Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (27)


225 raspunsuri la acest subiect

#221
carmen

carmen

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.091 mesaje

Postat 13 august 2013 - 22:04

Succes mult Oli maine!



#222
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 13 august 2013 - 22:44

Doamne ajuta Oli!

 

Dragelor va pup si o noapte mirabolanta! M-am luat cu tampenii si nu am apucat sa fac capitol nou. Maine sper sa ma tin de treaba.

 

Nani dulce  [mata]



#223
stella87

stella87

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 861 mesaje

Postat 13 august 2013 - 22:56

Buna la ceas de seara!

Gabi, multumim ca te gandesti la noi [pup] Noi progresam, acuma ne intoarcem pe burtica cand dormim s-apoi baiul e ca nu ne putem intoarce pe spate. Suntem cam ca un bebe de 6 luni, facem rostogoliri, ne ridicam in maini tot mai sus, dam din picioare la greu, in fundic stam mai bine, in carut chiar sta bine nesustinut in timp ce-l plimb, dar nu vreau sa-l fortez. El oricum, da sa se ridice, a inceput chiar si in carut la treapta orizontala sa ridice capul si un pic pieptul... Ma bucur sa vad ca in sfarsit are vointa, ziua mereu se intinde dupa tot ce e in jurul lui.

Despre ce s-a mai discutat...

Carut, nu m-am gandit la unul de iarna, abia l-am achizitionat pe cel sport... deci tre sa planuim bugetul :)

Si eu voiam sa va intreb ce planuri aveti cu alaptatul... noi suntem inca pe lm, fara lp. Suge dimi, la somnul de zi si dupa baita... dar sunt si zile cand suge mai des, ce sa zic, se tot cere, acuma intinde manutele, ma ciupeste, stimuleaza brotacul lactatia la greu.

Noi nu acceptam deloc, deloc lp, am incercat vreo 6 marci cam de cand a facut el 6 luni, am cumparat sporadic diverse cutii de lp pe care apoi le-am aruncat. Urla cand simte gust de lp, mi se pare incredibil ce reactie agresiva are cand ii dau sa bea, din canita lui, cu care bea apa fara pb... Sper sa accepte lapte de vaca sau de capra undeva dupa varsta de un an.. Oricum, ne internam iara in noiembrie si nu vreau sa renunt cu alaptatul pana atunci, dar cand  voi face cred ca va fi tare traumatizant :( asa frumos face cand se cere, apoi cand suge, suge de doua ori, da capul pe spate, se uita la mine si zambeste cu gura pana la urechi, e mai mult decat papat, e asa un schimbde tandreturi...

Olivia, Mirabela si Elfica, va tin pumnii sa treceti toate hopurile, intr-adevar e tare greu de imbinat jobul cu viata de familie si e vb de asa multa organizare, iar cei mici tre sa se adapteze, e greu...

Eu am primit o oferta super de anagajare, in domeniul meu,  si pot lucra de acasa si oricand. Ma tenteaza sa accept si sa anagajez o bona care sa stea cu Matei acasa, unde voi fi si eu, sa-l mai scoata  in parc (unde s-ar intalni invariabil cu alte mamici ce-l stiu pe Matei... deci nu vreau sa-l las singur cu o persoana straina, fara pic de supraveghere).. dar vreau sa ne sincronizam astfel incat sa fiu alaturi de el cand vrea san, alint, etc... Mi se pare greu si asa, daramite sa ma duc undeva timp de 8-10 ore, as innebuni de dorul lui...

Stiu ca-s exagerata si ca Matei e cazul sa se invete acolo, cateva ore pe zi, sa stea si cu altcineva, i-ar prinde bine sa fie un picut mai independent, cred ca alaptatul a contribuit mult la starea asta de posesivitate pe care o am...

Noi mergem maine la buc, vom lua masuri pt un corset de spate pe care Matei il va purta cand sta in fund. Are tendinta de cocosare, daca eu l-am pus in fund fara sa fie pregatit, iar corsetul corecteaza asta, s-apoi el va sta singurel cu spatele drept. Facem si kineto pt spate, tonifiere si indreptare, dar corsetul e cel mai eficient.

Va pup pe toate!



#224
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 14 august 2013 - 00:22

Carmen - esti simpatica, desi e trecut de 1 noaptea si îmi e somn am chicotit bine la faza ca nu mă lasati voi la greu. Piciul s-a trezit si nu vrea apa,suzeta,mângâieri in patut...vtea sa doarmă in brate....normal, cui ii place singur intr-o camera. Îl mai tin Putin si apoi la culcare cu mine daca mă lasă.

Oli - tinem pumnii. Cu ce te ocupi, poate ai mai zis dar nu am retinut.

Stella - felicitari pt progrese. Succes si putere in continuare.

Noapte buna si linistita.

#225
carmen

carmen

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.091 mesaje

Postat 14 august 2013 - 08:12

Buna dimineata,

Ne-am trezit amandoi de la ora 08.  Acum fugareste o mingiuta prin camera, dar imediat merge la telefon, la flori, la dulapurile de la bucatarie, nu are deloc stare.

A adormit usor aseara (in brate) si apoi trezire la 03 si la 06 pentru lapte. Nu l-am pus in patut ca imi era asa de drag cum dormea arcuit ca semnul intrebarii si imi place sa il simt langa mine. L-am pus doar dimineata (la 06) in patut, sotul meu se trezise si era cat pe ce sa il culeg pe Paulica de pe sub pat. Inca e putin mucos, in afara de aspirat nu i-am mai dat nimic, voi cum faceti cand are muci, doar muci?

 

Oana, ce mai faci? Cum mai e SOphiuta?

 

Stela, ma bucur ca Matei face progrese si esti si tu linistita in privinta asta. E putin de munca cu el dar daca ai vazut ca deja are si el vointa sunteti pe drumul cel bun.

In privinta job-ului, tu stii cum e mai bine. Daca iti poti gasi o bona care sa te ajute si e o oferta buna pentru tine, eu te incurajez sa o faci. La un mom dat tot va trebui sa o mergi la munca si sa fii despartita de el un timp [flo2] .



#226
sept.oct2012

sept.oct2012

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 147 mesaje

Postat 14 august 2013 - 08:20

Buna dimineata dragi mamicute [flo]

 

Haideti in casuta noua unde ne asteapta primii sarbatoriti!  [il]

 

O zi fantastica,

 

Iuli [flo]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -