sa ma simt prost ca intru si acolo.Aici sunteti voi si imi sunteti tare dragi si acolo sunt fete care di ele imi dunt dragi si care pentru un motiv sau altul,indiferent pentru care nu mai vor sa intre aici.Sper ca nu am suparat pe nimeni,eu am spus ce gandesc.

#436
Bubulina42

Bubulina42

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 02:25

Draga mea Angelique,nu ne-ai (nu m-ai) inteles.

Exact asa cum esti tu si aici si acolo, si asa cum au ales si alte fete- exact asa este si Almy, insa niciodata, absolut niciodata nu s-a plans de cat de cumplit e site-ul asta, de cat de neprietenos e forumul, de cat de greu e de accesat, de faptul ca de pe telefon  ii e imposibil sa ne gaseasca, sau mai stiu eu ce.

Asa e, nu avem  nimic impotriva alegerilor nimanui, Doamne fereste - a se citi si `dragoste cu sila nu se poate`, -din finalul unui mesaj de-al meu anterior:), - , insa tot ce am spus este ca as prefera ca lumea sa fie sincera si sa spuna, for example: ma fetele, nu ma mai prindeti pe aici, ca mi  s-a luat de sb asta, sunt altele mult mai tentante in alta parte, sau fetelor,v-am pupat, mi-a parut bine si cand mai pot (si daca)-mai trec pe la voi.Si gata [:)] 

 

In alta ordine de idei, ma doare capulde nu mai pot, iar mie asta nu mi se intampla.Insa zi la trezire era soare si frumos, la vreo doua ore dupa asta era intunecat si se pregatea ploaia sa dea buzna, apoi a plouat torrential si pe la 5mp a inceput sa ninga ca naiba! super zi, cred ca ajung si eu in butoiul lui Almy de meteodependenta...

 

Almy ia spune matalutza sincer sincer, ai trimis zapada la Mtl? [:)] [:)]  [soricel]  



#437
almy

almy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 522 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 04:04

Ciudat e ca de obicei e invers, de la voi vine la noi. Azi a fost o zi No Comment! Baba Iarna nu se da dusa! Presiune a fost si azi, am avut momente cand imi bubuiau si tiuiau urechile, parca era fanfara.
Maine seara facem cozonacii si pasca. Joi friptura si drobul, sambata ouale si ciorba. Cam asta e programul. Joi se face si schimbul de bunici, vin unii, pleaca altii :-( Din placerile emigrarii...

#438
Bubulina42

Bubulina42

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 04:09

Almy, trimite-mi si mie reteta ta de pasca te rog  mult, daca o ai scrisa pe undeva..Daca nu, e ok, o sa fac ce fac eu de obicei, ca tot bunaciune e. O faci cu branza dulce sau sarata?  joi trebuie sa vopsim oua..:)...



#439
bioana

bioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 05:53

Neata!!!!
ANGELIQUE super,vesti.hai,ca incet ,incet,intrati pe fagasul normal.sper sa accepte,fara probleme,laptele praf de soia.pupici la vorbaretulnr 1.
ALMY ce fain ca ai ajutoare.nota 10 pt.bunici.de vreme nu mai zic nimic ca nu mai am cuvinte...
BUBU si eu tot joi vopsesc ouale.si cred ca fac si cozonacul si pasca.anul asta vreau sa o fac in varianta sarata.intotdeauna o faceam din aluat de,cozonac...anul asta,la fel,doar ca o sa separ o bucata de aluat pana sa pun zahar...
revin,asa pe parcursul zilei,ca inca nu m-am trezit...
IRILAC?

#440
bioana

bioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 10:51

Neata!!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -