Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (27)


225 raspunsuri la acest subiect

#21
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 28 iulie 2013 - 05:29

Buna dimi,
eu matinala ca de obicei, va ofer o gura de aer curat de la malul marii. S-a trezit Andrei înainte de a suna ceasul, daca ii formez obiceiul asta de a se trezi la 6 e cam nasol după ce ajung acasă.
O zi minunata sa averi, pyoam boboceii.

#22
carmen

carmen

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.091 mesaje

Postat 28 iulie 2013 - 06:11

Buna dimineata,

Sa aveti o zi frumoasa! Astazi viztati ceva obiective turistice?



#23
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 28 iulie 2013 - 15:52

Da am vizitat fosta capitala, am mâncat la o taverna traditionala ceva mâncărică de a lor si plecam si spre ceva plaje pana la ora de baie a lui Andrei.
Cam liniste pe forum, unde sunteti fetelor?

#24
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 06:57

buna dimineata,

vad ca ati avut un week-end frumos, de-a fost asa liniste pe forum. :)

 

STELA, multa bafta si recuperare cat mai rapida! O imbratisare calda tie si-un pupic de incurajare lui Matei cel curajos! Sper ca sunteti tratati cu respect si intelegere.

 

OLI, multumim pt vestile despre Stela. Tu te pregatesti de job? Sper ca ai rezolvat cu fostii angajatori.

 

NORMA, concediu placut!

 

CORINA, ce mai faceti? totul ok?

 

si-am uitat ce vroiam sa spun.

 

Stefan e bine. E tot mai rapid in 4 labe si in/din picioare sprijinit de canapea/scaun/ mese. In schimb e tare marait, are perioade cand nu-i convine mai nimic, se plictiseste super repede de ceva. Parca zilele astea a fost mai agatat de mine; nici de mancat nu prea a mancat, in schimb a supt la greu, mai ales noaptea. Aseara cel putin abia ii scoteam sanul din gura sa mai dorm si eu, ca anchilozam intr-o singura pozitie.

Nu se zareste gingia umflata - noi deja avem 4 dinti-, poate o fi saltul de sapt. 47, desi noi suntem abia in sapt. 42. In ultimele seri nici n-a mai adormit singur, plus ca noaptea se trezeste cam in fiecare ora (prima data doarme cam 3 ore, apoi se tot trezeste, se ridica in picioare si plange).

 

merg la somn ca ma asteapta o zi grea maine.

 

sa aveti o zi faina si spor la scris! va las o cafeluta cu frisca si-o briosa cu afine, sa va ademenesc...



#25
Anca2B

Anca2B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 10:13

Neata!

 

Ne-am intors si noi de la plimbarica; am fost mai matinali decat de obicei din cauza caldurii care se anunta (si deja se simte :(() Am ramas, din pacate, in oras si tre sa ne ascundem pe unde putem [ventilator]

Piciul s-a linistit cu dintii pt moment, e un pic mai vesel, slava Domnului!

 

Nu am o dispozitie prea grozava azi :(. Poate intru mai tarziu cu mai mult chef...

 

O saptamana frumoasa si racoroasa tuturor!



#26
Mirabelac

Mirabelac

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.399 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 11:27

Eu is prin zona doar ca prinsa la serviciu, au intrat colegele in co si am ramas cam singura cu treaba pe aici.

 

Calin e marait, plange toata ziua, de la 8 luni, de cand cu dintii parca e alt copil, agitat, marait... daca mai tineti minte ca va spuneam ca perioada cu dintii mi se pare cea mai grea, ei, chiar asa e si la Calin... bine macar ca pana atunci a fost mai cumintel, bun si asa. Cum ma vede ca ma apropii de el scuipa suzeta si deschide gura pt tzatza, e un dulce. Ieri a gasit batista belusului si si-a bagat-o in nas si fascaia nasul asa ca si cum ar sufla, era dulce rau, l-am pupat de l-am innebunit.

 

Va pup si mai citesc cand am timp.



#27
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 11:48

Mirabela ce desteptuc ai tu ....tinem pumnii sa treacă repede maraiala de la dinti. Spor la servici.

#28
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 12:30

Pupici mamici
Bun gasit in casuta noua...
Am citit zilnic doar ca nu apucam sa scriu...si timpul trecea, discutiile se inmulteau si era tot mai mult de raspuns..intotdeauna ziceam ca scriu mai tarziu, dar ma luam cu altele si tot asa...
Stella sanatate multa si reusite depline!
Kytana ai rezolvat cu "prietena"?...azi maine o sa-ti ceara bani de cheltuieli..
Norma concediu de vis..
Sanatate multa bolnaviorilor si sa iasa dintocii fara probleme..
Noi tot cum ne stiti...doar un dintuc, sus se vad dintii prin gingiuta doar ca nu ies...papa uneori bine alteori cu scandal, de dormit doarme haotic tare ba la 10, ba pana la 10, ba dupa-masa, ba deloc...pribabil si de la caldura..
Nu ne dam jos din pat decat cu capul inainte...am incercat sa-l speriu ca o sa cada, el a inceput sa rada...merge de-a busilea cu viteza in alte camere, in baie sau bucatarie...se ridica tinandu-se de diverse, parca parca incepe sa se si aseze/sa cada frumos la loc...nu vorbeste decat pe limba lui, canta mult, are si o creatie proprie...
Miercuri dimineata plecam la socri in bucovina, abia astept sa-l tin afara si sa fie si tati cu noi...
Pupici cu drag tuturor!

#29
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 20:30

Salutare dragelor,

Noi am avut un we plin. Alergat peste tot, cumparaturi, vizite, aniversari...
I-am luat piticei masinuta. E disperata dupa ea. Pana in parc sta in ea, chiuie de bucurie, iar in parc o dam jos si impinge la ea.
In casa o impinge, insa cand se blocheaza in ceva e jale!!! Se pune pe un jelit de m-a capiat. Trebuie sa stau numai dupa ea sa-i intorc masina. Deh, eu eram obisnuita s-o las sa-si faca de lucru, nu sa stau dupa funduletul ei intruna. :))

Norma, cat mai stati?

Gabi, ma pregatesc sufleteste. Luni, pe 5 incep :(
Va sta sotul o luna cu Maya. Imi zicea ieri ca are ceva emotii :D Se descurca el!
Cu fostii am incheiat si rezolvat!

Daca il culci pe Stefan cu tine tot la fel face? Ca si Maya suge din ora in ora sau si mai des, dar fiind cu ea in pat nu apuca sa se trezeasca. Se foieste, ii dau sanul si gata!
Tu cum mai esti? Ti-ai mai revenit?

Anca, tu? Esti ok?

Haha, Mirabela, in curand o sa-si scoata singur mucii cu batista bb la raceala :)))

Corina, cat stati in Bucovina? Bine ca o sa mai ai si tu ajutoare, sa simti vacanta.
Stai linistira ca vin ei si restul dintilor.
Mayei i-a iesit si un incisiv central. Avem 5 dinti. Il asteptam si pe frati'su si apoi poate s-o mai linisti si ea.

#30
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 29 iulie 2013 - 20:52

Buna seara,
Oli - pana sâmbătă stăm (10 zile aici) dar dormim pe drum in Bulgaria.
De ieri seara mănâncă tare rău cina. Ii ofer cate 3 feluri si tare greu papa plus sân pe care nu l-a refuzat dar a papar f putin. Oare de la căldură? De la dinti, se tot scarpina cu limba pe gingia de sus plus a început sa isi scrâșnească dintii....

E tare fericit pe plaja, face cu mana la toata lumea, se joaca cu lopatica si galetica, in apa e cel mai fericit.
Singurul lucru ce mă stresează e mancatul...nu stiu ce sa fac, iaurt nu, branza nu, fructe nu, taietei in lapte nu...si scutecele sunt cam uscate desi apa bea multa, dar si transpira mult.
Cam astea sunt noutatile.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -