Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Hai Rommyna! Hai Madaralu! Felicitari Iuliapreguza! Felicitari Uburex! Mamici de februarie 2014 (Bulgarasi de Februarie 2014) Cap 10

gravidute februarie 2014 bulgarasi

235 raspunsuri la acest subiect

#11
uburex

uburex

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 16:50

Fetele, eu am născut azi la 10.45, natural, nota 10, 3200gr si 50cm. Bebe Vladimir. Sunt frântă, va pup, merge aiurea siteul de pe tel

#12
Claudia0702

Claudia0702

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 363 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 16:51

Buna fetelor! N.am mai scris de mult timp si d-abia mai reusesc sa citesc cateodata de pe tel si asta pe sarite [:)]  sunt acaparata total de papusica mea,toata ziulica ne aranjam,ne dichisim,ne facem mumoase,ne jucam ,papam si inca fff mult,vine moasa la doua zile si o cantareste ,ia cam 150-200 grame la 2 zile,dar zice moasa ca vor fii si zile in care va manca mai putin [:)] Laptic ,cere la 2-3-4 h ,noaptea e  doarme fff linistita pana acum,dar sa vedem mai tarziu ca am inteles ca,colicii vin dupa 3 sapt,sa vedem,moasa zice ca poate avem noroc,ca la fetite nu-i chiar asa si inca de la inceput mananca mult laptic si poate scapam de colici,pt astia am eu frica [batcap] 

D-abia astazi am facut baita ,ca am asteptat  sa cada buricul,aici asa e..si a cazut dupa 7 zile si pana atunci  am sters-o cu paduri patrate date cu ulei si pe urma cu buretele cu apa pe corp si gata pana a cazut buricul [:)]  Astazi am facut baita ,am pus intr-o cana de lapte o lingura de ulei de corp si le-am pus in apa si doar atat ,acum mai fac vineri singura dar vreau sa fac altfel ,adica cu samponel caput-corp si pe urma ulei sau lapte de corp ca asa cum zice moasa in apa mi se pare cam uleios,sa vad....

 

Mada 23, Onitzi21, Aurora14, Crissintibun, Madalinaadela, Anda_2014 FElictari pt bebei sanatosi ,recuperare grabnica si laptic din belsug ....bravooooooooo!!!!,!! [deziuata]

Haide Iulia,mult curaj si nastere usoara!!!   [ruga]  [majoreta]  [majoreta]  [majoreta]  [majoreta]  [majoreta]  [majoreta]  [majoreta]

 

Fetelor,ce frumos e sa ai piuiutu tau,sa-l cresti,sa-l ingrijesti ,sa-l iubesti,sa-l privesti,sa-i vorbesti,eu nu mai pot de atata dragoste,sunt total topita cand ma uit in ochii puiculitei mele,o ador si e atat de cuminte deocamdata,nu a plans deloc pana acum,mai incearca si ea cand se trezeste si vrea tatica dar isi revine repede ,nu plange,e atat de dulce ,e ca un ingeras,ii multumesc lui Dumnezeu pt ingerasul daruit [flo]  [floare3]  [floare3]  [floare3]  [floare3]  [floare3]  [floare3]  [floare3]  [floare3]  [floare3]  [floare3]  [floare3]  [floare3]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]

In rest suntem bine,aproape ne.am recuperat total,incercam doar sa ne mai acomodam  cu toate lucrurile noi [bib]

 

Va pup si va doresc o zi frumoasa!!!! [flo2]



#13
rommyna

rommyna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 16:55

Ce povesti frumoase spui tu pe acolo STMaria, intalnire cu sot.,he he he

#14
Claudia0702

Claudia0702

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 363 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 17:00

felicitari uburex,recuperare grabnica sa ajungeti repede acasa la joaca...laptic din belsug [flo2] 


Editat de Claudia0702, 12 februarie 2014 - 17:03 .


#15
rommyna

rommyna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 17:19

♥♥♥felicitari uburex!♥♥♥
Bebe mancacios si sanatos, tie recuperare grabnica si laotic in tzitzi![:p]

Claudia,ce frumoasa este viata voastra! Ma bucur foarte mult pentru voi si te asteptam la povesti, ne mai inveti si pe noi despre meseria de mamica.

Acum ca si Uburex a nascut, am ramas cea mai "batrana" burticuta din odisee :))) Si bebe nu da niciun semn ca ar vrea ca lucrurile sa se schimbe.

#16
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 17:37

Felicitari UBUREX!!! recuperare usoara si mult laptic, bun venit bebe! [disco] [disco] [disco] [disco]

Romyna stai linistita ca indata bate la usa! Uite scot motate pt tine poate se gandeste printesa sa iasa! [majoreta] [majoreta] [majoreta]


Editat de MaryM85, 12 februarie 2014 - 17:37 .


#17
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 17:41

Claudia ma bucur ca sunteti bine si Ingrid papa bine.

Intradevar un copil schimba multe si te implineste! [il]

 

Geluk tu ce mai faci ai iesit din butoi?

 

Iulia oare s-a intalnit cu comorile?



#18
Geluk

Geluk

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 18:00

Aici sunt fetelor. Am Venit de la munca , Unde toate. Doamnele in varsta m au indemnat sa inghit nu stiu ce fel de ulei, ca la ele a functionat. Si daca iau de doua ori Azi, la noapte nasc.etc. FELICITARI DANA! CLAUDIA, ce frumos vorbesti de micuta Ingrid. Va face feticiti, imi imaginez. Un miracol. Rommyna, mai avem un.pic si o sa fim plate la burtici.

#19
Geluk

Geluk

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 18:02

Rommyna, de ce batrana in odisee?

#20
madaralu

madaralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 655 mesaje

Postat 12 februarie 2014 - 18:03

Felicitări uburex! Bb sănătos şi mancacios şi recuperare rapidă tie! :-*



Etichetat si cu gravidute, februarie, 2014, bulgarasi

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -