Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

minunile noastre nov-dec.2012...dupa 1 an!

copii nov-dec. 2012

456 raspunsuri la acest subiect

#1
NovDec2012

NovDec2012

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 228 mesaje

Postat 19 februarie 2014 - 21:22

bun venit la noua casuta tuturor celor care intrati cu mare drag aici.


Editat de NovDec2012, 19 februarie 2014 - 21:43 .


#2
bioana

bioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 19 februarie 2014 - 21:25

avem casuta noua!!!!!!!!!!!!! am reusit. va pup pe toate!!



#3
Bubulina42

Bubulina42

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 19 februarie 2014 - 21:56

Iu-huuuuuu, Bioanaaaaaa,comoara ce esti tu! si speedy pe deasupra! [:)]

Multumim mult!! [flo2]  [flo2] [flo2]  [flo2]  [flo2]  [pup]  [pup]  

Ei, asa da, acum suntem in/la locul potrivit.

 

am lut si noi canuta cu pai, hai sa vedem daca de data asta merge.

azi a zis si el beo, la bleu, ca e albastru paharutul.

 

va pup.Iri, cum mai sunteti?



#4
bioana

bioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 19 februarie 2014 - 21:58

asadar,sa ne fie cu noroc!!

 

BUBU draga, am adus acasa painea facuta de Irina.sa mor nu alta de ras cand am vazut-o...inainte de a intra in clasa merg la dulapul ei si ii pun babetica(murdara...de mancare...),agenda si daca mai are ceva...in ghiozdan.avea pe agenda o punga mica de hartie cu o paine,de marimea unui cartof....educatoarea a zis ca s-au umplut de faina din cap pana in picioare,dar ca s-au distrat pe cinste...lucrau cate 2 la un castron...asa ca au framantat nu gluma....e tare ca piatra....



#5
bioana

bioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 19 februarie 2014 - 22:00

ideea era sa se distreze,sa isi lucreze mainile, imaginatia...nu sa respecte cantitatile...le-a placut faina si tot mai puneau...le-a facut poze....sper sa le primim pe toate pana la paste....a zis ca in fiecare saptamana le face...din septembrie trebuie sa aibe f f multe...

noi avem cana cu pai dar musca din el....sau sufla...



#6
bioana

bioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 19 februarie 2014 - 22:11

PYA e fain la carnaval, asa e,dar ma dispera ca trebuie sa mearga costumata in semn de circulatie....o sa fie semafor...la prajitura data de BUBU eu am pasat bananele cu furculita.o repetam vineri dupa-masa cu bucatareasca mea...simpatic tare Victor.nu te stresa cu mancarea ca nu are rost...de foame nu moare.iti cere el mai incolo...eu una nu am fost deloc mancacioasa de mica...nici Irina nu zice multe cuvinte....in limba ei insa la greu...

ANGELIQUE poate ii mai iese ceva in gura...galusca mea are 3 masele.

IRILAC rabdare ca trece.ce mi se pare ciudat e ca nu stie nici dr ce are,dar ii da antibiotic.a mea a avut 2 astfel de episoade...cumplit...odata ce a inceput sa se hidrateze febra a scazut.stiu ca ii dadeam la 4 ore paracetamol,asta daca aveam peste 38.daca insa la 4 ore era sub 38,chiar si cu o linie asteptam sa ii dau la 6 ore.apa de orez si morcovi i-am dat cu succes,ca asa nu o sa in partea cealalta.supa de zarzavat,ceai de macese,suc de portocale si saruri.painea o accepta f bine si ii face bine.fara lapte,iaurt...asa cum zice si BUBU sosetele cu otet scad bine febra.eu ultima data i-am pus felii de cartof. la fel de eficace.asa mi-o scad eu mie...nu ii da solide acum.important e sa se hidrateze.

LACRAMIOARA cand e ziua lui Aachim¿ in februarie, daca am retinut...sper ca nu a fost...si am uitat...

ALMY fetele noastre fac echipa buna in bucatarie...



#7
bioana

bioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 19 februarie 2014 - 22:24

BUBU ai schimbat poza!! Ce concentrar e la carte...dar as vrea sa ii vas ochii!! Ce mare a crescut...sa va traiasca!!

#8
angelique_19

angelique_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.172 mesaje

Postat 20 februarie 2014 - 09:32

In sfarsit casuta noua!Multumim Bioana ca ti ai facut timp pentru marea mutare.

Iri cum mai este puiul?Multa sanatate!

Bubu succes cu canita!

I am bagat si eu albus de ou in meniu,deocamdata i am dat un pic,in doua saptamani sper sa il introduc pe tot si sa fie ok.

Editat de angelique_19, 20 februarie 2014 - 09:33 .


#9
Bubulina42

Bubulina42

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 20 februarie 2014 - 09:48

Bioana,m-am amuzat copios cand am citit de painica framantata de Irinuca [:)]  [:)] Ce te plagi? [:)] V-a facut fata paine? v-a facut! Ce supeeeeer ca le-au facut poze! astea au sa intre in istorie, are sa se papadeasca de ras cand va fi mare.

Bioana draga, de fiecare data cand citesc postarile tale despre cat de multe fac ei la gradi, ma mai linistesc gandindu-ma ca si Nicholas va merge la gradi asa timpuriu si sper din toata inima sa fie la fel de relaxat si incantat ca si fetita voastra...Dupa cum am vazut eu copilasii acolo, asa ar trebui.Era ..cum sa spun..o atmosfera calda, oamenii in sine erau calzi si se simtea asta inca de la intrare..Iar copilasii erau la fel.

 

si ca tot vorbesc despre asta, nu imi iese din cap cum am citit pe un alt forum postari ale unor mamici care "ii mai ard si cate una la fundulet,dar nu ajuta", [fri] -vorbind despre copilasi de nici 2 ani!!! eu nici acum nu imi revin si ma intreb cat de repede au uitat cum asteptau intai sa fie insarcinate,apoi sa il cunoasca pe bebe... Of,ce intelege un pui nevinovat dintr-o altoiala data la nervi de o mamica obosita?nimic, el ramane numai cu teama si cu ochisorii mari si nevinovati mirati, ca si acum imi vine sa plang...Am zis ca nu mai calc prin forumul ala, desi sunt acolo si fete pe care imi placea sa le citesc...

Mie mi se pare oribil, oribil sa folosesti palma la un bebe care acum invata, care intelege cand vorbesti cu el, care asculta... Un pui mic si care are enorma nevoie de rabdarea noastra...

Nazdravani sunt cu totii, daca vroiam bebei care sa nu se miste, luam o papusa si o puneam pe fotoliu si ne continuam viata linistite si fara griji, nu?sunt asa de revoltata...

 

 

Bioana,deci nu numai Nicholas rontaie paiul:):),Nici azi nu a tras, asa ca astept ziua in care descopera ce si cum, exact ca Victor al lui Pya.

 

Pya,nu te mai stresa cu papa, asa e, nu moare de foame, eu am avut zile in care cand am tras linie avea in burta o fructa si o juma de felie de paine cu unt,sau nu.Si uite-l! au zile si zile,e normal...

 

Neatza Angelique, zi buna si voua!



#10
angelique_19

angelique_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.172 mesaje

Postat 20 februarie 2014 - 10:32

Bubu sunt multe mamici care isi altoiesc puii,mai grav este ca sunt sigure ca fac ceea ce trebuie.Din pacate pentru bietii copii care raman traumatizati.

Bioana super tare gradinita voastra,multe face si invata Irinuca.Parca si vad un grup de copilasi plini de faina,framantand :-)

Pya imi pare rau ca Victor tot nu papa bine,poate asa este el,mai nemancacios.

Lacra ce mai faci?

O zi minunata!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -