Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Hai Rommyna! Hai Madaralu! Felicitari Iuliapreguza! Felicitari Uburex! Mamici de februarie 2014 (Bulgarasi de Februarie 2014) Cap 10

gravidute februarie 2014 bulgarasi

235 raspunsuri la acest subiect

#31
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 21:30

Madaralu eu am  avut asa o stare luna trecuta asta pana mi-a spus doctorita sa nu mai mananc dulce si paine, apoi s-a produs declicul imi este foame tot timpul. [batcap]



#32
madaralu

madaralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 655 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 21:36

Ceaţă totală.. la mine stă pâinea şi o săptămâna:)) o am cumpărată just in case ca poate vreau ceva ce necesită pâine, in rest mănânc tot felul de legume cu diverse garnituri ce nu necesită pâine.. de multe ori i-o dau unui nenea mai sărac ca lipseşte o felie din ea şi parcă mi-e cumva să o las să expire să se strice ca altii nu au ce mânca.. cat de dulciuri.. hmm.. o cutie de bomboane de la crăciun abia acum şi-a găsit sfârşitul.. nici dulciuri nu prea mănânc.. :))

#33
Anda_2014

Anda_2014

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 62 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 21:43

Buna seara fetelor, noi am alaptat azi puiul si ssuntem f mandri ca avem colostru deocamdata dar important e ca bb e harnic. Am fost surprinsa de senzatia traita la alaptat, citisem ca nu e chiar mangaiere dar oricum merita!
Florentina: masuratorile la echo se fac dupa dimensiunea capului si a femurului, daca ai noroc sa fie un bb cu oase lungi :) se intimpla sa fie diferente. La echo aveam 3500g cu etoare de 499g si am venit cu 2720 mai exact.
Ce-i drept si eu sunt osoasa daca pot spune asa dar nu m-am gandit ca pot cauza diferenta asa mare.
Felicitari mamici si curaj viitoare mamici! Noapte buna!

#34
madaralu

madaralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 655 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 21:52

Anda te aşteptăm cu povestea când ai timp! Bine ca bb papă ca asta e cel mai important.. abia o aştept şi eu pe Pitica mea.. hmm.. deci poate fi o problemă la mine cu calculele.. poate se naşte sub 2500 (faţă palidă)

#35
STMaria

STMaria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 218 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 23:40

Sa va zic una tare minune minunata pentru tara 8n care trai. Dupa cum am mentionat am facut vaccinul ala pt rh negativ care a costat doar 550 lei si pot sa va anunt ca am recuperat banii de la stat ! hahaha

#36
madaralu

madaralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 655 mesaje

Postat 13 februarie 2014 - 00:02

In sfârşit! Să fie cât mai multe cazuri de genul

#37
rommyna

rommyna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 13 februarie 2014 - 00:22

Madaralu, daca stiam ca ai asa probleme cu alimentatia, te ajutam demult! [:p] Nu de alta, dar eu sunt exact opusul tau, sa am minim 5 mese pe zi si ceva dulce zilnic [:D] Cine vrea sa fie ca mine? Iar daca nu mananc cand trebuie si cat trebuie imi scade glicemia, mi se face rau, ma ia cu transpiratii reci, etc. Un singur lucru nu il stiu inca, cum putem face transfer de apetit? :)))

Super STMaria! Asta-i o veste minunata si sper sa nu fie ultima astfel de actiune.

L.E. In seara asta m-am dat cu o crema speciala pe care mi-a luat-o sot contra iritatiei pielii, alergiilor etc. Spet sa aibe efect, a cistat o gramada si a trebuit sa ma dau pe tot corpul, parca as avea varicela, asa arata pielea mea [:(]

Editat de rommyna, 13 februarie 2014 - 00:27 .


#38
madaralu

madaralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 655 mesaje

Postat 13 februarie 2014 - 00:31

:))) Romina papă papă ca trebuie.. eu vreau şi nu pot :)). TOT încerc să îmi iau energie din compoturi.. cam alea sunt singurele dulciuri ce le consum.. şi o felie de prăjitură cam la o săptămâna, două :))) am avut 2 momente toată sarcina când am devorat o ciocolată in 5 min :))).. măcar de aveam pofte poate reuşeam să mănânc mai mult :))
Maine vă pun poza cu burtica, mie mi se pare ca e mai mică, aşa ca o să vreau păreri :)

#39
rommyna

rommyna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 13 februarie 2014 - 00:35

Tot in seara asta a dat harnicia in mine si am facut salata orientala si ciorbita taraneasca de gaina de tara. Apoi am reusit si sa tarai prin casa aspiratorul fiinca mi s-a parut prea mizerie. Insane in the brain!

Sa vedem cine mai vine maine cu vesti minunate. La noi nimic..inca

#40
madaralu

madaralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 655 mesaje

Postat 13 februarie 2014 - 00:36

In ultimul timp am tot auzit ca bb s-a născut şi cu mai bine de 500 g mai slab decât la Eco, şi nu doar aici pe forum, şi prietene îmi ziceau.. aşa mi-e de frică să nu îmi dea dr o veste bombă la naştere să am un bb subnutrit ca leşin direct..



Etichetat si cu gravidute, februarie, 2014, bulgarasi

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -