Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Montignac: ce am mancat azi? (65)


148 raspunsuri la acest subiect

#141
Laurass

Laurass
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 22 noiembrie 2005 - 16:51

Andanii, sa ne tii la curent cu rezultatele analizelor! Apropo de asta, maine dimineata am sa-mi fac testul de sarcina, pentru ca mi-a intarziat doua saptamani. Sa fie asta cauza poftelor mele cam din ultima saptamana? Oricum nu as crede, dupa calculele mele! Ideea e ca daca testul e negativ, inseamna ca am din nou dereglari hormonale (am renuntat la anticonceptionale-tratament acum cateva luni)si va trebui sa-mi fac ceva analize. Drept sa va spun nici eu nu stiu cum vreau sa iasa testul. Daca e pozitiv nu ma supar. Mesajul asta e cam off-topic oricum. Pupici si bafta la toate!

#142
Madisor

Madisor

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 50 mesaje

Postat 22 noiembrie 2005 - 19:04

Seara buna! Corina, din cate stiu eu azi nu mai e dezlegare la peste. Si eu tzin post. Astazi ai vazut ce am postat la meniu. Sa stii ca nu e rea deloc varza dulce calita in putzin ulei de masline, la care adaugi sare si piper si paste integrale. Mai sunt bune paste cu ciuperci sau cu rosii. Da' nu le asociezi cu peste. Asta ar fi cateva idei. Ne mai auzim si itzi mai spun. Madalina http://community.web...ser/madalina160 http://pg.photos.yah..._1972/my_photos

#143
ja

ja

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 22 noiembrie 2005 - 22:58

Buna seara fetelor si multumesc pt lamuriri. Din magazinele mentionate de voi avem metro..dar am sa ajung doarla sfarsit de sapt,ca altfel nu am cu cine lasa bb-le si acolo nu te lasa cu el.Raportez acu(caci sper sa nu mai dau iama in frigider) 9.30 omleta (2oua)cu marar,o felie salam piept pui + ardei 14 graham(asta e painea integrala???) 15 o felie salam 18 varza calita + o felie salam 20 varza+carnacior...si...doua lingurite dulceata de visine de casa(ca mi-a pus-o soacra in fata..si n-am putut rezista[V]) asta stiu ca e gresala..sper celor ce vin cu corectatul sa nu mai gaseasca si altele.Orele de masa sunt bune?(cam des ce-i drept spre sfarsitul zilei..dar atunci ma mai lasa bb sa pap). Nu conteaza cand ma treci in tabel..si da 55kg ar fi ideal(desi aveam 53 odata). Eu cartea am citit-o o data..dar stiu ca tb sa mai reiau ca nu mie ff clar..dar sper cu ceva ajutor pe aici sa mi se faca lumina in capsor[:D] ana

#144
corina costea

corina costea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 22 noiembrie 2005 - 23:13

[:X][:X]Merci Madisor, dar nu am mai mancat azi peste ca stiu ca se mananca doar in zilele in care este dezlegare la peste.Aseara am mancat dar nu mi-a picat bine ca era in ulei. Azi am mancat urmatorul meniu: MD-cereale cu ceai Gustare-o cafea +1 mar Pranz- salata de varza cu morcovi Gustare-2 mere Cina-2 linguri de fasole uscata. Nu stiu daca am gresit dar asta am papat. Va pupic [:X][:X]CORINA

#145
Anda Panda

Anda Panda

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 153 mesaje

Postat 23 noiembrie 2005 - 04:34

ha, ha, ha, sa va povesteeesc: dupa ce philip mi-a spus ca se rasfata la sfirsit de saptamina, imi zic "iaaaaa, ce frumos se poarta fata asta cu ea!" motiv pt care am tras o pizza aseara de nu am avut a e r ! stiu ca ar trebui acum sa urmeze emoticoanele cu datul cu capul de perete, daaaar.... fiti atenteeee, nu le pun, pentru ca nu imi pare rau. evident, de azi am trecut din nou la nea monti, si nici nu mai am de gind sa fac prostii din astea, insa am zis sa mai creez pancreasului o stare mai alerta, sa isi aduca si el aminte de vremurile misto ! [:D] na, ca m-am pirit ! gata fetelor, ma fac fata cuminte si ca sa ma credeti, azi am mincat - faza I: d: biscuiti faina integrala + brinza ...una permisa (fara grasime) p: o minunata ciorba de legume (a la laura) cu smintina si ardei iute (a iesit belea !) pui cuptor cu sos (smintina, maioneza si niste condimente) s: poate varza dulce laura eu nu am pus praz ca nu am gasit. de fapt, era ceva care semana cu prazu, da' nu m-am riscat. pina sa ajung la dictionar...am facut ciorba. si.... am pus tulpini de telina (nu radacina) si in plus am mai pus ardei gras. JA, deci la ciorba am pus : ardei gras (rosu si verde), conopida, broccoli, "dovlecel" (castravete din ala italienesc - zucchini), ceapa, cozi telina si putin suc de rosii. mai poti sa pui: fasole verde, mazare (aici nu stiu exact daca e ok), varza, praz. Daca vrei, poti pune si pastirnac + morcov dar trebuie sa le scoti cind s-au fiert. a! si am dres-o si cu 2 oua. intrebare pt faza I: e ok fasole batuta sau iahnie ? si daca da, in ce combinatie ? tot inainte !

#146
corina costea

corina costea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 23 noiembrie 2005 - 10:05

Buna fetelor, Azi fiind miercuri este zi de post asa ca nu am nimic de papat.O las pe maine .............. Va[:X][:X][:X],CORINA

#147
mihaiuta

mihaiuta
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 23 noiembrie 2005 - 11:30

Buna, Ce am mancat ieri: MD: paine graham prajita P: varza calita cu carnaciori C: o bucata de peste la gratar, barnza si ceapa Dar azi am baut jumatae de pahar de pepsi [zid]. Offf. Mihaela & bebe Horia (22.05.2004 h 7.00)

#148
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 23 noiembrie 2005 - 12:09

corina costea - la ce fel de produse te referi ? gasesc aproape orice, sau te referi la capitolul mezeluri? branzeturi? legume? [alcool] - pentru dulciuri se gaseste ciocolata Anidor sau Heidi cu peste 70% cacao , smochine uscate sau caise uscate, asta papam noi cand dorim dulce, sau lapte cu cacao [hot] - ai voie fasole uscata, linte, mazare uscata anda panda e voie fasole batuta sau iahnie in ce combinatie doresti, adica si cu grasimi si fara, cu carnat, carne fasolea uscata are ig 35 Ja graham nu e paine integrala, painea integrala este o paine facuta cu faina integrala, cea graham este faina alba cu tarate si inca ceva ... trebuie neaparat sa citesti pe painea integrala sau neagra sau secara sa nu contina si faina alba ca atunci nu este 100% monti .... ar fi o idee sa iti faci singura acasa ... faina integrala se gaseste [bis] Analizele inca nu sunt gata, nu stiu de ce dureaza asa de mult, cica sunt trimise la Bucuresti alea de tiroida T3 si T4 ... o sa va spun imediat ce le primesc , eu deja sunt la capatul rabdarilor [:D] [:D] ANDANII [flo][hia][hia]

#149
ralu

ralu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 239 mesaje

Postat 23 noiembrie 2005 - 12:13

Buna ziua la toata lumea!!! Am deschis un nou subiect!! Puteti continua la: http://www.desprecop...?TOPIC_ID=62545 Multa sanatate! Ralu-mamica Ioanei si a Mariei


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -