Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina ( 36 )


292 raspunsuri la acest subiect

#41
monysorescu

monysorescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 336 mesaje

Postat 06 septembrie 2007 - 10:22

Neatza fetelor!

Vivela felicitari ptr bebe - sa fie sanatos si sa va bucurati de el.

Mav sa stii ca si eu am avut dereglari dupa sarcina pierduta si chiuretaj - pe langa faptul ca ciclul mi-a venit la vreo 2 luni si ceva acum in loc de 28 de zile cum aveam inainte am la 25 de zile.

Eu sunt in ziua 16 si astept cu nerabdare data de 16 septembrie sa vad daca vin uratii sau fac testul.

Bafta la examene pentru cele care invata si bb cat mai curand pentru toate fetele.

[pup]ptr toate fetele.

O zi buna



to be or not to be?



#42
IreneCAM

IreneCAM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 754 mesaje

Postat 06 septembrie 2007 - 11:54

'Neata fete dragi!

CATTY, nu'sh ce sa zic cu analizele, cel mai bine e sa le interpreteze dr. , poate face si ceva corelatii. Ai grija cu efortul, nu te obosi prea mult, ca nu se stie ce e in burtica[il].A venit soacra? Sa nu o lasi sa te enerveze, da?[neand]Ai grija de tine[flo]

IDAIRA, eu am luat de 2 ori duphaston pt reglarea cm. De fiecare data mi-a venit exact dupa 10 zile de la inceperea tratamentului, putin mai abundent. Sangerari mai devreme n-am avut...scrie ceva in prospect de asta?

MONYSORESCU, io tin pumnii pt 16 sept., sa fie bineeee!!![flo]

MUSSETTE, stiu ca progesteronul (duphaston, utrogestan) poate ajuta la conceptie si fixare. Fetele te pot ajuta cu sfaturi...cu naturiste ai incercat?

ANDREEA16,abia astept sa ne spui despre samburel[pup]

LAUMELI[pup]

MIRELA, asa e, vremea e de partea ta [:D]...spor la treaba, sa fie ci noroc[:D] [flo]

MICHELLE, bravo pt curs, le arati tu lor, sunt sigura ca o sa iei examenul cu brio! Ce bine ca stai cu fetita, o sa te simti bine, vei vedea![pup]

PEPSI, CRISTINA26, LIANA, ALE, MAV, DANNY, ALIX, DANANGIE, DANAFLOR, JOJO, TEO, ALINISHCA, C.MYRY, IRINA [flo]

OANA_OANA26, [pup]sper ca esti bine...

REMALISS, da un semn!

CRISTINA_ANA, [pup] pt tine si micutul Eric!

O zi buna fetelor dragi, aveti grija de voi!


Spiridusha:))

#43
musettepink

musettepink

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.928 mesaje

Postat 06 septembrie 2007 - 12:32

IreneCam [pup]!
Si eu am auzit de progesteron,mai ales ca eu suspectez ca as avea o insufiecienta de progesteron dar nici nu-mi vine sa-l iau asa dupa capul meu,trebuie sa merg la dr endocrinolog sa vedem ce zice dar cum acum este un haos la serviciu chiar nu am timp.Dar de branca ursului ce parere aveti?Ati incercat-o?Pe mine ma bate gandul!

#44
IreneCAM

IreneCAM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 754 mesaje

Postat 06 septembrie 2007 - 13:51

CRISTINA26, Ingrid cea frumoasa m-a lasat fara cuvinte[il][pup][flo]

Spiridusha:))

#45
Michelle81

Michelle81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 06 septembrie 2007 - 14:29

Danangie-bine ai revenit,mi.a fost atat de dor de tine!ti-am vazut pozele esti atat de frumoasa!Inca esti in concediu?Atunci distractie placuta in continuare si sper din suflet ca veniti 3 acasa![pup]
Idaira-am zambit citind ceea ce ai scris,de cum erai tu la gradinita,si eu plangeam mereu cand ma lasa acolo,imi povestea mama...ma bucur ca scrii mai des.nu stiu ce sa iti spun despre Utrogestan,eu iau dupfaston de doua luni din ziua14,10 zile pentru sustinrea sarcinii...pana acum nu am avut nici o manifestare nu stiu ce sa iti spun..[pup].
IreneCam-of imi pare rau ca inca nu ai scapat de acea infectie...dar bine ca nu a fost nici o leziune interna...Cat timp trebuie sa faci tratamentul?[pup]
Danaflor-hai capul sus doar nu te descurajezi acum nu?Imi pare tare rau pentru ziua 1,o vei lua din nou de la capat,ca majoritatea de aici...ce sa facem?[pup]
Catty-of saraca de tine ce stres tre sa ai cu soacra si mai ales ca acum va sta doua zile,dar stiu ca te vei descurca tu ca esti fata puternica.Nu stiu ce sa zic despre analizele tale...[pup]
C.myry-poate ai facut testele prea tarziu nu stiu nu imi explic de ce nu iti apar inca cele doua liniute,mie mereu mi s-au pozitivat insa iata fara vreun rezultat...Si noi am prestat tot asa o zi da una ba dar luna asta nu mai facem asa....La multi ani pentru baietelul cumnatei tale,sa creasca mare si sanatos![pup]
Baby-.r7-multa bafta la examen,stiu ca nu e usor,hai ca sa ma laud putin iti spun ca si eu l-am luat din prima si tare mandra am fost,asa ca multa multa bafta sa il iei![pup]
Dan-ny-ce mai faci?[pup]
Oana-oana26-nu ai mai scris demult,sper ca esti bine...Ai reusit sa gasesti tratamnetul de care aveai nevoie (dozarile hormonale)?Cum te mai simti?[pup]
L5845-mai ai putin si termini duphastonul,sper sa iti vina cm si sa faci analizele cat mai repede ca sa stii o treaba.Abia astept sa te aud cu vestea cea mare!![pup]
Teo2rina-ce mai faci?Ma bucur mult ca bebika e bine,mai ai putin si aflii si ce ai in burtika...ce mai trece timpul!Sarcina usoara in continuare![pup]
Ale-of imi pare rau pentru ziua 1,stiu cum trebuie sa te simti...nici nu stiu sa te incurajez pentru ca stiu cat de rau e in prima zi,cum s-a dus din nou o luna in care voluntar sau involuntar am sperat putin ca poate poate este bebe acolo in burtika...hai nu fii trista,capul sus,incepe o noua luna...stiu ca esti satula sa auzi asta dar va fii bine ai sa vezi![pup]
Alinushca-am vazut ca te intrebi de ce nu se intampla atat de repede ca alta data,ei bine nici nu stii de cate ori m-am intrebat si eu asa ceva...eu am ramas de doua ori foarte repede iar acum iata 6 luni fara nici un rezultat desi analizele sunt toate bune....Putina rabdare si relaxare si sigur va veni si bebe mult asteptat![pup]
Musettepink-ce zi esti?Ce mai faci?[pup]
Cristy74-iti tin pumnii ca dupa acest sfarsit de saptamana sa vii cu vestea mult asteptata si sa vezi cele doua liniute magice!![pup]
Remaliss-cum te mai simti?Sper sa iti revii cat mai curand,sa poti manca si lua in greutate si bebika sa fie bine!![pup]
Blueeyes-ce faci draga mea?sper ca nu ratezi ovulatia,nici nu stii cat imi doresc sa ne dai vestea cea mare,sa ajungem la odisee cu toate...Ti-am spus ca eu luna asta nu mai folosesc metoda o zi da si o zi ba ci facem o pauaz mare pana la ovualtie(inca nici nu am facut daca ma crezi),cine stie poate asa avem noroc...[pup]
Mcrissa-mai ai atat de putin pana la testare,sunt cu ochii pe tine si sa ne iei si pe noi la odisee cu tine bine?[pup]
Mav-nu stiu ce sa iti spun despre starile tale,poate te-ai mai linsiti daca ai merge la doctor sa vezi ce si cum,eu sper sa fie totul in regula si numai stresul sa fie motivul acestui cm ciudat.[pup]
LauraIoana-ce mai faci?ai aflat ce ai in burtika?eu tot astept pozele cu burtika,de atata timp...[pup]
Pepsi-ce figura esti mereu cu galeria...tot ma faci sa zambesc.Ce data frumoasa de botez ati ales,sper sa iasa asa cum ti-ai dorit si David sa fie cuminte...parca ieri ai nascut ce mai trece timpul,mie tot nu imi vine sa cred.cum e cu dominik cu gradinita?Te rog cand poti sa ii transmiti Vivelei si felicitarile mele pentru baietelul sanatos![pup]
Andreea16-draga mea iti inteleg sperietura,stiu cum e cum la fiecare semn ne bate inima de numa dar sunt sigura ca la tine va fii bine,ca bebika e sanatos si creste mare mare in burtika...iti tin pumnii pentru maine,abia astept sa intru sa citesc cum i-ai auzit inimioara si cat de fericita esti.In legatura cu germana asa este ff grea iar eu invat aici din carti direct in germana nu am in romana-germana(decat doua carti),deci daca mai ai ceva notite din scoala si poti sa mi le trimiti,orice e bine venit,ca m-am pus serios pe treaba![pup]
Cristina26-ce papusica ai,frumoasa foc...sa iti traiasca sa creasca mare si sanatoasa.Vroiam sa te intreb cine va face pozele ca tare profesioniste sunt.[pup]
Monysorescu-sper ca pe data de 16 sa nu apara uratii si sa vezi testul pozitiv sa se mai invioreze atmosfera pe aici.[pup]
Chantal-ce mai faci?[pup]
Vivela-nu cred ca ne mai citesti dar vreau sa te felicit pentru baietelul sanatos!!!Inca o dovada ca se poate![pup]
Cristina-ana-ce mai faci?ti-am vazut pozele,sunt minunate!cum e viata de mamica?[pup]
Alyx-ce mai faci?Ne-ai parasit??#Sper ca esti bine![pup]
Jojo-miha-incet incet te apropii de marele moment sa vezi ce galerie primesti ca sa nu ai dureri la nastere prea mari si sa treci cu bine peste tot!esti o fata puternica,stiu cat de greu ti-a fost dar de data asta sigur totul va fii bine!![pup]
Joahnna-nu ne-ai mai scris...si tu mai ai atat de putin...astept vesti de la tine![pup]
Irda-unde esti????[pup]
IleanaMarius-ce mai faci?Ce face micutul Luca?[pup]
Msemcu-cum e viata cu trei minuni?Astept cu nerabdare poze si vesti de la tine![pup]
Della-de ce nu ne mai scrii?te-am suparat cu ceva?[pup]
Irlandeza-ce mai faci?nu ne-ai spus ce ai in burtika,cred ca stii deja nu?[pup]
Liana30-of saraca de tine mai ai putin si gati de stomatolog...pana atunci tine-te tare.Astept sa ne mai scrii![pup]
Madlen-cum te mai simti?[pup]
Andreea-and,cata14-sper ca sunteti cat de cat mai bine...nu ne-ati mai scris...[pup]
Irinabobe-si tu lipsesti de ceva timp,sper ca nu s.a intamplat nimik si ca esti bine,astept vesti de la tine![pup]
Despre mine ce sa va spun...sunt foarte foarte ocupata iar invatatul asta nu e deloc usor plus ca mai am atatea pe cap...iar timpul asta parca nu imi mai ajunge.Ieri am sunat-o pe doctorita ca nu mai am duphaston iar aici nu se da fara reteta iar azi dimineata doctorita mea(medicul ginecolog)l-a sunat pe sot si i-a spus ca toate analizele nu sunt bune ci FOARTE BUNE si ca ne ureaza succes si asteapta cu nerabdare telefonul in care ii vom da vestea cea mare,ne-a spus ca nu e nici un motiv pentru care nu as ramane ci numai ca nu stiu excat cand ovulez dar acum poate acest microscop ne va aduce mai mult noroc.La noi e foarte foarte frig,ploua fara oprire...imi cer scuze ca nu va mai scriu atat de des,incerc cat pot si eu,dar de citit va citesc mereu!aveti grija de voi dragele mele!








#46
alinushca

alinushca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.323 mesaje

Postat 06 septembrie 2007 - 15:05

Se pare ca uratii (si uratii de la munca) au speriat fetele de pe forum !!

[copil]
michelle, imi pare foarte rau sa aud ca remaliss este in spital [:(] spune-i ca ne gandim la ea si ca speram din tot sufletul sa iasa bine de acolo! succes si tie pentru tocit! germana e o limba destul de grea! cat despre stresul care afecteaza venirea lui bebe... mai... eu nu am fost deloc stresata luna asta (nici nu ii sta in fire sa ma stresez din vreun motiv) asa ca alte motive cred ca au fost... cred ca Doamne Doamne care le stie pe toate dinainte va aranja lucrurile cum e mai bine la timpul potrivit pentru noi. dar tot mi-ar placea pana una alta sa plecam impreuna la odisee [:D]

[copil]
Ale, ziua 1 a trecut din nou si tu esti in continuare o tipa tare care se indreapta deja spre urmatoarea perioada fertila. iti tin pumnii!

[copil]
mav, imi pare rau draga mea tiza sa aud ce fac uratii aia pe la tine ! Si la mine sunt exact la fel. Hai sa facem front comun si sa ii luam la ciomageala![neand]

[copil]
blueeyes, ma gandesc la tine si te [pup]

[copil]
Pepsi [flo] floricica pentru mamicile fericite de baietei frumosi foc!

[copil]
L5845 ma bucur ca ai intrat mai des pe forum. imi era dor de mesajele tale! avem un grup tare fain aici si tu esti printre vioarele principale!

[copil]
catty as vrea sa iti spun doar sa o iei usurel cu testele si cu analizele. ca sunt destul stres pentru noi. dupa experiente nasoale pe la doctori incepem sa ne ingrijoram din orice, iar uneori irational (am avut parte mult de asta in ultimavreme si stiu). ia-o cat de usurel poti mai ales emotional [pup]

[copil]
cristy74 [dual]

[copil]
dan_ny am pus su la tine un [copil] deasupra ta ca sa dea Dumnezeu sa pice din cer unul si pentru tine cat ai curand! macar la tine au venit uratii aia...

[copil]
baby_r7, pai ce pot sa zic decat success la cadouri ! sa fie unu mare de tot!

[copil]
danaflor, z1, mergem impreuna mai departe!

[copil]
andreea16, ei, cum nu te-ai recunoscut in reactia ta? [:)]eu m-am obisnuit deja sa ma surprind prin reactii ciudate... pur si simplu dupa ce ai trecut prin multe spaime si temeri sufli si in iaurt si in gheatza la o adica... o sa ramanem cu temerile astea "in san" mereu ca suntem femei si al nostru este sa avem grija de toti in jurul nostru si sa ne temem pentru ei, nu?

[copil]
musette esti mai happy? mai optimista? mergem impreuna si luna viitoare?

[copil]
Idaira [pup]

[copil]
danangie stiu ca sperai si tu sa intri la fetele de mai-iunie pe care le-ai ajutat atat! macar la tine a venit z1 si acum poti sa intri in cursa pentru un loc pe Iunie, dar la mine nici nu a venit Z1 (si sunt in 37 de zile de la ultimul ciclu .... [q] ) [dual]

[copil]
ireneCAM - cu infectiile astea e de lupta nu gluma!! [sm][neand][poc]
cat despre faptul ca lucrezi la 2 calculatoare, lasa-ma pe mine sa rad de tine acum [:)]. eu daca as lucra la 2 calculatoare as deveni imposibila pentru oamenii din jurul meu care si asa mi se par lenti si inceti [:)]

[copil]
myry, MA BUCUR CA TOTUL ESTE OK. DECI, nu mai trebuie sa astepti 6 luni pana la proiectul bebe !! [bis]

Eu... ziua 37 din 32 ... nici urma de urati... dar nu ma grabesc... incerc sa fiu mai increzatoare decat pana acum !

[pup] fetelor pe care nu le-am mentionat !

In asteptarea lui [copil]

#47
Vivela

Vivela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.261 mesaje

Postat 06 septembrie 2007 - 15:30

Fetelor, va multumesc din suflet pentru urari. Ma gandeam ca m-ati uitat cu totul pentru ca nu am mai scris. Si ca sa raspund Mirelushei si lui Mischelle, pe care le pup mult de tot, sa stiti fetelor ca v-am citit, dar am preferat sa nu deranjez. Am vazut ca sunt fete care nu se simt prea bine cand scriu gravidutele la acest topic. M-am pus in pielea lor si da, au dreptate intr-un fel sa isi doreasca sa isi vindece ranile in felul acesta. In al doilea rand, recunosc ca parca am avut toata sarcina un fel de frica, sa nu cumva sa se intample ceva rau (noi toate de aici stam cu sabia deasupra capului, stim ca viata nu e mereu dreapta cu noi si nu ne putem explica de ce).
Ii multumesc din suflet Flaviei [pup] ca a tras de mine si m-a facut sa intru din nou la voi. Am ezitat daca sa scriu sau nu, dar am facut-o pentru a va aminti ceea ce stiati si voi deja: nimic nu e imposibil, daca vreti sa fiti mamici, veti reusi asa cum am reusit si eu.
Va multumesc inca odata si va pup [pup] pe toate. Credeti cu tarie in visul vostru si se va realiza.


Gabi

#48
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 06 septembrie 2007 - 17:10

VIVELA felicitari ptr [copil] mic si scump. Voi suntetti dovada vie ca se poate si ca speranta e ultima ce moare.



MICHELLE abia acum imi dau seama cat mi-ati lipsit [pup]. Ma faci sa rosesc cand zici ca sunt frumoasa. [flo] Despre ce microscop vorbesti?



CATTY asa-s barbatii....dar sa stii ca e posibil ca si ei sa fie foarte stresati stii in perioada de "cooperat". Eu zic sa stai linistita, ca nu face bine sa ne enervam. Cat despre trigliceride....se rezolva cu putin regim. Adica sa mananci mai mult peste decat carne.....mai mult fiert decat prajit......nimic gras, nimic salam....si cat mai multe cruditati.






[biz]Dana[foto]





[foto]noi

#49
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 06 septembrie 2007 - 18:11

cristina26 frumoase poze cu printesa ta, ce mare a crescut[:)].[pup]

catty ma bucur ca scapi de sef, o sa fii si tu mai linistita, cel putin pe partea asta. Cu sotul, incearca sa-l mai "tentezi", ca poate se urneste mai greu [:p], nu stiu ce sa zic. Nu te obosi atata, ca nu e bine sa te doara burtica, lasa sa se prinda samburelul, iar analizele, e bine ca mergi sa le vada medicul de familie, ca poate sa spuna el, ce si cum.[pup]

Idaira ma bucur ca te-ai mai relaxat si poti vb mai deschis, e foarte bine asta. Eu iau Duphaston, dar e abia prima luna si astept sa vad ca mai am luat azi si pana sambata, ca trebuie sa vina CM pe luni-marti, dar nu am avut nici o sangerare, nimic.Vezi cu si Utrogestanul si Duphastonul sunt recomandate si pentru sustinerea sarcinii, daca apare, nu doar ca sa regleze CM, asa ca...poate a fost vreun semn de implantare, tin pumnii.[pup]

musettepink putere sa faci fata bine la haosul de la munca, in rest esti bine? Eu am luat 3 luni BU, combinata cu Maca si m-am simtit tare bine, unde mai pui ca s-a intensificat si libidoul...[:I].[pup]

monisorescu uite,tin pumnii si m-am inarmat cu [neand] sa sperii uratii sa nu mai vina si pe 16 sa ai un test sau mai multe cu II.[pup]

IreneCAM [pup] si tie si ai grija de tine, da?

Michelle ma bucur mult ca ti-au iesit analizele perfecte si stiu sigura ca o sa fie bine si in continuare, iar cand te vei astepta mai putin, sau deloc, o sa vina si miracolul.Astept acum sa termin pastilutele, sa vedem cand vine CM.[pup]

alinushca merci de apreciere si sa stii ca-mi sunteti toate tare dragi, ma bucur ca sunt aici cu voi, ma simt bine. Si trebuie sa fii si sa ramai increzatoare, ca totul va fii bine.Ma [ruga] sa ai bb la burtica.[pup]

Vivela cum sa te uitam? Nici nu se pune problema, chiar daca scrii mai rar.Esti un exemplu si tu, alaturi de alte fete, ca nu trebuie sa ne pierdem puterea de a spera si de a lupta in continuare pentru a ne implini visul mult dorit: [copil]. Sa-ti traiasca mititelul, sa pape bine ca sa creasca mare, sanatos si frumos![pup]

danangie,Pepsi,Liana,Irda, mav, cristy, baby, blueeyes, c.myry, dan_ny,danaflor,Ale, Chantal, irlandeza, andreea_and, irinabobe, alyx, cristina_ana, Laura-Ioana, mcrissa,Teo2rina, remaliss,jojo-miha [dual][grup][pup] ( sper ca nu am uitat pe cineva, daca da [iartama] si [pup] multi,ca sa va cuprind pe toate[dual][grup].











Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli [8**] si [biz]

Poze

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

#50
musettepink

musettepink

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.928 mesaje

Postat 06 septembrie 2007 - 18:24

Vivela felicitari si din partea mea pt bebelus!!!!!![dual]
Michelle ca sa-ti raspuns sincer nu stiu in ce zi sunt pt ca nu am mai numarat.Inca stau in dubiu daca sa incep numaratoare,sa fac ete de ovulatie sau sa ma las in grija Domnului?La tine cum merge invatatul?Ma bucur ca ti-ai revenit!!!!!!!![dual]
Alinush parca sa zic ca sunt mai optimista,vreau sa gandesc pozitiv!Mergem impreuna luna asta!Stii motto-ul meu "speranta moare ultima"![dual]
L5845 am mai auzit ca branca ursului iti face pofte dar eu as lua pt reglarea cm-ului ca tare mi s-a dereglat dupa pierderea sarcinii![dual]
IreneCam [dual]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -