Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Iulie 2014 (Stelute de Iulie 2014)

iulie 2014 gravida mama sarcina insarcinata

270 raspunsuri la acest subiect

#41
Krissy

Krissy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 598 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 17:02



Eu sper totusi sa fie o neintelgere , daca vei fi graviduta Mihaela, iti doresc sarcina usoara.

Sper ca o noua viata sa aduca liniste in sufletul tau indiferent de ce s-a intamplat/daca s=a intamplat, in trecut

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))] Halal neintelegere, sa copiezi cu buna stiinta interventiile cuiva, doar schimbi numele copilului si iti asumi in rest exact aceeasi experienta si exprimare.

 

Noroc ca are explicatii pe privat (patternul semnalat) si pe direct se face ca ploua. E extrem de jenant sa fii prins asa cu furtul, dar la cat se inseala in ziua de azi, banuiesc ca impostura e o chestie usor de trecut cu vederea.

 

Va fac public inca un exemplu: mai sa fie ce experienta si exprimare la indigou avem, pacat ca pe copii ii cheama diferit, ca puteam sa ne confundam cu totul  [batcap]

 

Pe 17 februarie 2011 Krissy posta:

In sarcina cel mai indicat ceai este cel de frunze de zmeur (Rubus idaeus). Este tonic uterin cu traditie lunga de administrare in perioada de sarcina la multe popoare. La gust este destul de neutru, cam ca si ceaiul de urzici, si putin astringent, deci foarte suportabil. Eu am consumat zilnic 3-4 cani si cat am fost insarcinata cu Sophia si am avut parte de o nastere usoara, naturala, fara rupturi si epiziotomie.

http://forum.desprec...st2011-20-pag-7

 

Pe 9 ianuarie 2013 mihahegarty posta:

In sarcina cel mai indicat ceai este cel de frunze de zmeur (Rubus idaeus). Este tonic uterin cu traditie lunga de administrare in perioada de sarcina la multe popoare. La gust este destul de neutru, cam ca si ceaiul de urzici, si putin astringent, deci foarte suportabil. Eu am consumat zilnic 3-4 cani si cat am fost insarcinata cu Imogen si am avut parte de o nastere usoara, naturala, fara rupturi si epiziotomie.

http://comunitate.de...-nu-avem/page-5

 

  [alcool]  [batcap] 

 

Dragi administratori, nici eu nu astept raspuns. Cine are urechi de auzit, sa auda, eu v-am semnalat o problema reala, care m-a implicat pe mine, ca autoare a acestor interventii plagiate. In rest nu ma intereseaza un spatiu virtual in care se tolereaza asa ceva.

 

 

 

 

 


Editat de Krissy, 04 noiembrie 2013 - 17:12 .


#42
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 05 noiembrie 2013 - 01:36

Am sters poza de cand ai semnalat, Krissy. Nu stiu de ce nu se vedea la subiect, cand se apasa pe nume nu aparea nici un avatar. Poate era vreo problema de sincronizare a serverelor, nu stiu.

Pe urma si-a pus ea alta poza.

In rest, imi pare foarte rau sa vad asa ceva, mesaje copiate cuvant cu cuvant. Este o premiera pe DC, de 11 ani de cand sunt moderator pe forum.

DC este, in fond, o platforma care incurajeaza discutiile, schimburile de idei si experiente.

Pe langa contributiile personale, utilizatorii prin avatar si semnaturi si alte optiuni tehnice isi creeaza o identitate si chiar daca nu este trecut in regulament, insusirea contributiei altora este un plagiat, un lucru nedemn.

Deocamdata nu exista un punct in regulament care sa poata sactiona cazul de fata, nu s-a gandit nimeni ca ar fi nevoie de asa ceva, dar am sa deschid discutia cu administratorii si ceilalti moderatori. Cu siguranta, adminii vor analiza si daca va fi cazul, vor face schimbarile necesare in regulament.

Sper ca incidentul se opreste aici si va urez sarcini usoare, fara probleme.

 



#43
Ainhoa79

Ainhoa79

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 05 noiembrie 2013 - 01:49

Doamne fereste!!!este frustrant sa vezi asa ceva,lipsa totala de respect fata de persoanele care chiar cauta aici sfaturi si conversatii sincere!va pup si ma retrag,am pierdut sansa de a fi mamica de iulie:(cred ca era prea aglomerat si doamne doamne imi cauta loc in alta luna;) sanatate multa fetelor si sarcini usoare!

#44
Ainhoa79

Ainhoa79

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 05 noiembrie 2013 - 01:49

Doamne fereste!!!este frustrant sa vezi asa ceva,lipsa totala de respect fata de persoanele care chiar cauta aici sfaturi si conversatii sincere!va pup si ma retrag,am pierdut sansa de a fi mamica de iulie:(cred ca era prea aglomerat si doamne doamne imi cauta loc in alta luna;) sanatate multa fetelor si sarcini usoare!

#45
andreea_90

andreea_90

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 05 noiembrie 2013 - 11:54

da,chiar frustrant....de multe ori m-am gandit sa parasesc acest site,aceasta odisee....dar cred ca nu eu trebuie sa parasesc,este un site,o pagina pt mamici insarcinate,si care o sa nasca in iulie sau cu aproximatie iulie (poate fi si iunie si august). imi pare rau,dar cred ca aici trebuie sa intre doar mamici care au facut testul si e pozitiv sau carora le.a intarziat menstruatia,cazul AINHOA 79,daca o sa ramai luna aceasta te asteptam aici,chiar daca vei fi mamica de august :)

 

eu am fost ieri la spital sa imi fac programare si mi,a dat pt 21 noiembrie,la 8 saptamani,au zis ca pana la 8 saptamani nu are loc prima vizita decat in cazuri de urgenta,in perioada 8-10 sapt..am avut acid folic din romania si cand am avut primul contact neprotejat am inceput sa iau,acum mi s.a terminat :( pana la 8 sapt nu o sa iau nimic,au zis ca abia dupa analize imi vor da suplimente daca am nevoie...incerc sa mananc mai mult kiwi,rodii...


Editat de andreea_90, 05 noiembrie 2013 - 11:55 .


#46
andreea_90

andreea_90

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 05 noiembrie 2013 - 12:06

blanka inseamna ca ai dpn 17 iulie :) sarcina usoara !



#47
blanka1

blanka1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 05 noiembrie 2013 - 15:14

eu cred ca suntem foarte dure pe niste lucruri care nu ar trebui sa ne pese. suntem viitoare mamici si fiecare viitoare mamica poate sa scrie aici.

sarcina usoara va doresc



#48
babyblue

babyblue

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.904 mesaje

Postat 05 noiembrie 2013 - 16:16

m-am relogat pe forum, exact din acelasi motiv ca fetele de mai sus, sunt membra a fostei odisei de iulie-august 2011.

am intrat pentru a confirma exact spusele lor, mihahegarty o copiaza complet pe cristina.

tot ce spun fetele este perfect adevarat.

este pacat ca moderatorii sa nu tina cont, pentru ca datorita acestui forum noi am realizat o prietenie superba si un nucleu bine sudat. si este o sansa pe care o merita toate mamicile.

 

dar in conditii de sinceritate si de normalitate psihica.



#49
blanka1

blanka1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 05 noiembrie 2013 - 20:59

multumesc! sarcina usoara tuturora



#50
andreea_90

andreea_90

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 05 noiembrie 2013 - 22:03

si eu sunt mamica de august 2011 :) daca as fi fost pe site-ul acesta am fi fost ´´colege ´´,dar am fost pe al site unde ne-am inteles si inca ne intelegem(avem grupul nostru pe facebook) foarte bine  !  e ciudat sa te certi pe un site de burtici/mamici/pitici.. am inteles ce ati avut de spus voi,poate ca e bine de stiut ! 

 

Mamici de iulie 2014 va asteptam aici sa impartasim aceasta minunata perioada !!!





Etichetat si cu iulie, 2014, gravida, mama, sarcina, insarcinata

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -