Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Hai Rommyna! Hai Madaralu! Felicitari Iuliapreguza! Felicitari Uburex! Mamici de februarie 2014 (Bulgarasi de Februarie 2014) Cap 10

gravidute februarie 2014 bulgarasi

235 raspunsuri la acest subiect

#51
rommyna

rommyna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 13 februarie 2014 - 05:16

★☆★☆Felicitari Iulia!!!☆★☆★ Sa-ti traiasca comorile! Maricei puiutzii tai. Recuperare grabnica!s

STMaria, dar vad ca sunteti puse pe fapte mari. Multa rabdare mai ai, sper sa fiu si eu asa puternica. Cred ca ii era tare foame de a facut asa scandal. Sotul ce zice? Cum rezista "protestelor" nocturne?

Madaralu, bine puncteaza STMaria, nici nu dormi, nici nu papi...oare cum rezisti?!?! Esti puternica, nu gluma! [:X]

In cazul meu, efectul creme minune a disparut dupa 4h de la aplicare. M-am trezit in plina criza de scarpinat. Si cand ma gandesc ca acum cateva zile mi se parea groaznic ca ma mananca burta, iar acum numai in talpi nu am bubite, ca de iritat, sunt iritata si acolo! Pe cat de ok a fost pana acum, atat de stresant si de greu devine finalul[batcap]

#52
STMaria

STMaria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 218 mesaje

Postat 13 februarie 2014 - 05:22

Asa face ea panarama cand o schimb. Tura asta a fost cuminte....nu stiu ce sa zic...fite...rabdare trebuie sa am... ce pot sa fac ? am zis sa ii pun un leocoplast peste suzeta sa nu o scape :-))
Sotul a plecat demult in alta camera... doarme cu mine/noi doar in wee-end
De cand a aparut printesa am ramas fara sot in camera, fara televizor, fara mancat la program si impreuna cu sotul, fara dormit, fara ...mai multe...doar eu , ea, tableta si un radio cu ceas ;-)

Editat de STMaria, 13 februarie 2014 - 05:33 .


#53
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 13 februarie 2014 - 07:58

Neata!

Felicitari Iulia!!! Ce bebei marisori ai tu [il], sa ai recuperare usoara si mult laptic! [deziuata] [deziuata] [deziuata] [deziuata]

Te asteptam cu detalii cand ai sa poti!



#54
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 13 februarie 2014 - 08:00

Romyna cand trece efectul cremei de ce nu mai dai un strat, eu ma gandesc poate esti alergica la gelul de dus sau la detergentul care il folosesti?



#55
madaralu

madaralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 655 mesaje

Postat 13 februarie 2014 - 08:39

Neata.. da Romina, aşa cum zice Mary.. te mai dai cu un strat.. poate ai mâncat totuşi ceva ce nu ti-a căzut bine..

#56
madaralu

madaralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 655 mesaje

Postat 13 februarie 2014 - 08:41

Ooh doamne stmaria.. aşa sunt bărbaţii.. fug la greu :-).. ma gândesc ca aşa o face şi a mea.. :)))

#57
Aricioaica09

Aricioaica09

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 291 mesaje

Postat 13 februarie 2014 - 09:01

Multe felicitari, Iulia! Recuperare rapida si laptic cat pt doi! :)

STMaria, I hear you, dear! You are not alone!!!
Noi suntem dupa o noapte de treziri din o ora jumate in o ora jumate, cu schombat de hainute de doua ori pe noapte din motiv de pipi pe ele, cu chirait la fiecare alaptat si schimbat... Desi il ridic la verticala pe umar dupa fiecare alaptat Horia al meu rareori are rabdare sa stea sa dea aerul afara. Daca nu se intampla in primele 6 secunde mai accepta sa stea un pic si incepe sa faca pe ciocanitiarea dandu-mo de inteles ca vrea inapoi la titi. Rezultatul - gaze si cachi mai greu de eliminat.....

Partea faina e ca momentele astea se petrec cu precadere noaptea, iar ziua n-are nicio treaba, doarme si 4 ore legate...

Si eu cuc in camera vu mobilul si o carte... Sotul inca nu s-a mutat noaptea, ma mai ajuta cu schimbatul, dar cand stau sa-l alaptez pe Horia si-l vad cat de bine doarme...... Of :))) Dar na, ne pkangem si noi, una peste alta or sa treaca asa rpd momentele astea si cred ca o sa ne fie dor dr bb mic... :)

#58
madaralu

madaralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 655 mesaje

Postat 13 februarie 2014 - 10:15

Ari, măcar te ajută :).. lăsaţi fetelor ca aşa repede trece timpul şi imediat auziţi "mami, vreau aia" .. atunci ne-am dori să fie mici din nou. :)
Fetele fără bb in braţe, încă, cr faceţi? Dormiti? :))

#59
drelen

drelen

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 30 mesaje

Postat 13 februarie 2014 - 11:21

Neata burtici si mamici! Felicitari tuturor mamicilor care ati nascut!

Bebele meu nu da nici un semn ca ar vrea sa iasa desi maine fac 40 saptamani!Oricum maine ma duc la control!Abia astept sa vad ce-mi zice poate a inceput sa se dilate colul desi nu prea cred pt ca inafara de cateva dureri ca la menstruatie seara altceva nu am, nici dopul nu l-am eliminat!



#60
Geluk

Geluk

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 13 februarie 2014 - 11:32

Neata!

StMaria, Ari, asta-i viata. [pk] . Muscam o buca, un copanel, schimbam un scutec si cand terminam o luam de la capat. Zambetul pe buze, zennnnnn si vin zile mai linistite.Zic ioooo.

Rommyna si eu am cam ce ai tu dar numai intre sani. Imi vine sa rup pielea. e adevarat ca si transpir mult dar nu am ce-i face. Nu ma tine noaptea treaza.Sper sa treaca.

Legat de implicarea taticilor. Cand am nascut acum 4 ani , al meu sot si-a facut abonament la sala. [fal] no comment.

Camera noastra este langa camerele fetelor asa ca se aude totul in caz de plansete nocturne, doar ca el doarme asa de adanc...nu cred sa avem probleme. Eu in schimb ,daca ma cheama fata ,ma ridic de parca nici nu dormeam. Daca eram amandoi cu somn adanc , ce ne faceam?

 

Iulia, acomodare usoara, asteptam sa ne povestesti despre reactia fetei cand a vazut bebeii. Uite ca se poate si gemeni 'cu greutate', la termen. Bravo mami!

Ia uite Rommyna, e si Drelen cu 40 sapt. Ziceai ca esti singurica.

 

Mada, mie asa imi este un dor de fata mea micuta, de simt ca mor. Dimineata eu ma asez pe covor si ea se da jos din pat si vine la mine in brate si vrea sa o legan. Sta cu caputul pe pieptul meu o manngai pe par si ea se trezeste incet. Asta facem de cand era bb. Turceste pe covor si leganat. Mi-e dor de ea bb. Sper sa mai pot sa fac asta si dupa ce vine Felice


Editat de Geluk, 13 februarie 2014 - 11:38 .




Etichetat si cu gravidute, februarie, 2014, bulgarasi

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -