Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (27)


225 raspunsuri la acest subiect

#201
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 12 august 2013 - 21:24

Salutare,

Da, am cam disparut din lipsa de timp :(

Seara ajung acasa de la serviciu si ma ia Mata in primire de la usa. Ma spal repede pe maini si-mi dau hainele jos printre plansetele ei. Apoi suge in disperare. Iesim afara pana la 9.30-10, venim acasa, suge iar, imi fac baie repede, ii fac si ei, supt iar si nani amandoua. De mancat nu prea mai am timp. E si asta un lucru bun ca vad ca de cand am venit de la bulgari unde bagam in mine ca sparta, am slabit 6 kg. :D
1 kg l-am pierdut sambata cand nu am putut manca nimic, imi venea inteuna sa vomit....
Vineri dupa serviciu am facut un atac de panica, deja dupa 3 zile astia imi cer sa reinventez roata... Asa ca in we mai mult am lucrat :(
M-au facut sa ma simt ca cea mai proasta din parcare :( Nu am mai avut chef de nimic, nici sa citesc pe forum, nici sa raspund la telefon ... In fine, miercuri trebuie le prezint ce am facut si vad daca le convine sau ne luam la revedere (nu au zis ei asta, dar banuiesc).

Va pup pe toate si mai intru cand mai am timp si ma mai eliberez (sper sa nu ma eliberez de tot).

#202
Anaomaria

Anaomaria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 668 mesaje

Postat 12 august 2013 - 23:22

Buna seara, fetelor

Eu n-am mai intrat de la inceputul lunii sa va citesc, asa ca am avut ceva de recuperat.

Kytana, te inteleg perfect cu anxietatea. Si eu cam tot asa sunt, mi se pare ca nu stiu mare branza sau ca altii sunt mult mai buni si daca trebuie sa merg la un interviu ma trec toate cele. De o perioada ma tot gandesc cu sotul sa ne re-incepem viata intr-o alta tara, dar cand stiu ca ar trebui iar sa caut casa, sa caut loc de munca, sa cunosc alti oameni, inghet. Tu insa urmeaza sfaturile fetelor si eu te voi urma pe tine.;-)

In rest noi suntem bine, adica fetele sunt bine, cresc si ma incanta in fiecare zi cu nazbatiile lor. Cea mare a descoperit rationamentul logic si face tot felul de deductii care mai de care mai comice, iar cea mica merge toata ziua, eventual cu ceva in mana, sa fie mai complicat la echilibru. Si vaneaza baia: daca a lasat cineva usa deschisa, imediat intra si trage de hartia igienica, incearca sa se catere de cada. Daca e usa inchisa, izbeste in usa de zici ca-i politia.;-)

Am vrut sa va raspund mai multe, dar pana am citit eu s-a facut destul de tarziu si ma cam doare capul de la oboseala.

Ah, inca 2 lucruri: Ilinca adoarme pe la 9-10 seara si se trrzeste tot pe la ora asta,dar a doua zi. Insa in timpul noptii se mai trezeste de 2-3 ori, mai papa, se mai invarte prin pat. Al doilea lucru e ca si la mine parca s-ar intarca, adica trage ea ce trage la tzitzi, dar mai mult de alint. Daca ii e foame, pana nu ii dau lp nu se calmeaza. Eu am imprumutat iar o pompa sa mai stimulez productia, dar nu am apucat s-o folosesc.

Va pup pe toate si va doresc noapte buna si sanatate.

#203
Anaomaria

Anaomaria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 668 mesaje

Postat 12 august 2013 - 23:25

Oli, Doamne ajuta sa fie bine!

#204
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 13 august 2013 - 00:15

Oli - offff, tinem pumnii la job sa fie ok si sa dispară stresul. Pupici lui Maya.

Andrei încă suge seara si noaptea dar dimuneata nu prea suge. Sta la sân de alint dar nu prea mănâncă.


Kytana - mă ling pe buze când citesc ce ii faci lui Luca.

Mirabela - nu stiu ce sfat sa iti dau decât sa te inarmezi cu răbdare ca va trece si perioada asta.

#205
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 13 august 2013 - 04:29

De la ultima postare pana acum s)a trezit din ora in ora dar a adormit singur la loc până acum când a vrut lăptic. E sunt rupta ca nu pot adormi imediat asa ca am avut o noapte aproape alba. Nu stiu ce e cu el....Am uitat sa va zic ca ne-am decis sa mergem o săptămână si la noi la mare pt aerosoli, in prima săptămână de septembrie.
Azi avem in meniu pepene galben cu ricotta si niste boabe de struguri ca tare ii plac,mâncare de dovlecel cu galbenus si seara sunt in pana de idei..
Va las ca a adormit,îl pun in patut poate mai dorm si eu.

#206
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 13 august 2013 - 05:49

buna dimineata, sper sa mai dormiti la ora asta.

MIRABELA, nu stiu ce sa zic... ma gandesc la doua chestii:

ori a realizat ca nu mai esti cu el ziua si-i este greu,

orie saltul sapt. 46 (se calculeaza de la due date, nu de la nastere). Calin parca s-a nascut prematur, de asta zic.

 

oricum, daca nici astea... ma gandesc poate are un disconfort, dar totusi noaptea doarme bine, deci ma indoiesc. Multa putere va doresc la toti, si sper ca David sa nu fie prea afectat de asta; explica-i ca e normal si va trece.

 

OLI, nu mi se pare deloc normal ce se intampla la tine la munca. Pai cum adica sa-ti dea ceva greu de facut din prima saptamana? Pai de obicei la inceput e training; oricat de bun ai fi, dar fiecare companie are regulile ei! Nici sa lucrezi acasa nu e ok absolut deloc, insa inteleg/stiu ca se practica mult in Romania. Sper sa se rezolve toate cum trebuie, dar mi-e ciuda pt tine. Te pup si bafta!

 

nu mai tin minte nimic din ce-am citit. citesc cate putin de-a lungul zilei si pana scriu uit aproape tot.

Ma tot gandesc la STELA, sper ca sunteti bine si abia astept sa stea Matei in fundulet, sa inceapa apoi sa umble in 4 labe peste tot, si atunci sa te tii, Stela! pupici si spor la treaba! 

 

azi i-am dat supa-crema de broccoli (a la Chef Ramsey, broccoli fiert si cremuit doar cu apa in care a fiert) cu o feliuta de brie si un galbenus. A mancat tot, nu-mi venea sa cred! jumate de ceasca de supa, ceea ce e super bine pt noi.

Mai Kytana, cand ma gandesc cat mananca Luca al tau...

Stefan niciodata n-a mancat doua feluri la o masa... dar e bine si asa, bine ca mananca. Ma imbarbatez spunand ca la adolescenta ne va manca si urechile, nici n-o sa mai tin minte ca abia ciugulea la varsta asta. 

 

va las, ca mi s-a golit mintea.

sa aveti o zi faina!



#207
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 13 august 2013 - 05:51

aaaaa, mi-am amintit! 

KYTANAAAAA, sarut mana pt link-ul de la site-ul care transforma videos in MP3'uri. e super, deja am downloadat cantecelul - varianta cantata de TRALALA. Voi mai downloada cantecelele care-i plac sa le avem in masina.

 

pupici si sper ca dormi!



#208
carmen

carmen

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.091 mesaje

Postat 13 august 2013 - 08:13

Buna dimineata,

 

Ce mult s-a scris :) ieri.

 

Oli, imi pare asa de rau ca esti stresata cu job ul, sa dea Dumnezeu sa treci cu bine peste ziua de miercuri, noi iti tinem pumnii. La cat de ambitioasa am vazut ca esti sunt sigura ca te vei descurca, dar zic si eu ca si Gabi, nu e OK sa te forjeze din prima cand tu nici nu te-ai acomodat bine cu compania, mai ales sa lucrezi si de acasa, dar na......

 

Kytana, Luca e super bebe la cate mananca el si face, si tu te ingrijorezi ca nu vorbeste [flo2] . Paul are meniul tare saracut in comparatie cu Luke cel voinic.

 

Norma, plimbareti mai sunteti. Cum i-ai facut lui Andrei mancarea de dovlecel cu galbenus?

 

Mirabela, eu cu lapte ii fac lui Paul fulgii de ovaz, lapte cu gris sau lapte cu paste, uneori daca nu am timp de altceva  ii fac si lapte cu biscuiti.

 

Anaomaria, deci inteleg ca printesa merge? Felicitari! In privinta plecatului din tara, daca sunteti hotarati sa plecati, nu puteti sa aplicati pentru job-uri si apoi fiind siguri pe asta va va fi mai usor sa treceti peste celelalte praguri (oameni, casa, etc). Eu una, mi-ar place sa locuiesc in alta tara, dar nu cred ca sunt facuta pentru asta. Mie imi place sa am prieteni aproape, departe de zona mea de confort mi-ar fi mai greu, cu toate ca de multe ori imi spun ca mai bine plecam si noi undeva la tinerete [soricel] , acum e too late.

 

Paulica, inca doarme. La ora 8 l-am pus langa sorsa in pat si i-a cantat Ana pana l-a readormit, numai sa mai prinda si ea o ora de somn [pk] . Cand se trezesc, mancanca si vreau sa fac putina ordine prin casa ca e jaleeeeee.

 

 

Va pup.



#209
Elfica

Elfica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.189 mesaje

Postat 13 august 2013 - 08:28

Am terminat si eu de citit, am lipsit cateva zile, 4 la mare si de ieri in Bucuresti, dar cu alte treburi. La mare ok, intr-o zi am ajuns pe plaja la 7 fara ceva, in alta la 7 si ceva si in alta mai tarziu, dar nu mai stiu la cat (in prima am fost doar la plaja de dupa-amiaza). Am prins si mare linistita si agitata si cu valuri mici si cu valuri f mari. Iulia, cea mare, a fost foarte incantata, s-a jucat cu nisip si apa, cu forme, in piscinuta sau barcuta ei, a fost in apa ca o rata, doar valurile f mari nu i-au placut. Oricum, e super, nu are frica de apa! Pe Simona nu am bagat-o, stiu ca atunci cand am fost cu Iulia in primul an ne-a recomandat pediatra sa nu o bagam in apa si asa am facut si cu Simona, doar putin cu picioarele si putin pe corp, cat sa ii dam putin jos nisipul de pe ea. Am vrut sa ii facem poza in piscinuta, s-a aplecat pe marginea ei si a inceput sa dea cu degetele in nisip, parca era o pisica sau o gaina, asa de tare ii placea. Apoi a pus mainile pe marginea piscinei si apoi gura tot acolo... Nu stiam ce sa fac mai intai, cum sa o spal sa nu se murdareasca mai rau! Am ferit-o de soare, dar am dat-o si cu crema si nu am avut probleme, niciuna nu s-a iritat/ars. Sunt f incantata de Mustella cu fp 50, v-o recomand!

 

Altfel, suparata... mai e atat de putin si trebuie sa ma intorc la serviciu, am inceput cautarile, am primit doua telefoane si acum astept raspunsurile, sa vad daca trec mai departe la pasii urmatori din procesul recrutarii. Mi-e groaza de adaptarea la alt loc de munca, mi-e groaza sa o las pe Simona la cresa atat de mica, ma pufneste plansul cand ma gandesc, cand o vad cat de atasata de mine e! Ma enerveaza ca ai mei se dau super parinti, dar nu au nicio propunere in privinta Simonei, doar reprosuri, ca de ce o duc la cresa, ca ei ne-au crescut pe noi pana la trei ani. Iar mama ar putea iesi oricand la pensie, dar nu iese.... Iar cand i-am spus ca as vrea sa ma ajute sa nu o duc pe Simona chiar de la 11 luni, macar pana la 1 an si jumatate sa aiba ea grija de ea, ca e cumintica (macar sa incerce) mi-a spus ca "nu o lasam noi pe mititica la cresa, avem grija de ea", apoi mi-a spus fratele ca tata s-a plans ca iesitul mamei la pensie il asociaza el cu o despartire de mama, ca noi vrem sa aiba ea grija de Simona. Atunci am zis ca eu nu le mai zic nimic, sa vad daca ei fac ceva. Si nimic... :( Nu mai zic ca Iulia e inscrisa la gradinita de stat din fata blocului lor, ca era vorba sa ne mutam noi in locul lor, ei in al nostru, doar ca ei nu strang deloc din casa sa se mute, doar o tin una si buna ca nu te poti muta peste noapte, dar nici nu incep sa stranga macar. Si mai e atat de putin pana pe 16 septembrie... naveta nu putem face, si asa va fi greu sa le ducem pe amandoua, una la cresa, una la gradinita si apoi noi amandoi la serviciu, daramite sa ne mai plimbam si prin Bucuresti de acasa la gradi si invers. Si, colac peste pupaza, seful m-a sunat ieri sa imi spuna ca dupa ce ma intorc, in maxim o luna trebuie sa imi gasesc altceva, ca ei mai mult nu ma tin, ca nu e volum de munca si as sta degeaba... Va fi o perioada tare grea! Ce ma fac daca nu reusesc sa mi-o transfer pe Iulia inapoi la gradi de langa unde stam noi aici? Va trebui sa o dam la particulara! Si si cu S si cu I la particulara si cu mine fara serviciu, Doamne fereste, cum ne-om descurca??? Of... sper sa fie bine in final! Ma duc sa schimb o cacutza si poate revin cu alta dispozitie!



#210
Elfica

Elfica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.189 mesaje

Postat 13 august 2013 - 09:22

Of, iertati-mi postarea imensa... acum am vazut cata mai placinta!




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -