Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (27)


225 raspunsuri la acest subiect

#41
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 30 iulie 2013 - 10:59

Neata

haha mirabela, ce dulce calin! nush ce le place la baie si eu il tot gasesc acolo cand mai uit usa deschisa...e intuneric, dar tot intra se aseaza si isi face de lucru cu covorasul...
bravo lui tati! eu de multe ori ii spun lui al meu ca daca stau acasa cu copilul nu inseamna ca ma odihnesc sau ca nu sunt la fel de obosita ca el..
nu stiu cum e cu plecarea tot avem ghinioane... vineri i s-a stricat un aparat, ieri a cumparat altul si nu e ieftin, azi nu se potriveste ceva si trebuie modificat, nu face fata nici curentul...eu sunt pe picior de plecare, bagaje n-am facut inca, dar nici mancare...dani e in concediu de luni si zilele trec, trebuia sa plecam duminica, probabil vom pleca doar joi...offf..
scuzati offf-ul..pupici

#42
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 30 iulie 2013 - 11:23

Hello,

Carmen, gata, ai toata trupa acasa! Cred ca iti era un dor nebun de fete.

Elfica, voi lucra 8 ore. E un loc nou de munca si am avut ceva pretentii (inclusiv sa incep din august - ei vroiau din septembrie) asa ca nu le mai zic nimic de cele 2h. Sotul va sta singur cu Maya. In caz de ceva, o poate chema si pe mama. Se descurca el, nu-mi fac griji. Am mai lasat-o cu el si nu am treaba. O adoarme, o spala, ii da sa pape, se joaca, chiar o sa stau linistita din punctul asta de vedere. Cred ca mai mult o sa o stresez pe maica mea cu telefoane, cand va ramane ea, decat pe el. Ca doar amandoi am fost de la inceput singuri si stie tot ce trebuie sa-i faca. Pe maica mea o invat in fiecare si cate ceva, dupa cum e Maya obisnuita. Lui ii e ca poate o sa vrea Maya tzitzi si nu o poate impaca, dar daca nu sunt prin zona nu cere. Nu am depus nici unul dosarele, avem 30 zile termen de cand incepem. Eu inca nu am toate actele, miercuri semnez cu noii, iar sotul are nevoie de decizia mea de incepere.
Site-ul acela are haine super. Sambata i-am luat si eu Mayei 4 rochite de la ei (au stand si in Dragonul Rosu), dar cum nu i-am luat de 500 lei, am platit pretul de en-detail. Dar sunt superbe! Si eu ma gandeam sa-i fac garderoba de toamna-iarna de acolo.

#43
Anca2B

Anca2B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 30 iulie 2013 - 11:24

Hello! [flo2]

 

Va poftesc la o limonada rece-rece si o praji de casa! Azi facem 10 lunite [artif] !!! Nu stiu cand a trecut timpu', dar deja incepem sa ne gandim la petrecerea de 1 an [:)] . Bine, intre timp tre sa il aniversam pe Matei ca face 7 ani pe 12 august si vrea party cu prietenii [pk] , alte nebunii....Daca i-am facut in luni consecutive o s-o tinem intr-o sarbatoare [:-)))]

 

In alta ordine de idei, mi-am mai revenit putin fata de ieri (multam de intrebare, Oli!). Cred ca si caldura e de vina, nu stiu ce sa zic...



#44
Anca2B

Anca2B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 30 iulie 2013 - 11:31

Ma uitam fascinata la Iustin cum se deplaseaza el de-a busilea si ma gandeam de ce sunt asa uimita?! Si brusc am avut revelatia: pt ca Matei NU a mers de-a busilea!! [batcap] Si prin urmare, era ceva nou pt mine ca mama sa-l vada asa in 4 labe prin casa peste tot [:-)))] Nu va spun ca are o placere deosebita sa ajunga pe parchet si sa loveasca cu toate jucariile sau sa le arunce sau sa le frece de podea; face un zgomot de cred ca vor veni la usa vecinii de jos pana la urma [fri] Degeaba il mut pe covor sau il cert, e egal cu zero; in sec 2 se duce tot acolo [soricel]



#45
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 30 iulie 2013 - 12:31

Anca la multe lunite inainte lui iustin!
asa face si david, nu sta pe covor unde sunt jucariile, fuge pe parchet, trece pragurile cu fundul ridicat ca un paianjen :)
si cu aruncatul jucariilor tot asa, ieri in parc chiar mi-a fost jena, a vrut o masinuta de la un copil, initial nu a vrut sa i-o dea, apoi i-a dat-o si david a trantit-o :)

#46
Anca2B

Anca2B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 30 iulie 2013 - 13:24

Mirabela, ai dreptate la faza cu statul tatalui acasa cu copilul. Chiar ca poate asa isi vor da seama si ei cate face o femeie [:)]

 

Corina, ce frumos ca mergeti in Bucovina! Si mie imi place tare mult acolo! Cred ca-i va face bine aeru' lui Daviducu! Drum bun si vacanta placuta! [flo2]

 

Norma, eu am vz si la noi la mare familii cu copii cum spui tu :(( Nici al meu nu papa mereu bine; ieri, de ex, a mancat doar juma de borcanel de iaurt (si de obicei ar manca 2 odata!) Il las in ritmul lui, e si cald...acum la pranz a mancat pireu de legume cu carnita si bucatele mici de paine pe care le balota el sg [:D]

 

Oli, succes la noul job si acomodare usoara si rapida! [flo2]



#47
carmen

carmen

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.091 mesaje

Postat 30 iulie 2013 - 13:42

Anca, sa fie sanatos Iustin!

 

Oli, succes la noul loc de munca, ai emotii? Ce repede a trecut timpul, cand povesteai ca vei incepe serviciul in august mi se parea indepartat si cand colo e maine poimaine. La fete si eu am inceput la 1 an si la 1 an si 2 luni. Acum mai stau. Da, e casa plina [pk]  si de copii si de lucruri, trebuie sa le invat pe fete sa fie ordonate, poate si reusesc [:-)))] .

 

Norma, e frumos cu 3 copii, copiii cresc repede si ne aduc bucurii si impliniri asa ca uitam de nopti de nesomn si zilele cu febra etc. Ma obisnuisem ca fetele era deja independente dus singure, uscat par singure, eu le impatur hainele ele si le pun in dulap, acum o iau de la capat, dar nu e bai.  Cum pot sa stea mamele alea cu copiii in soare la pranz? Eu, om mare, nu pot sta in soare la pranz, nu imi inchipui cum suporta copilasii. Sunt grecoaice? Ai intalnit si ramani pe acolo?

 

Mirabela, si Paul are o atractie pentru baie, dar el merge glont la WC [soricel] . Dupa ce termina sotul tau concediul cine va sta cu Calin, il duci la parinti?

 

Elfica, spor la mutari, bine ca mergeti la loc mai larg.

 

Corinuka, drum bun spre nord, sa va odihniti si aerisiti [flo2] .



#48
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 30 iulie 2013 - 13:49

Buna fetelor,

La multi ani Iustin, sa fii sănătos si fericit alături de familie.

Al meu sot abia așteaptă sa stea in luna aceea cu copilul dar eu cred ca ii va fi greu. Acum ii pare usor dar....vom vedea. Nu îmi voi face griji pt ca el de la început s-a implicat si stie cum sta treaba.

Corina - se rezolva toate pana la urma si beti avea concediu de vis....
Andrei isi scrasneste dintii si isi strânge gura ca babutele fără dinti ca sa se scarpine dar mă bucur ca nu e mârâit. Pe plaja face cu mana la toti, se duce in brate la oricine întinde mâinile spre el, se plimba in 4 labe pe nisip, se ridica in picioare sprijinindu-se de sezlonguri. In apa e cel mai fericit.

Joi, când implineste 10 luni, îl duc sa vadă răsăritul.

Azi a mâncat f bine, sa vad deseară.

Mă uit si eu la hainute desi eu deja i-am cumpărat si pt la iarna 3 geci, niste pantaloni si ghete.

Pupici.

#49
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 30 iulie 2013 - 13:51

Carmen e plin de romani aici, peste tot. Toate natiile am văzut cu copii la prânz pe plaja. Când eu merg in camera ei vin si când revin pe plaja eu ei atunci pleacă. Niste inconstienti.

#50
tzitziri

tzitziri

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.911 mesaje

Postat 30 iulie 2013 - 13:56

Am citit din urma si am vazut ca se mai discuta de stimulent.

Am gasit un link interesant caer mi se pare ca raspunde la nedumeriri foarte clar:

http://www.drepturil...ent-de-insertie




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -