Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Alt copil muscat de maidanezi

maidanezi

6 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 10:29

...un alt copil a fost victima unui maidanez ... in capital unei tari europene.

 

Copilul de 11 ani muşcat de câini fără stăpân duminică seară, în jurul orei 22.00, a rămas fără jumătate de ureche, având plăgi multiple provocate în urma atacului. Din primele informaţii, copilul de etnie romă căuta fier vechi împreună cu fratele lui mai mare, în zona fostei fabrici 23 August. Incidentul a avut loc în Sectorul 3.

 

 http://adevarul.ro/n...9527/index.html

 

 

 

 



#2
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 11:59

In zona respectiva i-ar fi frica unui adult sa mearga - si asta nu neaparat din cauza cainilor.



#3
PentruCopii99

PentruCopii99
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 12:20

Buna ziua tuturor parintilor,

 

Sunt si eu parinte si incep sa ma afecteze din ce in ce mai mult aceste atacuri din partea cainilor maidanezi, probabil si faptul ca se mediatizeaza mai mult, dar de ani buni stau cu frica in san si am haite de caini maidanezi langa bloc si pe unde ma duc. Si nu o data au sarit la mine sau la familia mea! Din fericire nu am fost muscati pana acum.

 

Pentru a face ceva legat de aceast problema, prima actiune pe care o putem lua este sa facem reclamatii! Sa sesizam de fiecare data o haita sau un caine agresiv, pe orice cale, telefoane, scrisori, pe internet. Pentru ca nu am gasit un loc in care sa gasesc toate aceste informatii legate, am creat www.caini-maidanezi.info, pentru ca toata lumea sa gaseasca toate informatiile necesare reclamarii cainilor maidanezi si pentru a avea un instrument online, transparent, de monitorizare a agresiunilor cainilor maidanezi.

 

Nota pt admini: Precizez ca este un site 100% civic, social, non-profit si non-comercial, deci nu am venit sa fac reclama, ci sa informez parintii despre o initiativa umana, pentru noi, pentru comunitate.


Editat de PentruCopii99, 21 octombrie 2013 - 13:10 .


#4
Dariucha

Dariucha

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 156 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 12:22

Indiferent de zona , mi se pare strigător la cer ce se întîmplă !!!
Oare citi copii mai trebuie sa treacă prin asa calvar ca sa se înțeleagă ca (:( ciini fara stapin nu au ce cauta liberi , nicăieri !!!

#5
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 12:36

   N-au apucat sa adune cainii din buricul targului - presupunand ca s-ar apuca si tine serios de treaba. Poate peste cativa ani vor disparea maidanezii din astfel de zone (fabrici parasite).  Terenul respectiv are un proprietar si hingherii nu cred ca au voie sa intre, chiar daca ar sta degeaba si ar fi terminat de curatat orasul.



#6
Ramonika

Ramonika

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.482 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 12:37

deja au aparut comentarii de la iubitorii de maidanezi cum ca "ce cauta copilul acolo la ora aia", "mergea la furat", "parintii sunt de vina", "e tigan, se stie ca maidanezii ataca in primul rand tiganii" [alcool]

deci la astia poate sa le moara si mama in coltii fiarelor, ei tot o sa le gaseasca o scuza la javre...


Editat de Ramonika, 21 octombrie 2013 - 12:38 .


#7
Dariucha

Dariucha

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 156 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 14:33

O da!
Si eu am ramas marcată de o afirmatie a unei individe care zicea ceva de genu'" la's ca si pe mine m-au Mușcat niste ciini dar nu m-a deranjat ..."
Da! Ce-i aia o mușcătura domne' ce daca-ti rupe obrazul , pulpa sau de unde te apuca , asta daca ai norocul sa fie doar unul ....:(
Saracutul copilas ! Sa le dea Dumnezeu putere părinților si vindecare completa copilasului !



Etichetat si cu maidanezi

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -