Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Montignac: ce am mancat azi? (65)


148 raspunsuri la acest subiect

#11
Laurass

Laurass
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 10 noiembrie 2005 - 11:28

Buna dimineata, Meniul meu de azi: D: doi biscuiti Wasa cu dulceata fara zahar si lapte batut 0.1% grasime P: gratar din piept de pui + piure de spanac + desert cascaval S: o para, un mar si un grapefruit Ralu, La Multi Ani fetitei tale si petrecere frumoasa! Laurass

#12
Laurass

Laurass
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 10 noiembrie 2005 - 11:54

Mi-am dat seama ca s-ar putea sa nu am versiunea noua Montignac. Ar putea sa mi-o trimita cineva, please!!! Laurass

#13
Laura T

Laura T

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 472 mesaje

Postat 10 noiembrie 2005 - 13:05

Ralu, La Multi ani fetitei tale si sa ne arati tortul Barbie! stie ca il faci sau e surpriza?
Adriana, La Multi ani pentru Mihnea!!! Si la tine vreau sa vad tortul casteeeellll!
Eu azi am reusit o performanta uimitoare: e ziua colegei mele de birou si am reusit sa nu pap nimic!!! Si i-am facut si eu o tava de prajitura si nici nu am gustat-o....

Adriana, azi ce papi? Eu sunt la ziua de carne si peste, cat sunt la servici am asa: 2 bucatele de file de somn si 2 buactele de piept de pui la gratar, un copan de pui la capac, 2 cremvusti fierti, iar deseara acasa voi papa un merluciu la cuptor. Sper sa nu mi se aplece de la atatea carnuri...Maine, lactate!

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 7 luni) si Ramona (3 ani si jumatate)
poze_cu_fetele_mele

#14
adriana_mihnea

adriana_mihnea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 85 mesaje

Postat 10 noiembrie 2005 - 13:35

Laura, azi am zi de lactate si observ ca nu prea merge sa mananc doar 3 mese pe zi. Asa ca mai tot timpul gust din branza, cascaval sau iaurt. Si beau si ceai ca sa-mi tina stomacul plin... Oricum, la dieta asta mananci cand si cat vrei din alimentele permise in ziua respectiva. Abia astept ziua de carne ca sa ma satur si eu! Merci de urari, fetelor! [pup] Fug la treaba...[xx(] Adriana si [copil] Mihnea Stefan (11.11.03)

#15
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 10 noiembrie 2005 - 13:44

fetelor ce inseamna pui la capac, am mai auzit expresia si pe cuvand daca stiu ce e [bang] [bang] cred ca de luni incerc si eu dieta cu 1 1 1 sa vedem ce se intampla [bicla] [bicla] ANDANII [flo][hia][hia]

#16
Larra

Larra
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 10 noiembrie 2005 - 16:18

Ce de petreceri pe aici! Ralu si Adriana La multi ani piticilor vostri , sa fie sanatosi si fericiti si sa va umple viata de bucurii. Laurass daca lasi adresa ta de e-mail iti trimit eu cartea cea noua . Si meniul de azi , cam plin de abateri Ora 10: iaurt + paine integrala Ora 12 : alune ...aveam o pofta .. Ora 14 : pastrama de berbecut la gratar Iar acum rontai o cioco 70% cacao , trebuie sa-mi vina si am numai pofte [bang] Ce ziceti? E grav de tot ce-am facut eu azi? Diseara am ciuperci la gratar . Va pupic si petrecere frumoasa! Larra

#17
ponei

ponei

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 10 noiembrie 2005 - 16:19

Buna fetele, Imi pare rau ca nu am mai intrat zilele astea, dar am avut foarte multa treaba. Dar azi am citit tot ce am pierdut. Am avut zilele astea numai probleme cu mancarea, abateri la greu. Asa ca Ralu nu ai cu ce sa ma treci in tabel. Oricum este bine ca nu este in plus cantarul. Vreau si eu sa va intreb ce gust are orezul integral? Este bun? De unde pot sa cumpar? Meniul meu de azi? Dimineata: cafea Pranz: peste la cuptor cu ciuperci, ardei gras, rosii, usturoi si lamaie Cina: ciorba de burta (cred ca este monty, am pus morcov la firt, dar l-am scos, altceva nu stiu ce poate fii nemonty) Adriana spune-mi si mie de cate zile esti la 1x1x1 si cat ai slabit, s-ar putea sa te sustin si eu si practic nu numai teoretic (dar sa termin ciorba de burta [pofta] ___________________________ Ponei mare, vrea sa fie mic

#18
Laurass

Laurass
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 10 noiembrie 2005 - 17:03

Larra, Poti sa-mi trimiti e-mail intrand in profilul meu. Am adresa acolo. Multumesc mult de tot. Pupici la toate fetele si spor la slabit. Laurass

#19
Larra

Larra
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 10 noiembrie 2005 - 18:10

Laurass...eu nu vad nicaieri adresa ta .. Larra

#20
philip

philip

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.313 mesaje

Postat 10 noiembrie 2005 - 18:19

neata
mai, acu fac si eu ca andanii, in loc sa du jos, pun la loc. si nu pap prostii, atat ca am gresit cu ficatelul ieri. ieri m-am cantarit si aveam peste 71 [bang], o fi apa, nici nu mai stiu...
azi pap
md: cereale cu lapte 0%
p: friptura de vita cu sos de rosii
c: nu stiu, poate ar trebui sa nu mai apa nik, da nu ma pt abtine. of...

philip[pk]&andreea[usa]
copilasi dragalasi


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -