Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(5)


313 raspunsuri la acest subiect

#31
gabitu

gabitu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 959 mesaje

Postat 19 februarie 2007 - 17:37

Boo nu mai destepte, mai citite...[:D].
Semintele sunt foarte bune, singurele care trebuiesc evitate sunt alunele, of si sunt atat de bune ca [pofta]. Cele mai bune ar fi semintele de bumbac. Am citit ca in China femeile care mancau frecvent seminte de bumbac ajungeau intr-un fel de menopauza de la ele. Din acest motic chinezii folosesc bumbacul, uleiul sau semintele, nu stiu exact, pentru remedii ce tin locul dipherilin-ului si al altor produse de acest fel. Se pare ca reduce estrogenul..
Oricum intr-un timp se gasea un cockteil de seminte, pe la magazinele arabesti. Era foarte bun pentru noi.

Gabita

#32
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 19 februarie 2007 - 17:47

Mai da vorbiti nu gluma![:D]
[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]!!!
[flo][flo][flo][flo][flo]
Da sunt bogate in alea alea..[:D]
Si eu simt la fel.Singurul care ma intelege si ma sprijina neconditionat e sotul,restul ma mai compatimesc,altii se uita nedumerit:ce-o mai fi cu asta ca nu se vede ca ar avea ceva; sau ceva gen:pai s-a operat,cum nu-i bine?.Asa ca tot cu voi si cu sotul ma regasesc si sunt eu insami.
Mie imi place salata iceberg.Merge in combinatie cu orice si nu-i amara ca aia a noastra.Si eu am lasat-o balta cu cu..[:D]moalele,stafidele si smochinele Gabita
Si Boo, poate un pic mai informate[:D] dar vi tu din urma si poate ne intreci!
Adelamaria, ce va pasa!Sunteti toate pe acolo!Din cauza voastra si a doctorilor, mai ca m-as muta acolo!Si o zice una,care fara suparare nu-i placea Buc-ul ala aglomerat si agitat in ruptul capului![:D]
Va pup si mai vorbim!
PS:pentru cunoscatoare am gasit la barfe si cancanuri sau asa ceva niste linkuri cu non e la rai.O Doamne ce vremuri![alcool]

#33
gabitu

gabitu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 959 mesaje

Postat 19 februarie 2007 - 18:27

[:D] Lucialu asta a fost tare....infometate. Cele mai infometate [:-)))][:-)))][:-)))] in curand, aia nu, ailalta nu...
Pupici

Gabita

#34
Boo

Boo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.834 mesaje

Postat 19 februarie 2007 - 18:38

hai ca si eu am citit "infometate" [:-)))][:-)))] cred ca ne sta gandul numai la mancare.

lucialu cred ca ne-am gasit bine sotii. si al meu e langa mine, a ajuns sa manance ce mananc si eu, asa ca e bine ca macar nu imi face pofta. iar cand imi vine sa mananc ceva 'gresit' nu va spun cum se uita la mine [:D]

#35
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 19 februarie 2007 - 18:42

[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]infometate hmm si![:D]
Da' sincer de cand [alcool][alcool][alcool]picaturi,tincturi,pastilute ceaiuri si cei mai vreti, nici de mancat nu prea mai mananc,ca trebuie sa fug intr-una la:[grasa][fuga][consti]
Boo [:D] parca spuneai ca mergi la [aerob]F> BINE!!!SA nu ne ajungi si sa NU ne intreci la[grasa]!

#36
gabitu

gabitu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 959 mesaje

Postat 19 februarie 2007 - 18:55

Lucialu, Boo super tare, rectific nu infometate [:D] ci informate. Eh... se termina programul si merg la [cina2]. Pofta buna si voua [:D].
Pupici

Gabita

#37
Boo

Boo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.834 mesaje

Postat 19 februarie 2007 - 18:56

Si eu sper din tot sufletul.. Cu toate ca va povesteam ca de cand cu injectiile cu D m-am ingrasat un pic, nu mult - vreun kg, doua - si m-am umplut de celulita. Asta e cel mai nasol. De fapt cel mai rau e ca nu pot sa dau jos nimic !! Cu tot sportul si mancarea asta care e mai mult invizibila tot se depune si nu scade nimic pe cantar [bang]

#38
gabitu

gabitu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 959 mesaje

Postat 19 februarie 2007 - 18:59

Boo dupa ce termini tratamentul o sa vezi ca o sa se cunoasca, nu si celulita cu care o sa ramai [bang].
Eu nu m-am [grasa] nici un gram in timpul tratamentului, din cauza dietei, m-am [grasa] dupa [:D].
Pupici

Gabita

#39
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 19 februarie 2007 - 19:03

Gabitu pofta mare!
Booeu o sa incerc sa ma masez bine cu zat de cafea.Asa stiu ca face minuni la celuloita[:D] nu se vede tare, dar eu o vad de n-shpe'mii marita si multiplicata ca-i a mea![^]Asa ca...Amu ni m-am apucat si de o chestie cu slabitu' da nu va spui nik sa vad prima data daca are efect sau invat prostii de pe DC[mariaj] O dupaamiaza placuta!

#40
gabitu

gabitu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 959 mesaje

Postat 19 februarie 2007 - 19:13

Lucialu [pup] si tie pofta buna. Sa ne spui daca da rezultat ceea ce faci tu, slabesti ceva sau nu [:D]?

Gabita


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -