Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

minunile noastre nov-dec.2012...dupa 1 an!

copii nov-dec. 2012

456 raspunsuri la acest subiect

#441
angelique_19

angelique_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.172 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 11:03

Neata!Am inceput inca de aseara cu lapticul nou si deocamdata e bine,Sper sa fie bine si in continuare,Doamne ajuta!

Eu fac doar o praji si drob ca sutem invitati pe la parintii,deci eu nu ma omor cu gatitul.

Stef doarme deja de doua ore,surprinzator ca el dormea de dimineata doar o jumatate de ora.

Bioana de maine gata esti libera,vaanta placuta.

Almy succes la acomodarea cu cealalta pereche de bunici.

Iry ce mai faci?

Bubu,probabil am.interpretat gresit,nu stiu ,asta este parerea mea si de acum inainte eu nu mai vb despre acest subiect.Imi sunteti dragi toate de aceea vreau sa tin legatura cu toate indiferent unde posteaza fiecare.Spor la gatit bunatati!

O zi minunata sa aveti!La noi ploua asa ca sta in casa astazi.

#442
bioana

bioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 15:05

Spor la bucatarit!!

#443
irilac31

irilac31

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 16:26

Fetelor, va pup tare tare ca mi-a fost dor de voi. Aseara pe la 1 v-am citit si eu dar n-am mai avut energie sa va scriu. Eu sunt f aglomerata si nici nu-mi ies toate asa cum vreu...cu curatenia nu m-am stresat f tare, oricum ce am facut sapt trecuta si in wk nu se mai cunoaste, a avut grija bubu mic sa faca la loc dezordine. In continuare are un program de somn super aiurea, ma dispera, adoarme noaptea f f tarziu chiar daca la amiaza nu-l mai las sa doarma mult, il obosesc in timpul zilei...tot la 12 fara/ 12 si....adoarme.

Angelique, ma bucur f mult de rezultate, sper sa accepte bine noul lapte si incet incet, pana in sept sa intrati in normal.
Bubu spor la pasculit, pupam pe Nik sa-i treaca sperietura
Bioana, gata, esti in vacanta, cum se descurca tati cu Irinuca toata ziua?
Almy, asa e, multe se aduna la casa omului, dar in etul cu incetul le vei impacheta pe toate. Si uite asa mai faci si un triaj si mai renunti la chestii inutile.
Dragelor, spor la gatit sa aveti, sa va iasa toate bunatatile asa cum le visati voi

#444
epopeasca

epopeasca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 364 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 18:10

Imi arat si eu fata dupa o foarte lunga lipsa de pe forum. Pe grupul de fb s-a spus de nemultumirea voastra ca unele din  noi am disparut de aici si vroiam sa-mi spun si eu parerea.

 

1.Mi se pare mai ok acolo pt ca grupul e secret si pot sa-mi spun toate ofurile fara sa-mi fie teama ca citeste oricine. Nu mi-e teama/jena sa-mi impartasesc viata cu voi, dar nici toata populatia globului nu vreau sa stie chiar orice eveniment din viata copiilor mei!!! Daca voua va e ok asa, bun, e treaba voastra, nu va judec. Asta e motivul principal.

2.Apoi, am renuntat sa mai intru odata cu schimbarea platformei, cand cu toata sinceritatea va spun ca-mi venea sa-mi dau cu capul de pereti. Legat de urmarirea subiectului si primirea noutatilor pe mail, cum ziceai tu, Bubule, casuta mea de mail e vraiste si sunt satula de 'shpe mii de notificari la toate forumurile/site-urile la care m-am inscris. Si da, cand te chinui sa scrii juma' de ora un mesaj cu copii pe langa tine sau cu cine mai stie ce pe cap sau mai stiu eu ce si mesajul ala se pierde, pe mnine una ma apuca boala. Si nu, nu am pierdut mesaje niciunde altundeva decat din vina mea, nu a site'ului respectiv.

3.Am foarte multe pe cap, as vrea ziua sa aiba cateodata cel putin 30 de ore. Sunt sigura ca nu sunt singura care simte asta, insa la mine toata oboseala din ultimii ani s-a adunat. Si nu-mi mai vine sa intru sa spun de 2 ori acelasi lucru (odata aici si odata pe fb) si prefer fb din motivele enumerate mai sus.

 

Asta nu inseamna ca nu va respect, ca nu mi-e dor de voi sau ca nu m-am gandit la voi si la minunile din viata voastra! In momentul in care voi hotari ca nu mai vreau sa fac parte din acest grup, voi anunta. Si nu inteleg de ce ati luat-o asa de personal. Poate oboseala din mine imi intuneca gandirea sau sunt eu mai tuta sau insensibila, insa zau ca eu una nu m-as fi simtit atat de ofensata.

 

In cazul in care nesimtita de mine nu mai apuca sa intre saptamana asta pe-aici, va spun de pe acum Sarbatori fericite si pline de bucurii! Si zau nu mai fiti suparate [flo2]  (nu s-o fi facand primavara cu o floare, dar e un inceput)



#445
mena1906

mena1906

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.994 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 21:30

Trec si eu pe aici sa va urez un Paste Fericit!

#446
mena1906

mena1906

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.994 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 21:37

Vad ca mi se imputa TOCMAI MIE ca nu intru mai des... Am atat de multe pe cap si atatea probleme (fetele de dincolo, unde e privat le stiu) pe care nu am cum sa le spun aici incat... Mda... Nu mai zic nimic. Cine poate sa inteleaga bine, cine nu, iarasi bine . Nu vreau sa ma cert cu nimeni. PASTE FERICIT!

Editat de mena1906, 16 aprilie 2014 - 21:45 .


#447
mena1906

mena1906

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.994 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 22:03

Si multumesc, ca mi-ati fost alaturi, fetelor, dar pt asta nu cred ca trebuie sa ma simt obligata sa intru aici. Cred ca si eu, la randul meu, v-am fost alaturi si nu m-am suparat pe nimeni atunci cand 90 % am decis ca ne e mai bine si mai usor dincolo iar unele au decis ca nu vor sa ne urmeze.
Cred ca lucrurile au luat o turnura urata si ati luat-o personal. Si mai cred ca valoarea grupului nu o da locul ci persoanele care alcatuiesc grupul, iar voi se pare ca ati uitat asta.

#448
norocila

norocila

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 22:57

Irilac- poate te ajuta cum facem noi. Am observat ca daca il las 'in voia lui' chiar daca urmam toti pasii dinainte de culcare ( spalat, periat dintii, pijamale, cantec, etc) cateodata daca nu e obosit poate sa continue joaca destul de tarziu. Ca o paranteza, ii pun salteaua de la patut jos si acum vine el singur sa se culce acolo, il mut dupa la locul lui de somn, in pat; voiam sa il obisnuim cu metoda de la gradinita si vad ca a inteles repede cum sta treaba. La amiaza doarme pe salteluta aia. Cateodata, daca nu am pus salteaua jos si e obosit, se duce langa ea si sta pe acolo, trage de ea, etc.

 

La noi secretul e sa stingem lumina ( nu e complet intuneric ca se vede de pe strada, plus avem o broasca cu luminite pe care o aprind) si nimeni nu mai misca in casa, in sensul ca nu e cineva in bucatarie sau face altceva, ne intindem amandoi pe langa salteluta. Dupa ce stingem lumina, mai face el vreo 2 ture pe la jucarii cand e plin de verva sau vine direct la salteluta, ia sticluta si se intinde. Mai admiram stelutele de la broasca, mai povestim, ne mai foim, mai incercam sa tragem de parul lu' mami si adoarme destul de repede.

 

Ma gandesc ca daca ai incerca sa stingi lumina la 8 jumate de ex si nimeni nu mai misca prin casa, nu poate sa reziste pana la 12 treaz. La noi functioneaza si cand doarme mai mult in timpul zilei, sau daca ne intoarcem din aventurile de weekend si adoarme in masina la 5 si doarme o ora atunci. 

 

Angelique- sper sa fie bine cu noul lapte!



#449
norocila

norocila

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 22:59

PS am vrut sa pun o poza din weekend, dar vazand vremea 'compatrioatelor' ma abtin :)



#450
Bubulina42

Bubulina42

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 17 aprilie 2014 - 00:14

Pune pozaaaaaa, ca a iesit soarele si la noi, nu mai conteaza ca-s -3 grade:))))) [soricel]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -