Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pensiune la munte

vacanta munte romania piscina

59 raspunsuri la acest subiect

#51
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 05 august 2015 - 18:45

Phua   ....Mirilutra,Miru a ta ...e de-a mea cum se spune.Brinza de oi de Sibiu...cu rosiii!!!!!Hmmmm!!!! [pofticios]

 

Miriluta ,vezi ca poti sa pui in portbagaj un bidonas cu brinza de oaie [:D],gasesti tu un bidon din platsic cu filet la magazinul din sat si ceri si saramura ...si gata ,bagi la portbagaj! [:D] 



#52
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 05 august 2015 - 18:52

La rezervatia de ursi de la Zarnesti ati fost?

 

http://zarnesti.net/...nesti-libearty/

 

Pe noi ne-a impresionat ce am vazut acolo. Sunt 80 si ceva de ursi salvati de la diversi, din captivitate improprie si adusi acolo. Turul se face de dimineata cu ghid care va povesteste. Orele de intrare sunt la link-ul de mai sus.

 

Se formeaza 2 grupuri, romana si engleza, daca sotul tau nu cunoaste limba romana.

 

Alta idee:

 

http://www.fundata-s...es-quot--sirnea

 

Aici au fost fetele mele pe cand au fost in tabara in imprejurimi.


Editat de lavi02, 05 august 2015 - 18:55 .


#53
Miriluta

Miriluta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.272 mesaje

Postat 05 august 2015 - 18:57

la ursi inca nu am ajuns. O sa mergem martea viitoare. Iar sheriful e roman :-) Singurul care nu vorbeste romaneste e Henrik insa intelege bine si acum de dragul lui Max incearca chiar sa si vorbeasca (pe furis, eu si sheriful ne stricam de ras de accentul lui). 



#54
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 05 august 2015 - 18:59

Alta idee - Prapastiile Zarnestilor. Drumul nu e grozav pana acolo, de la un moment dat va trebui sa va lasati masina si sa o luati pe jos.

 

Pestera Valea Cetatii, la Rasnov, nu e cine stie ce pestera speologic vorbind, dar e frumos drumul prin padure pana acolo ir pestera e recent amenajata pt vizitare. Si cetatea Rasnov merita vizitata, probabil ati fost sau o aveti in plan.

 

Vacanta placuta in continuare!


Editat de lavi02, 05 august 2015 - 19:06 .


#55
Alex@Sara

Alex@Sara

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.662 mesaje

Postat 05 august 2015 - 20:25

La Rasnov puteti vizita si asta 

 

http://www.dinoparc....oparc/home.html



#56
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 05 august 2015 - 21:54

Cetatea Rasnov este super, mie mi se pare mai ok ca la Bran.



#57
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.939 mesaje

Postat 05 august 2015 - 21:57

Da, neaparat DinoParc pentru copii, daca le plac dinozaurii. E fain parcul, proaspat deschis in iunie, are si lic de joaca si loc de mancat ( nu l am incercat) si activitati cu copiii (pictat oua de dinozaur si altele). Este chiar sub cetatea Rasnov, lasati masina in parcare la baza( unde e si o pietisoara cu artizanat, suveniruri etc) si luati kikicarul care opreste si la Dinoparc si la cetate cu acelasi bilet. Sau urcati pe jos ca e aproape.
Noi am fost in iulie si piciului (3 ani) i a placut f.mult. Zilnic ne cere sa revada pozele.

Miriluta, foloseste cu incredere oalele de lut, sunt facute sa reziste la cuptor. Vacanta placuta in continuare, sunteti in locuri de poveste, nu lasa aspectele negative sa va umbreasca vacanta!
( Mai recomand de cumparat cas si cascaval afumat, palinca, afinata, siropuri de leac sau pur si simplu de fructe, dulceturi...delicii.)

#58
Miriluta

Miriluta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.272 mesaje

Postat 06 august 2015 - 08:03

Am descoperit vinul de la Beciul domnesc si ma cinstesct cu sheriful in fiecare seara  [alcool] . Caut inca branza in coaja de brad si afinata. 

 

Azi mergem la Sinaia sa vedem Pelesul si maine avem in plan parcul aventura din Brasov si sa plimbam copiii cu tramvaiul prin Brasov [pk]

 

Luni mergem la Rasnov si la ursuleti. 



#59
Miriluta

Miriluta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.272 mesaje

Postat 10 august 2015 - 20:21

Maine e ultima zi din vacanta noastra in Romania. A fost o vacanta foarte frumoasa si desi au fost si momente care mi.au lasat un gust amar, ramen cu o amintire frumoasa si copiii mei cu multe impresii pozitive. 

 

Am fost aproape tot timpul singuri in casa iar personalul pensiunii a fost foarte atent si foarte saritor. Am fost placut surprinsa si de oamenii de aici, foarte saritori, prietenosi si primitori. Ne-am oprit de cateva ori sa dam lectii de soferie catorva soferi/soferite de Bucuresti care depaseau pe linie continua  [smulgpar]  insa cam asta a fost. 

 

Am cumparat oale de lut, strachini, ulcele si farfurii si daca as fi avut loc in masina, as mai fi cumparat. Am baut vin de cand suntm aici, cat nu am baut in tot restul anului in Hamburg (Feteasca Neagra de la Beciul Domnesc si Lacrima lui Ovidiu) si am mancat branza de oaie, langosi, mici si pastrama la gratar. 

 

s-au schimbat multe in bine in Romania, de cand am fost eu ultima data (acum 9 ani). MA bucur ca am fost aici si ca le-am oferit copiilor mei ocazia sa vada de unde vin parintii lor. 



#60
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 11 august 2015 - 11:54

Bravo! [flo2]  Ma bucur ca ati avut un concediu frumos! Ati vizitat multe locuri/obiective interesante.

Drum bun acasa, daca plecati!





Etichetat si cu vacanta, munte, romania, piscina

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -