Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (27)


225 raspunsuri la acest subiect

#31
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 20:54

Oli ai rezolvat cu bine cu fostii? Ioi...de luni la job, succes tie si sotului cu Maia.

#32
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 21:11

Oli ne intoarcem pe 11...n-o sa gatesc, fac curat, spal & co decat pentru david, o sa fie si dani cu noi, va fi total altfel...sper sa fie vreme buna sa stam pe afara cu piscinuta, jucariile si alte cele...
Zona e super, aer curat, plin de pensiyni si turisti ...ne intalnim cu un cuplu din bucuresti care au ajuns azi acolo cu bebe, ne-am cunoscut in ungaria, am facut amandoua FIV in aceeasi perioada..sper sa fie bine...
Bafta multa la noul loc de munca! Cu siguranta tati o sa se descurce cu maya...
Pupici

#33
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 21:19

Norma, da, am rezolvat cu bine. Bine ca am incheiat!
Sa stii ca si Maya manca fb in concediu, apoi in a doua jumatate ma plimbam cu borcanelele dupa ea. Ii dadeam 2 zile din 1 si tot mai ramanea. Dupa ce ne-am intors si am dat de canicula in Bucuresti, transpira la greu si la fel erau cam uscate scutecele. Probabil de caldura nu prea mai vrea sa pape mititelul. Si de la dinti...
Daca bea apa multa e bine.
Maya branza mananca f rar. Nu-i place de nici un fel. Ce o mai pacalesc cu borcanele de fructe DM care au si branza in ele. In rest... Ii pun in fata si o scuipa. Nici cu iaurt nu o vrea.

Da mai fetelor, de luni la munca :(((

Cori, ce bine! Lasa ca meriti si tu putina relaxare! :*

#34
carmen

carmen

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.091 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 21:20

Norma, si eu am observat ca Paul are scutecele mai uscate,  banuiesc ca e de la transpiratie.



#35
carmen

carmen

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.091 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 21:25

mie mi-au venit fetele acasa si e animatie pe la noi. Paul nu le-a mai recunoscut, dar s-a obisnuit repede cu ele si cu forfota mai multa. Eu iar am m-am simtit rau de la castraveti, of, ca am uitat sa nu mai mananc. Noroc ca a fost soacra sa se ocupe de Paul ca eu pana dupa amiaza am dormit si am vegetat.



#36
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 22:15

Carmen-cred ca trebuie sa fie tare frumos cu trei copii, esti o curajoasa dar si o mămică fericita cred.

Sotul meu a vizitat azi ceva locuri greu accesibile mie si lui Andrei asa ca noi am rămas la hotel si amcam dormit cu Andrei si acum nu îmi e somn iar când trebuie sa merg la aerosoli mă clatin de somn....desi mă trezesc fără ceas. Am vrut sa va zic ca aici familiile cu copii mici ca Andrei vin la plaj la 11, când eu deja sunt in casa, si pleacă când revin eu, adică la 18. Deci stau la 34 grade pe plaja cu copii mici in miezul zilei.
Noapte buna.

#37
Elfica

Elfica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.189 mesaje

Postat 30 iulie 2013 - 07:02

Buna dimineata! Si noi ne laudam cu al saselea dintisor, al doilea incisiv superior, iesit cu muuuulta maraiala! Ieri a scos capsorul si ne-a confirmat ca motivul maraielilor era acesta. 

 

Kytana: Uita-te si tu pe net si cauta cateva oferte din zona ta si vezi cat de departe de intelegerea voastra sunt. Apoi trimite-i si ei si spune-i ca atunci cand ati stabilit suma pe care ti-o da ai vrut sa ii faci un bine, in niciun caz un rau si, asadar sa se gandeasca bine daca vrea sa ramana acolo, ca nu vrei sa o afecteze negativ, dar nici sa scazi suma primita de tine si mai mult, ca oricum nu inseamna mult, e o suma derizorie. Daca ofertele gasite de tine sunt cu destul mai costisitoare, roag-o sa se uite si ea si daca gaseste altceva mai bun, sa iti transmita si fara suparare poate pleca si lasa cheia administratorului. Si apoi vorbeste cu dansul, cere-ti scuze daca persoana i-a facut greutati si roaga-l sa te ajute cu ce crezi tu ca e cazul. Contractele le poti finaliza si de acolo, sigur! Contacteaza-i si roaga-i sa iti indice cum sa procedezi, tu fiind acolo. Trimiti cu posta o cerere sau poate chiar electronic... Sigur se poate! Daca fata s-a tinut tare c anu plateste sucul ca a intarziat mult comanda, e clar ca are tupeu si ca iubeste banul, asa ca va continua cu pretentiile. Mai bine stopezi acum. Intreaba-l inainte pe Andrei daca i se pare ok sa regleze el cu prietenul lui sau o faci tu direct cu prietena acestuia. Succes si fii tare, nu te mai consuma atata, nu iti face deloc bine!

 

Oli: Bafta la serviciu, vei lucra doar 6 ore in a 12 luna? Sotul va fi complet singur cu Maya in aceasta luna? Ati depus dosarul pentru indemnizatie si pt. stimulent sau urmeaza? Si sotul se va duce intr-o dimineata saptamana aceasta sa afle ce trebuie facut. Mi-e groaza ca mai e asa putin si trebuie sa ma intorc. Intr-un fel abia astept, ca m-am cam uzat psihic dupa aproape trei ani de stat continuu cu copilul/copiii, pus cap la cap cred ca vreo 8 ore am fost doar cu sotul si se simte, ma enervez mai repede. Dar sa nu credeti ca mereu sunt asa, doar ca starile acestea sunt mai dese decat inainte, de felul meu sunt destul de calma, insa copiii sunt nazdravani si ajung sa faca tot felul de prostii de neimaginat pana nu esti parinte... Acum sunt asa de dragutze cum se cauta una pe alta sa se joace!

 

Mirabelac: Cum sta sotul tau acasa? Ziceai ca nu si-a depus dosarul pt indemnizatie, ca ar fi luat mai putini bani. Cu indemnizatie lua 85%, acum ce varianta are sa ia mai mult? Concediu de odihna?

 

Care aveti timp, clatiti-va ochii cu haine muuulte si ieftine, pe viitor poate fie facem o comanda mai multe persoane, ca suma minima e 500 RON. Sau poate fiecare isi va face cumparaturile pentru o perioada mai lunga de timp o data si atunci ajunge pentru o comanda. Sunt absolut superbe, din cate m-am uitat eu... As lua fara numar, iar preturile sunt mici, mici, mici! Ia priviti, va rog, cu multa rabdare, ca e nevoie de timp: http://www.flickr.co...te_copii/page5/



#38
Elfica

Elfica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.189 mesaje

Postat 30 iulie 2013 - 07:16

Acum trebuie sa caut cresa pentru Simona, diverse pentru mutat (nu stiu daca v-am spus ca trebuie sa facem schimb cu parintii mei, ei sa treaca in locul nostru la 2 camere, noi in locul lor, la 4 camere, doar ca ei nu se urnesc sa isi ia catrafusele si sa elibereze apartamentul), iar noi va trebui sa zugravim si toate cele ca intr-o casa noua pana pe 16 septembrie, cand va incepe cea mare gradinita. Si la inceput de septembrie trebuie sa mergem si in Grecia, unde fratele meu vrea sa isi faca nunta in cerc restrans. Si daca tot facem drumul, vom ramane acolo mai multe zile, sa avem si un miniconcediu, ca tare ne lipseste. Si noi vrem sa plecam noaptea, sa doarma fetele o mare parte din drum! Si vor fi si parintii cu noi, poate le mai lasam pe fete cu ei si mergem si noi, ca sotiorii, ca tare ne lipsesc momentele noastre... Revenim din Grecia pe 8, pe 16 incepe I gradinita si pe 17 eu serviciul. Cu S cu cresa nu stiu inca de cand o ducem, banuiesc ca tot de pe 16... Sotul nu face fata cu S non stop si nici nu ar vrea sa intrerupa complet activitatea in acea luna, de groaza a ceea ce il asteapta la intoarcere, ideal ar fi, dar nu stiu daca accepta sefa lui, sa figureze in concediu, dar in fapt sa lucreze, sa primim astfel pt acea luna indemnizatia, iar salariul pentru luna aceea sa il ia luna urmatoare sub forma de prima. Dar nu stiu daca vor fi de acord... 



#39
Mirabelac

Mirabelac

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.399 mesaje

Postat 30 iulie 2013 - 10:21

Fetelor, este jale cu copilul asta, toata ziua plange, urla, maraie si inca baga mainile in gura si roade. Are 8 dinti, 6 iesiti in 2 saptamani. Chiar nu stiu ce mai urmeaza... o fi la puseu sau ii e frica mititelul ca plec si-l las... dupa-amiaza sta la san cu drag si se simte asa de bine. Nu sta la imbracat, la schimbat, nu sta pe pat, nici jos, nicaieri... in carut pe afara mai sta locului in rest nimic. Saracul sot a prins o perioada tare aiurea. Ieri l-a pus in pat sa-l culce si de oboseala a atipit pt cateva momente, Mister Calin a plecat de-a busilea si s-a fixat tocmai in baie la dulapul de cosmetice si le dadea frumos jos de pe raft. A vazut usa deschisa la baie si atat i-a trebuit, obraznicutul de el, mancal-ar mama. Va dati seama ce fericit era ca niciodata nu-i dam voie acolo. 

 

Elfica e in concediu de odihna si e platit 100%, deci mai bine decat in cic. El are un concediu mai mare de o luna jumate.

 

Cititi daca vreti linkul asta http://www.agerpres....-alaptarii.html



#40
Mirabelac

Mirabelac

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.399 mesaje

Postat 30 iulie 2013 - 10:45

Oli bafta la serviciu si sotului la dadacit [:)] . Al meu e innebunit saracu, cand zice ca termina ceva cu unu', vrea celalalt ceva si tot asa. Ce sa-i faci asta e meseria de mamica. Al meu nu prea ma asculta cand ii tot spuneam ce sa faca si cu o zi inainte intrase in fibrilatii, repeta de unul singur prin casa cum sa-i faca fructele, legumele... acum e as, face de toate si f bine. Eu in schimb ma simt mai bine, chiar daca am de lucru, stres, etc. faptul ca mai ocup neuronul ma ajuta mult la psihic. Stii, ca sa-mi exprim putin rautatea [:)] , ma gandeam zilele astea ca poate este si o parte buna la chestia asta cu statul tatalui cu copilul pt ca asa multi vor intelege femeile care stau acasa cu copiii, in mod clar e mai greu decat la serviciu, cel putin asa cred eu... sunt multi care spun ca ce e asa greu sa stai acasa cu copiii, nu inteleg cat e de solicitant, sa mai faci si curatenie, mancare, etc. Al meu a stat si cu David de la 8 luni la 2 ani, deci cunoaste meseria [:)] .




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -