Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Dovlecei minunati de septembrie - octombrie 2013 #1

bebe sept2013 oct2013

215 raspunsuri la acest subiect

#51
ela_ella2003

ela_ella2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.090 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 19:08

ati intrat pe chicco.ro? au reduceri in acest weekend, eu am dat comanda de carut sport la jumatate de pret


Editat de ela_ella2003, 01 noiembrie 2013 - 19:08 .


#52
pisoi3

pisoi3

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 544 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 19:43

Buna fetele si bine v-am gasit in noua casuta! Merci Nanne si Mina pentru noul capitol si mesajul pt brumarei, foarte frumos si emotionant. Mi-am adus aminte de toate peripetiile sarcinii si nasterii si m-am emotionat. Parca mai ieri faceam testul de sarcina, ce a trecut timpul! 

Va admir ca reusiti si sa scrieti, eu nu reusesc deloc sa ma organizez cum trebuie. Voi incerca sa fac mai multe eforturi de acum inainte. :) Am citit din urma dar nu stiu cat am retinut.

Bebe a mea e bine, la ultimul control de la 3 saptamani avea 3740 si 53 cm, nu stiu cat are acum dar banuiesc ca a mai crescut. Papa bine la san, cam odata la 4 ore.  Noapte tot la fel, se trezeste cam de doua ori sa suga. A facut acneea bebelusului, am fost la farmacie sa ii cumpar o crema dar farmacista - pe care o cunosc bine - mi-a zis ca e mai bine sa nu ii dau cu nimic, ca e fie de la hormonii ei, fie de la ai mei. Asa ca am lasat-o asa si vad ca ii trece usor usor. 

Tocmai a implinit o lunita miercuri. :)

Alina, iti tin pumnii sa rezisti cu soacra langa tine. Imi imaginez ce neplacut este si cat de enervant. Eu am noroc, soacrei mele nu ii pasa de copiii mei, o creste pe nepotica ei de 9 ani si nu are timp decat pt ea. Asa ca la noi nu vine aproape niciodata. Ultima data a venit acum 4 ani. :) La noi nu vine nimeni sa ne ajute cu copiii, nu o mai am pe mama de 14 ani :(( iar tata inca lucreaza. Deci am scapat de partea cu comentarii legate de caciulite, invelit bebe etc. Imi amintesc cand era baietelul mic, toate dnele in varsta de la blocul meu ma opreau sa imi zica ca nu imbrac bine copilul si ca o sa raceasca etc. :))) Imi amintesc si acum ce revoltate erau. :))))

Fug sa hranesc pe bebe, seara frumoasa sa aveti.

 

Anda


Editat de pisoi3, 01 noiembrie 2013 - 19:44 .


#53
pisellino

pisellino

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.744 mesaje

Postat 01 noiembrie 2013 - 21:17

Am admirat dovlecelul emma pe fb foarte frumoasa costumatie,eu nu sarbatoresc halloween sarbatorile astea mai fresh iesite nu-mi plac sunt o baba :D

ce scumpel e motanelul mic si grasunel

Noi ne bagam la somn albert cred ca e in puseu deci am de muncit la noapte lapte parca nu mai am deloc m-a mancat toata

#54
arnnia_a

arnnia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 502 mesaje

Postat 02 noiembrie 2013 - 00:02

In sfarsit.... [pk] am reusit sa vad si eu pozele de pe picassa. Sunt minunati puii, dovleceii de toamna  [flo2]   [flo2]  Va pricepeti la facut copii frumosi si sanatosi :) Bravo fetele  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2] .

Si eu am o groaza de intrebari..dar inca nu gasesc pediatru- nu pot sa ma hotarasc. Ma duc saptamana viitoare la neonatolog (a 3 a oara dupa nastere) - chit ca bebe va avea 1 luna si 2 saptamani si apoi la 2 luni am facut deja programare pentru vaccin - poate gasesc un doctor bun.

Si mie mi-a venit soacra...am trans niste plansuri din cauza ei.... ma toaca intr-una, sper sa plece cat mai repede.

Noi doi (tati si cu mine) am crezut ca vine 1 saptamana -2 sa ne ajute, ca sa o vedem la usa cu bagaje pana la Craciun si ne-a spus ca a intrat in concediu fara plata - ala inainte de pensie..si ca sta pe termen nelimitat. Dupa 2 zile, in care i s-a facut asa zis "instructaj" cu ce sa ne ajute...a zis ca nu a venit sa fie sclava-sa stea in casa si sa munceasca, ci ca este in concediu. Si astea sunt doar cateva chestiuni..apoi s-a tot luat de mine din orice....ca ma uit urat la ea, ca o fac sa se simta prost, ca sunt rautacioasa, si multe altele care nu sunt de povestit....

 

Va pup dovleceii,

 

Imi doresc atat de mult sa scriu mai des, dar sunt luata de valul intamplarilor de felul povestit mai sus plus avut grija de dovlecelul meu, care e minunat. [flo2] si pe zi ce trece e din ce in ce mai activ. Suntem deja pe lapte matern exclusiv de mai mult de o saptamana!!!  [flor]

Spor piselino la alaptat  [alap] cred ca si la mine e ceva asemanator cu puseul de crestere..sau de abia se instaleaza


Editat de arnnia_a, 02 noiembrie 2013 - 00:02 .


#55
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 02 noiembrie 2013 - 02:34

Am pus si eu o mica selectie de poze cu pisoii mei pe Picasa.



#56
ilida

ilida

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 618 mesaje

Postat 02 noiembrie 2013 - 05:20

Ma scuzati daca dau buzna, dar stiu ca la inceputul odiseei voastre o anumita mihahegarty a  mers o vreme impreuna cu voi, desi nu era insarcinata As vrea sa aflati ca e o persoana de care trebuie sa va feriti si sa o evitati. Mai multe detalii despre subiectul acesta gasiti la o alta odisee, acolo unde incerca sa pacaleasca alte doamne nevinovate: http://comunitate.de...lie-2014/page-5

 

Va doresc sa va cresteti frumos pruncii, sa fie sanatosi si sa va umple vietile de bucurii!



#57
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 02 noiembrie 2013 - 08:58

Ilida, mulțumesc pentru intervenție. [flo2] Vazusem deja ca s-a activat "graviduta" la o noua odisee fara a fi again însărcinată!

La drept vorbind, participarea ei la acest subiect la începuturi, m-a facut sa imi fac apariția la dovlecei destul de tarziu pentru ca scrierile ei aici imi dădeau "fiori". Am un simt special...

Din pacate, cred sunt persoane care nu au activitate si doresc sa fie centrul atentiei macar in lumea virtuală!


Editat de nanne16, 02 noiembrie 2013 - 08:59 .


#58
mina

mina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.609 mesaje

Postat 02 noiembrie 2013 - 09:10

dupa cum presimteam de ieri, lamine duduie buataria de barbati :d. Asear am dus toti baiatul la tenis, cat a fost el la antrenament noi am fost in mall, tati avea intalnire cu animatorii pt petrecere si noi fetele am baut o cafea si am dat o tura prin magazine. Voiam rochie pt botez, nu am gasit nimic, dar m am spert in haine de copii la H&M. La cina am avut shaorma de la Dristor ceea ce l-a marcat pe al meu sot care planuia sa gateasca ceva bun, asa ca in dimineata asta la 5 a alaptat fata si la 6 era in picioare. Acu inca e cu fi-su in bucatarie, ocazional mai iese unu din ei si intreaba punctual de cate un condiment. Abia am avut acces sa imi iau o cana de cafea. . . Cica fac chiftele, tabouleh, friptura de pui la cuptor i de acum celebra placinta cu branza si merisoare. Bun asa, ca eu vreau iar la cumparaturi azi, trebe musai sa imi iau de imbracat.

ARNNIA, rabdare cu soacra, poate scapi repede de stress. Se pare ca la tine e mai nasoala situatia, ale noastre sfatuitoare macar sun manate de bunavointa, chiar daca gresit inteleasa in unele cazuri.

PISOI, binw ai revenit, la multe lunite!

ELLA, merci de pont, poate dam o tura pe la chicco.

Ghemotoaka mea a dormit de la 12 noaptea la 5, apoi s a culcat la loc si inca doarme. Poate-si scoate masa de 2-3 noaptea. . .

Va tzuc si we placut va doresc!

#59
mexxa

mexxa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 975 mesaje

Postat 02 noiembrie 2013 - 09:22

Buna dimineata si o [cafea] cu mult laptic.

 

Danyce am admirat pozele pe fb.... [il] superbi printisorii !!!!!

Arniia tot ce pot sa zic e multaaa rabdare, dar cred ca sotul tau ar trebui sa explice mamicii ca va descurcati amandoi si nu e nevoie sa isi ia concediu........... [flo2]



#60
pisellino

pisellino

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.744 mesaje

Postat 02 noiembrie 2013 - 09:30

O cafea si de la noi,nu am emoticoane sa pun :) a fost o seara deatul de linistita fata de ieri ma asteptam sa fie o catastrofa dar a mers bine m-am trezit dimineata cu sanii plini deci e bine ca ieri a stat numai agatat sa suzeteze
Va pup o zi frumoasa



Etichetat si cu bebe, sept2013, oct2013

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -