Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (27)


225 raspunsuri la acest subiect

#211
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 13 august 2013 - 11:34

Carmen - Galbenusul l-am fiert separat si il dau separat printre linguri de dovlecel pur si simplu fiert si pasirat pt ca doresc sa simta gustul la fiecare. In dovlecel am pus putina faina neagra sa fie mai gros putin ca el lasa apa multa.

 

Deseara incerc sa ii fac shake de banana cu pere si lapte si dau sa bea cu paiul [:)]

 

Of Elfica ce de probleme - sunt sigura ca se vor rezolva cumva.

 

Vad ca multe aveti probleme la intoarcerea de la job, ce groaza imi e si mie ............



#212
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 13 august 2013 - 12:05

O Doamne, Elfica prin cate nebunii mai treceti si voi. Stiu ca ti-e greu dar cred ca in timp toate se vor rezolva, trebuie! Alta solutie, nu este, nu? Iar de la munca... sincer cred ca si pe mine m-ar fi asteptat aceeasi soarta daca mai eram in Romania. Tot vorbesc cu o colega si imi spune cate si mai cate sunt pe acolo si cum nu stiu cum sa mai scape de oameni. Asta e tara noastra, pe care o iubim. Pacat ca unii oameni au ramas tot in '89 cu mentalitatea (ma refer la sefi).

 

Oli, mda, ce sa te astepti de la un nou job?! Trebuie sa fii mai buna decat aia cu vechime, nu? Vorba lui Gabi, training ceva? Bine, stiu cum sunt lucrurile la noi... dar parca ma ingrozesc de la o zi la alta... Sarmana Maya cum te simte ea pe tine... of micuta! Sper din tot sufletul sa nu ai probleme la munca. Iar daca sunt asa, eu zic sa iti depui iar CV-ul si cu prima ocazie sa ii lasi tu pe ei... Cam asa ar merita. Stiu ca e usor de zis, ca se gasesc greu locuri de munca cat de cat umane ca si conditii. Dar totusi... Doamne ajuta si multa bafta cu proiectele!

 

Norma, astazi vreau sa ii fac piure de conopida cu salata de sfecla rosie, pe langa supa crema de rosii si/sau mancarica de mazare. 

 

Gabi, ma bucur ca ai reusit sa le iei de pe net. Iuhuu!! :P Pup! De mancare ce sa zic, cred ca am noroc, momentan. Sa vedem daca il tine si mai incolo. El oricum nu prea mai papa piureuri si mai mult mancarica de la noi (pe care o fac cu sare mai deloc, dar pun cimbru, rozmarin, oregano si alte ierburi aromatice)

 

Anaomaria, va pup! Ma bucur ca sunteti bine.

 

Fug ca am ceva de rezolvat (incerc sa nu imi mai plang de mine si sa fac ceva cu "talantul" pe care il am) si poate mai incolo apuc sa fac capitol nou. 

 

[flo]



#213
Anca2B

Anca2B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 13 august 2013 - 12:10

Hello!

 

N-am mai apucat sa mai intru, am profitat de somnul piciului ca sa ma odihnesc si eu :) Am o perioada mai proasta, ma simt f slabita si ametita; simt nevoia de odihna in plus...Iustin se trezeste de ceva vreme numai la 8 +/- 10 minute in conditiile in care adoarme pe la zece seara. Ca tot se vb de somn - nici noi nu avem cum sa ne culcam mai devreme de 9.30-10 pt ca piciul are un somn dupa amiaza pana pe la 6.30 uneori 7 si nici nu ma gandesc sa i-l scot eu ca face urat apoi [soricel] Sa vedem ce va mai fi in toamna...

 

Sa nu uit: La multe lunite, Luca! Sa-ti traiasca piticul, Kytana, sa fie sanatos si voios!

 

Va las si eu un fresh de portocale pt ca de ieri am baiat mare - Matei a facut 7 ani! [pk] Dupa post ne vom serba cum se cuvine, cu tort si toate cele....



#214
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 13 august 2013 - 12:43

LA MULTI ANI MATEI!

SA FII SANATOS SI CUMINTE.



#215
Anca2B

Anca2B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 13 august 2013 - 12:44

Incerc sa imi amintesc ce am citit din urma..

 

Legat de alaptat: initial imi propusesem sa alaptez pana la un an, dar nu cred ca voi putea sa renunt in conditiile in care de cele mai multe ori adoarme la san [alcool] Si nici nu sunt prea ferma cu decizia asta [:)] atata vreme cat ne e confortabil amandorura mergem inainte...Vazand si facand...

 

Legat de jucarii - oricate jucarii i-as lua, Iustin va fi intotdeauna atras la maxim de cele ale fratelui sau [:-)))] asa ca...nu ma arunc sa ii cumpar prea multe ca am cutii intregi si in debara si la ai mei si la socrii [pk]

 

Legat de carut - am unul mare care a avut si scoica si in care va mai incapea si in toamna-iarna (daca va vrea sa mai stea [:)] ) si unul sport (pastrat in conditii f bune de la Matei) pe care il folosim acum cu succes.  In rest nu voi mai investi in carucioare, ci in triciclete si alte masinarii de plastic specifice varstei (stiu din experienta anterioara)

 

Mirabela, nu stiu ce sa spun pt ca nu am patit asa cu Iustin pana acum. Cum ziceau fetele, probabil ca iti simte lipsa f mult cat stai plecata :( Cu siguranta va trece si perioada asta. Multa putere iti doresc! Iar legat de Lm si LP iar nu stiu ce sa zic fiindca al meu suge ca lumea cand ii e foame si nu l-am mai incercat cu LP

 

Oli, ce nasol cu angajatorii astia! Sper sa fie totul in regula si sa reusesti sa ii multumesti ca sa te linistesti si tu! Succes cu proiectele!

 

Corina, drum bun!

 

As mai scrie dar tre sa fug ca am niste vinete pe foc..

 

Pupici!



#216
carmen

carmen

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.091 mesaje

Postat 13 august 2013 - 13:28

Copilul meu a adormit, abia acum, dar singur. S-a trezit pe la 09,30 si la 12,30 cand am vrut sa il pun la somn nu a vrut si pace. Plans, suparare si jale mare. L-am dus inapoi in camera, s-a mai jucat si pe la ora 14 a mai facut un kk, l-am spalat si l-am pus in patut (eu in camera cu el). A adormit singurel. Eu sunt in dubii daca sa trag si eu un pui de somn sau sa ma duc sa fac ceva treaba, hahaha.

 

Oli, ma gandesc la tine, ca esti la munca si ti-e greu. Sa ai spor!

 

Kytana, succes in intentiile tale!



#217
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 13 august 2013 - 16:03

Oauuuuuuuuuuuuu Carmen, oare cand voi scrie si eu COPILUL MEU A A DORMIT SINGUR???

 

Eu stau intinsa in pat cu el si pana adoame imi baga degetele in gura, in ochi, in nas, ma trage de par, ma pisca de unde prinde etc



#218
carmen

carmen

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.091 mesaje

Postat 13 august 2013 - 20:59

Norma, stai linistita ca a fost un "accident" [:-)))] , nu adoarme el singur, astazi era doar f obosit. Nu imi fac vise ca va adormi singur de acum, el adoarme numai cu sticla de lapte si de cele mai multe ori in brate. In ultimul timp nici asa, sambata noapte am cam avut circ. Nu te lasam noi la greu [pk] singura.

 



#219
carmen

carmen

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.091 mesaje

Postat 13 august 2013 - 21:32

Norma, fix la fel face si Mr Paul, ma trage de par de unde e mai dureros, imi baga degetele in nas de il simt pana in creier. Acum a adormit din prima,dar evident la sticla de lapte si in brate. E langa mine si nu imi vine sa il pun in patut ca mi-e prea drag. Casa e linisita, fetele dorm la o verisoara, asa ca am timp putin de bantuit pe net.



#220
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 13 august 2013 - 21:38

Dragelor, nu am apucat sa citesc tot, dar va multumesc pt incurajari. Maine e ziua cea mare! Sper sa trec cu brio de ea!
Acum suntem in pat, Maya aproape a adormit sugand, urmez si eu dupa ea.
Azi a fost cu tati la analizele anuale. Mai-mai sa lesine tati pe acolo cand a vazut acul cu sange la ea in brat. Maya viteaza, a plans doar putin la final - banui ca nu-i placea imobilizarea.

Va pupacesc si va multumesc ca va ganditi la noi! :*

Editat de Olivette, 13 august 2013 - 21:41 .



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -