Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Montignac: ce am mancat azi? (65)


148 raspunsuri la acest subiect

#21
Laurass

Laurass
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 10 noiembrie 2005 - 18:45

Buna seara, Fetelor, am o pofta de dulce de mor. O sa continui sa manac fructe pana pocnesc. Sper sa rezist. Larra adresa mea: laura_ispir@yahoo.com. In mod normal, daca te duci in profilul meu si apoi "trimite un mesaj", ar trebui sa poti sa-mi trimiti un mesaj. Oricum ti-am scris adresa mai sus si iti multumesc inca o data anticipat. Laurass

#22
adriana_mihnea

adriana_mihnea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 85 mesaje

Postat 10 noiembrie 2005 - 19:08

Multumesc de urari! Andanii, se pun ciocanele, aripi sau piept (mie nu-mi place) condimentate intr-un capac intors invers pe o cratita 1/2 cu apa. Se baga la cuptor si iese o minunatie de friptura!! Eu mai pun si apa in capac. Zici ca-i pui la rotisor! Ponei, am inceput de marti si tin 1-1-1. Aveam la inceput 70,5 si acum, in a 3-a zi am ~69 kg. Este bine, zic eu, dar vreau sa vad ca ajung sub 69, ceea ce nu mi s-a mai intamplat cu Monty de multa vreme... Va pup si ma intorc la munca...(printre pregatirile de chef, am si un zugrav care mi-a dat dormitoarele cu fundu-n sus!![xx(]). Adriana si [copil] Mihnea Stefan (11.11.03)

#23
lgireada

lgireada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.073 mesaje

Postat 10 noiembrie 2005 - 19:45

[wow] Adriana, esti super tare! Nu-mi vine sa cred. Trebuie musai sa ma apuc si eu de regimul asta, mai ales ca se apropie si nunta [:D] Liliana http://pg.photos.yah...lbum?.dir=/2c7b

#24
ponei

ponei

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 10 noiembrie 2005 - 21:56

'na seara fetelor, Adriana am sa te sustin si eu de maine, pt ca m-am saturat in seara asta de ciorba de burta. Asa ca de maine o iau si eu cu 1-1-1 si incep cu ziua de carne. Sa scrii ci tu ce mananci maine. ___________________________________ Ponei mare, vrea sa fie mic

#25
Laura T

Laura T

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 472 mesaje

Postat 10 noiembrie 2005 - 22:46

Larra, daca nu ai mancat prea multe alune, nu ai gresit prea tare! Mult succes in continuare!
Ponei, orezul integral nu e prea minunat [:D], eu cumpar din Carrefour/Megaimage, e nemtesc si il cheama Natur-Reis.
Si eu am incheiat cu bine prima zi de 1-1-1 (carne si peste), maine la lactate! Am rezistat eroic la ziua colegei azi, nu am papat nimic (mi-am pus prajiturele pe farfurie, apoi le-am pitit in birou si le-am adus acasa la fete!). Maine seara merg la o aniversare, ma indoiesc sa fie prea multe lactate pe acolo, poate vreo branza/cascaval, ca sa nu fiu prea nepoliticoasa...

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 7 luni) si Ramona (3 ani si jumatate)
poze_cu_fetele_mele

#26
adriana_mihnea

adriana_mihnea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 85 mesaje

Postat 11 noiembrie 2005 - 10:18

Fetelor, veste buna: m-am cantarit de dimineata si aveam in jur de 68 - 68,5 kg! Adica cu 3 mai putin decat marti!! Va pup, Adriana si [copil] Mihnea Stefan (11.11.03)

#27
Laurass

Laurass
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 11 noiembrie 2005 - 10:46

Buna dimineata! Adriana felicitari! Si La Multi Ani pentru baietelul tau! Aseara n-am rezistat si am mancat niste ciocolata 70%. Vedem la cantar maine cat de rau am facut. Meniul meu de azi MD: 2 bicuiti Wasa + dulceata fara zahar + lapte batut 0.1%grasime P: Salata verde cu ton, sote de ciuperci si ca de obicei branzica (telemea-desert) S: fructe (sper numai atat) Zi buna tuturor! Laurass

#28
Madisor

Madisor

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 50 mesaje

Postat 11 noiembrie 2005 - 11:00

Buna dimineatza! Adriana, felicitari![flo][flo][flo] Astazi eu am zi de legume si fructe. Madalina http://community.web...ser/madalina160 http://pg.photos.yah..._1972/my_photos

#29
Laura T

Laura T

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 472 mesaje

Postat 11 noiembrie 2005 - 11:21

Si la mine sunt semne bune la cantar, dupa numai o zi de carne+peste...
Bravo, Adriana, si eu incerc sa tin cat mai multe zile asa, poate imi revin si eu si ajung la 50kg inapoi...La multi ani din nou pt Mihnea!
Azi am la servici: un iaurt Activia, o sticluta de 330ml lapte batut 0%, o cutie de branza Fagaras. Seara, cum merg la o aniversare, am ceva emotii, sper sa fie ceva branza, cascaval...si sa nu o dau in bara grav...
Maine va fi cel mai bine: fructe si legume....duminica iar carne+ peste (noroc cu pestele ca altfel mi se apleaca numai de la carne), iar luni la Bucuresti...la operatie cu cea mica...cred ca va fi post negru :(

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 7 luni) si Ramona (3 ani si jumatate)
poze_cu_fetele_mele

#30
Larra

Larra
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 11 noiembrie 2005 - 11:32

Neata fetelor! Laurass ti-am trimis cartea. Adriana felicitari ! La cat mai multe kg in minus.Am tinut si eu regimul disociat si este intr-adevar foarte eficient , mai ales la inceput , ca orice regim , insa ai grija dupa ce te opresti ! Se pune tot atat de repede la loc, cel putin la mine asa a fost. Meniul meu de azi nu stiu care va fi caci am ajuns la munca fara pachet si deocamdata n-am baut decat o cafea cu lapte si cred ca asta va fi micul dejun, mai tarziu ...nu stiu. Larra


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -