Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Piersicute de iulie august ( 3 )


366 raspunsuri la acest subiect

#21
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 14 noiembrie 2013 - 23:22

Ola ola
...ioana interesant ce povestesti...cum sa lasi draga soarele ptr ploi si frig?EU Una nu l as lasa.succes sa reusiti tot ceea ce va propuneti.sa Sti ca la fel simt si EU ptr voi toate...imi sunteti cele mai bune prietene.

Carmen mai mult ca sigur are si el ...de aceea Luam Toti tratament.inca nu l am inceput ca si asa suntem dereglati:)))
si Denis face aceleasi nazdravanii ca si patrik si Eric.e tare fixist daca I se pune pata pe ceva.
Pupic la harnicutul tau.

Fleur imi pare rau ca nu e ok jobul...lasa ca gasesti tu pana la urma unul pe masura.vrem poze cu ericutul...sotul s a trezit si el cu diaree


Lorena harnicuta ai fost.vreau si EU placinta cu dovleac.

Nu mai stiu ce vroiam sa zic...

Sanatate tuturor...pupici...somn usor

#22
lorenaflore

lorenaflore

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 03:54

Ioana, supa de conopida am facut-o dupa capul meu.....am pus la fiert legumele conopida a fost predominanta, morcov, albitura, telina, ardei, ceapa... si carnita fiarta in prealabil. Am fiert legumele 30 de minute, iar la sfarsit am pus smantana si am blenduit toata compozitia.....a iesit buna!

#23
lorenaflore

lorenaflore

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 03:56

Ali, iti dau placinta .... a iesit buna, mai ales ca nu am avut ulei in casa si am pus ulei de masline in foaie.....

#24
Carmen_80

Carmen_80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 903 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 08:41

Neatza,

Va dau o cafea, capuccino, ceai, limonada inainte sa plec la munca.

Patrick iar s-a trezit urland la 8...probabil tot maseluta. Mai avem de pandit inca o maseluta, si luam o pauza...sper... Dupa care asteptam cu interes caninii.

#25
muraturica

muraturica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 977 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 09:13

Buna dimineata.

Carmen multumim de cafeluta si va dorim insanatosire grabnica.

V-am tot citit dar am uitat o gramada.

Ioana, suna foarte interesant ce povestesti tu acolo. Cred ca e fascinant sa descoperi o tara si o cultura noua. Ai si tu o piersicuta minunata care stie sa faca o gramada de chestii. 

Ali, sper sa scapati repede de giardia. Stiu ca e destul de comuna problema.

Fleur, lasa ca o sa apara si job-ul potrivit mai devreme sau mai tarziu.

Lore, tu de ce nu dormeai la ora 4? :) M-am gandit si eu la supa de conopida, dar inca nu am incercat. Mersi de idee.

Ca_milla, ma bucur sa mai aud vesti si de la voi. 

Nu mai stiu acum ce vroiam sa mai raspund si sunt sigura ca am uitat ceva/pe cineva.

Noi suntem bine, dar eu sunt din ce in ce mai ocupata si depresiva. Statul asta acasa ma omoara incet incet. Se spune ca ce nu te omoara, te face mai puternic, dar eu cred ca pana la urma ma omoara. :))

Va pup.



#26
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.949 mesaje

Postat 15 noiembrie 2013 - 16:46

Salve gagici,

 

M-am trezit de dimineata, dus baiatul, facut un pic ordine in portbagaj ca era haos acolo si vrem sa schimbam cauciucurile cu cele de iarna.

 

Noua ne-au trecut racelile, momentan. Am cumparat ieri un borcan cu miere, macese, polen si catina si am inceput sa iau pt imunitate o lgta  /zi. vreau sa dau si baiatului, e f. gros, oare cum sa-i dau, dizolvat in suc ceva, nu stiu.

 

In alta ordine de idei, a inceput postul si vreau sa-l tin, cat oi putea. Oricum am aversiune pt. carne, de lactate ma voi lipsi mai greu. Am mancat humus, masline, rosii si ardei la micul dejun, langa un ceai cu miere si lamaie, si a fost f bun. La felurile principale nu prea stiu, caut retete, voi merge pe cartofi, fasole, linte probabil+ multe cruditati si salate proaspete.

 

Lor le fac mancare de dulce, normal, chiar ma duc sa incopesc un pilaf cu aripi de curcan, ca dupa amiaza am ore si nu mai am timp de gatit.

 

Muraturica, pai nu ziceai tu ceva de un job? Cat mai ai pana "iesi din casa"? Iti doresc, cat mai repede. Asa e, mare lucru sa mai iesi din casa, macar 2-3 ore pe zi, ca in cazul meu.

 

Ali, v-a pocnit pe toti indigestia, cum va mai e, v-a trecut?

 

Carmen, va doresc sa iasa caninii "pe nesimtite".

 

Si la final un cra-cra mic, ca nu se poate fara: a inceput sa ceara singur la olita, mai bine zis cara el singur olita in mijlocul camerei, eu il dezechipez si el executa. Ma bucur si ma uimeste in acelasi timp ca a inceput sa asocieze senzatia de pipi cu statul pe olita. Chiar daca sunt piersicute care fac asta, demult, pt noi e ceva nou.

 

Va pup, ma duc la treaba.



#27
lorenaflore

lorenaflore

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 17 noiembrie 2013 - 00:42

Buna fetelor! Ce liniste! Tot dadeam refresh si nu imi aparea nici un mesaj nou.........

Fleur, cred ca baiatul tau e pregatit de operatiunea marea olita!

Carmen, din pacate, dintisorii le dau mari batai de cap copilutilor nostri......la noi se umfla caninii, cred ca mai dureaza un pic pana sa sparga gingia, dar cred na ne apuca de sarbatori......sau poate nu!

Muraturica, da, mi se mai intampla sa intru la ore imposibile. In ultimul timp, numai alea imi ies.....

Noi azi am fost in parc la izvor. Ii place maxim cu metroul, ca am fost singure fara tati.
In parc e circ daca nu iese cum vrea ea, ca atare e cu urlet ....

#28
lorenaflore

lorenaflore

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 17 noiembrie 2013 - 00:47

Ali, cum mai sunteti?

Ile, Bambina e mai bine? Ce mai gatesti draguta? Ca sunt in pana de inspiratie.....si de chef!

Gabi, ce mai face Andreiu?

Fetelor, mai dati un semn de viata!

[mata] noapte buna va doresc! Onuta azi s-a culcat la orele 17.30, trezit la orele 20.30 si la 22.30 tragea de mine sa o bag la somn...

#29
lorenaflore

lorenaflore

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 17 noiembrie 2013 - 00:48

Gata, ca vb de una singura!

#30
adarev

adarev

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.583 mesaje

Postat 17 noiembrie 2013 - 14:39

Salutare fetelor. Noi suntem bine. Nectarie a descoperit ca e mai interesant sa alergi prin cada decat sa mergi normal. Asa ca, facem ture de zici ca suntem la cross.Am avut musafiri. A venit din nou mama, am iesit prin mall si cam atat. Azi, am gatit si lancezrsc acum la Tv. Nu pot sa-l pun la olita ca urla ca din gura de sarpe. Asa ca , final.


Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Oboseala in sarcina

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 17:03

  • Pozitie bebe

    Ralu31031992
    - Ieri, 13:01

  • Prajituri impreuna cu bebe din burtica

    RoxiMada
    - mai 03 2024 19:30

  • 1 mai frumos ca altul

    Pau26
    - mai 03 2024 14:48

  • Perceperea miÈ™cărilor fetale

    Ana1298
    - mai 03 2024 09:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -