Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

minunile noastre nov-dec.2012...dupa 1 an!

copii nov-dec. 2012

456 raspunsuri la acest subiect

#451
norocila

norocila

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 17 aprilie 2014 - 01:23

Gabriel Pele :)

Miniaturi atasate

  • WP_20140412_038.jpg


#452
Bubulina42

Bubulina42

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 17 aprilie 2014 - 07:09

Norocila, e superba poza asta! [flo2] Ce strumf mare si ce fotbalist,wow! dragul de el,cat a crescut!N-ai putea,te rog,sa atasezi si mirosul copacilor infloriti?Pleaaaase?

O zi minunata!



#453
Bubulina42

Bubulina42

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 17 aprilie 2014 - 07:20

Iri, asa e si la noi, am mai vorbit noi despre asta, cand e ora de nani, atunci e liniste peste tot,ne luam ramas bun de la toate jucariile,de la tot ce il mai asteapta a doua zi, in fine, e ca un ritual si el il stie de-acum..Insa e semi intuneric,astfel incat ii si citesc o povestioara,daca mai rezista sa asculte,isi bea si lapticul,vorbesc numai in soapta,nimeni nu mai face nimic pana adoarme el.Stii ca sunt niste articole f interesante si f realiste despre hiperstimulare,daca copilul trece de pragul ala in care ar adormi in maxim 10-20-30 min,in seara lui obisnuita, dupa aceea mai rezista ore bune si e f obosit-e greu si pt el si pt parinti.Nu ii taia din programul de somn de la pranz, pe acela il cere obligatoriu organismul, face parte din "bagajul" necesar la varsta asta,lasa-l sa doarma cat vrea,sa se trezeasca singur.Nu are legatura cu somnul de seara.

Ce bunataturi te pregatesti sa faci de Paste?

Almyyyy,ai bucatarit ceva bunataturi?sau de maine?

Bioana,draga de tine,esti libera,cred ca dormi fericita la ora asta.De regula, tu esti prima care trimiti salutul intr-o noua dimineata! Irinuca ce face,ce a mai facut nou?

In seara asta vopsim ouale,daaaaaaa? [:)]  [flo2]



#454
Bubulina42

Bubulina42

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 17 aprilie 2014 - 07:29

Angelique, ce bine ca Stefanut a acceptat noul lapte!Sa urmaresti insa si cum reactioneaza, pe Nicholas l-a constipat cumplit laptele de soia, sper din suflet sa nu aveti problema asta..!

 

Si noi mergem la parinti de Sarbatori, insa trebuie sa fac cozonac si pasca, altfel mi se pare ca nu miroase in casa a Paste [:)] Oua in seara asta vopsesc si eu, mi-a trimis cumnata, din tara vopselele mele preferate [:)] ,desi in ultima perioada vopseam cu chestii naturale.Acum insa imi trebuie ceva rapid:).

Va vine sa credeti ca deja vine Pastele? Incredibil cum zboara timpul!...

 

la noi frig si -3, grade de Paste ploua toata ziua.

 

va pupam, o zi buna fetele!



#455
Cellena

Cellena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.007 mesaje

Postat 17 aprilie 2014 - 07:35

Am zis ca nu scriu, dar nu ma pot abtine. Mie nu-mi vine sa cred ce citesc.... Nu are nimeni nicio datorie fata de nimeni nici sa intre aici, nici sa zica o vorba buna. Daca o face din placere, o face, daca nu, platforma asta nu e ca un job, sa intri sa semnezi condica. Cum ar fi sa ne suparam si noi, cele 90% care am emigrat pe fb ca nu va pasa suficient de noi cat sa va faceti un amarat de user si sa scrieti acolo? Chiar conteaza mai mult UNDE discutam decat csa fim impreuna? 

Dar nu, noi chiar nu ne-am suparat ca ati decis asa, e decizia voastra si fiecare face cum ii place si cum ii cade mai usor

Dar poate ar trebui sa va mai puneti o intrebare, si anume daca nu cumva e si alt motiv pt care am.preferat sa nu mai scriem aici. Acum vorbesc in numele meu, dar poate se mai regasesc si alte fete in aceeasi situatie si gandesc la fel. Eu nu ma mai simt bine sa scriu aici. Observ o tendinta de a pune la zid orice nu e conform cu parerile voastre, o tendinta de a judeca si de a lua copiii proprii ca si etalon. Ceea ce nu-i corect deloc, nu detine nimeni adevarul absolut si nu e nimeni mama perfecta. 

Si cu asta inchei si daca-i musai sa anunt oficial ca nu mai scriu aici, o s-o fac acum. Pana aseara intram mereu si citeam, pt ca unele din fetele care sunt aici si pe fb nu, imi sunt f dragi, dar dupa reactiile deplasate de ieri, n-o sa mai intru.

Paste fericit tuturor


Editat de Cellena, 17 aprilie 2014 - 08:41 .


#456
Ralucutze

Ralucutze

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 299 mesaje

Postat 17 aprilie 2014 - 08:43

M am tot gandit ce si cum sa scriu sa exprim cat mai coerent si simplist. Dc initial era o placere sa intru sa scriu acum lucrurile s au schimbat pt ca (nu neaparat asta e ordinea):
1. Platforma e de rahat. Da, pt cine are un moment de respiro cand doarme Imparatia Sa e ok, poate sa piarda un msg poate sa l rescrie. pt mine care lucrez 11 ore pe zi e o tragedie. Alea 5 min in plus prefer sa stau cu bebeloiul sau sa fac ceva pt mine
2. Nu mi place ca se judeca si ca cineva sta si contabilizeaza greselile mamicesti... Pe bune acum, nu toate suntem
Perfecte
3. Aici discutiile sunt mai mult jurnal dedicat copilului... Mama din spate e mai putin importanta
4. Aici dc puimo intrebare fie esti ignorata (cum mi s a intamplat de vreo 2 ori) fie ti se raspunde dupa nspe zile.
5. Nu am nicio obligatie fata de nimeni si nici nu voi avea
In concluzie, nu mai intru...
Paste fericit si iepuras generos!

#457
mena1906

mena1906

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.994 mesaje

Postat 17 aprilie 2014 - 16:23

...

Editat de mena1906, 17 aprilie 2014 - 16:25 .



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -