Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Copii din 1996 (8)


302 raspunsuri la acest subiect

#21
mikimihaescu

mikimihaescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 335 mesaje

Postat 21 octombrie 2006 - 12:56

Salutare in we!
Sanca, o sa incerc sa ii duc la bazin, ca si mie imi place sa inot. Dar in Ro stam cam prost cu bazinele acoperite. Unele sunt cam mizerabile, alea mai rasarite sunt scumpe rau, dar o data sper sa imi pot permite, hehe.

Toti copilasii sunt bine?

Andreiu e plecat in excursie la Slanic Prahova, dar pentru el nu e nici o sfaraiala, ca noi avem o casa de vacanta acolo si am stat toata vara [:D], asa ca o sa faca pe ghidul.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

#22
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 22 octombrie 2006 - 09:21

Dragelor,intru sa va doresc o saptamana buna si multa sanatate...Luana e iar bolnava.Am intrat iar pe antibiotic...nu stiu ce sa ma mai fac...Tineti-ne pumnii sa ne revenim cam mai rapid...

Va pup si sa auzim numai de bine!



Ana-Maria,mami deAlex&Luana





#23
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 22 octombrie 2006 - 13:59

Buna dimineata!

Iata ca azi mi-e bine,ieri am avut toata ziua o durere de cap crunta!
ANA,sa stii ca si eu sunt meteo dependenta,de aici mi setrag durerile astea de cap,care nu trec cu NIMIC,indiferent ce si cit iau.Si eu am amigdalele scoase de cind aveam 6 ani,oare sa fie o legatura?Cit am fost acasa nu prea raceam,asa o data la citiva ani,dar de cind sunt aici...sa te tii frate ca racesc de cel putin 2 ori pe an.Eu o pun pe seama climei,nu a virstei [:D].
Si eu stiam ca exista o legatura intre imflamarea repetata a amigdaleleor si reumatism,ca pe mine doar de asta m-au operat ca nu mai aveam "scapare",si de asta mi-am facut griji pentru Andrei,dar nici eu nu vreau sa-l operez.
Andrei a avut ,asa cum v-am mai spus,2 operatii de polipi,una pe la 5 ani si una anul trecut.A doua am facut-o aici in Germania si medicul mi-a spus ca nu a fost bine operat prima oara.
Prima operatie a fost necesara-asa a zis medicul,pentru ca ajunsesem sa luam lunar antibiotic in perioada rece,si dupa operatie a zis ca au fost foarte mari.
Acum e ok,respira normal,pe gura,nu mai sforaie noaptea si nici antibiotic nu a mai luat.
Multa sanate fetitei tale!
MIKI,multa distractie in vacanta!
SANCA,nervi tari!

Eu merg din nou cu Andrei marti la doctor,nu-l mai doare piciorul,are o raceala usoara dar e normal in acest anotimp,oricum il ung seara cu"Vapo Rub".Tot marti hotaraste medicul daca ii face analize sau nu(desi eu am solicitat,si am impresia ca la c-am deranjat).

Hai ca m-am intins cit o zi de post!
Sanatae tuturor si o duminica placuta!


Dana

#24
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 22 octombrie 2006 - 21:16

Ei,ei.....uite ca raman in urma.
Ana,pai io tin minte ca intram doua,trei zile la rand pe aici si nimeni nu scria nimic.Si eu ma bucur ca ne-am inmultit pe aici si ca putem schimba cit mai multe impresii.Imi pare rau de micutza Lu,ia incearca tu si fa-i o cura de echinacea,timp de o luna si jumatate sau chiar doua,pina nu vine iarna,si in paralel ia de la plafar sirop de catina pe care il faci cu apa si il bea in loc de suc,sau de apa.
Eu in fiecare toamna ii fac Dianei cite o cura din asta si toata iarna nu avem probleme.Sa speram ca si anul acesta.

Cit despre transpiratie......Diana are par pubian si sub brat de pe la 7 ani.Inca nu i-au crescut sanii,dar au inceput,un picutz se vede.Insa are fete in clasa care sint deja la menstruatie,nu mai e de mirare,sint o generatie precoce.
Diana foloseste deodorante fara alcool,ca si mine.De la alea nu miroase deloc a transpiratie.]
Cu hainele si ordinea si ascultatul,o recunosc pe Diana mea cite un pic in fiecare poveste de-a voastra.

Acum este plecata in excursie la Rasnov,astept telefon sa ma duc s-o iau de la autocar,iar de maine incepe iar antrenamentele la greu,ca pe 11 noiembrie are concurs.

Dap,s-a ajuns la concluzia ca e necesara uniforma,evident,adecvata varstei lor,dar e mai bine asa.Si eu sint de aceeasi parere.Poate unii copii nu au posibilitatea altora.

Mey,nu mai stiu ce trebuia sa mai raspund,ca am tot citit 2 pagini si m-au coplesit atitea postari.
Pup toate fetele,cu puiutzii aferenti!

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

#25
mikimihaescu

mikimihaescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 335 mesaje

Postat 22 octombrie 2006 - 22:52

Buna seara fetelor!

Luana, fa-te bine repede si lasa-te de sportul asta cu imbolnavitul, apuca-te de altul, mai placut [flo]

Excursia la Slanic a lui Andrei s-a terminat dezastruos. Si-a cumparat niste pulsiere cu "Steaua" si, vrand sa le probeze in autocar, si-a scos ceasul de la mana (Swatch antiacvatic) si l-a pus in plasa aia din fata scaunului. Si dus a fost, nu mai e. [bang]
Apoi a pierdut jumatate din banii pe care i-a primit pentru cheltuieli in excursie si era sa isi uite in autocar bluza. Deci a avut o zi din aia de vineri 13 hehe. Off, imi venea sa-l bat si sa il si concolez in acelasi timp, ca era tare amarat va dati seama.
Nu-i asa ca nu mai e nevoie sa il pedepsesc eu, ca s-a pedepsit singur pierzand ceasul.

Saptamana viitoare are teste la toate materiile, asa ca inainte de minivacanta.

Va pup deocamdata.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

#26
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 00:20

Buna seara mamici!

Ce liniste e pe aici,ati intrat in vacanta?
Andrei a inceput de astazi scoala dar cu o absenta ca nu l-am lasat(amigdale infectate ,durere de cap etc,iar pe la prinz l-a luat iar durerea la picior9.Miine mergem din nou la medic!

O saptamina minunata tuturor si multa sanatate!

PS:Miki tare de tot copilutul tau.Al meu anul trecut a pirdut vreo 3 fesuri si fulare la scoala sau pe drum [:D]




Dana

#27
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 16:16

Miki,pacat de ceasul ala,dar nu-l mai certa si tu,ca si asa sufera el.
Diana n-a pierdut nimic,dar a vomat ca de obicei,si la dus si la intors.
Din bani nu a cheltuit decit 80.000lei,nu-mi venea sa cred.
De restul cica sa luam pantofi.


BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

#28
mikimihaescu

mikimihaescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 335 mesaje

Postat 24 octombrie 2006 - 17:18

Dana, e tare intr-adevar si tot sunt suparata pe el, dar incerc sa nu se vada asta pe fata mea.

Brenda, uite ce econoama e fi-ta. Sa-i iei pantofii aia.

Auziti, voi imi puteti vedea pozele din album? Ca eu nu.

Andrei a dat test la mate si din 100 de puncte a luat 87, absolut toate greselile fiind din alea de neatentie: in loc de 3 cum era in problema, el scrie 5 si s-a dus naibii toata problema. Off, nu stiu ce sa mai fac. Oare nu sunt ceva pastile pentru neatentie?

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

#29
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 25 octombrie 2006 - 02:56

Miki, pozele nu se vad.

Ieri am schimbat cateva vorbe cu profesorul lui Elliot. Mi-l ridica in slavi ca face bine, si ca la test a luat 88 de puncte. Eu incercam sa nu ma arat dezamagita. La mine, bine e cand face peste 95 la suta bine. De stiut, stie, numa ca e capos rau. Ieri ne contraziceam pe o adunare de 5-6 numere. L-am pus sa se corecteze si nu stiu cum reuseste sa adune de 3-4 ori aceleasi numere, si sa-i dea acelas rezultat gresit. . . Ca sa nu ma cert cu el, am facut pariu ca eu am dreptate, si asa a pierdut un dollar...[:D]



#30
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 25 octombrie 2006 - 13:46

`Neata!

Azi e prima zi de scoala alui Andrei!Am fost ieri la medic si i-a luat singe,vineri ma suna sa-mi spuna cum stam!Pentru amigdale,nu i-a dat nimic(desi sunt inflamate),eu sint bucuroasa totusi ca nu i-a dat antibiotic,sa vad cum e astazi cind vine de la scoala si am sa-i aplic un tratament "babesc",cartof ras cu otet.

O zi buna tuturor!




Dana


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -