Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina ( 36 )


292 raspunsuri la acest subiect

#21
musettepink

musettepink

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.928 mesaje

Postat 05 septembrie 2007 - 10:24

Buna dimineata fete dragi!Am lipsit motivat de pe forum atatea zile!S-au facut niste mutari la mine la serviciu si cateva zile nu am avut net instalat la calculator.....si am fost tare,tare curioasa sa vad ce ati mai facut!
Ma duc sa citesc din urma si revin!
Pepsi,Cristy74,IreneCam,Michelle va multumesc ca v-ati gandit la mine![dual][dual][dual][dual]
Va pup pe toate si sa avem o zi buna![dual]

#22
mav

mav

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.482 mesaje

Postat 05 septembrie 2007 - 12:46

Salut! Si eu sunt cam necajita... z1-roz (+greata si varsaturi), z2,3-rosu, z4-nimic, z5-rosu!!!, z6-maroniu....[bang] si nu ma simt deloc bine.... La fel am patit si luna trecuta... ma apropiam de doua sapt... si tot aveam pete... ("inainte" scapam in 3 zile...).

Nici n-am timp sa ajung la dr/analize... Cum sa ma apuc de "lucru", cand vad ca nu mi-e bine si hormonii mei joaca tzontzoroiul?!

[V]





Mami de Sebi (04.02.2004)

________________________

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

#23
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 05 septembrie 2007 - 13:38

Ale[flo2]

Fetelor va pup pe toate si sper din inima sa veniti cat mai repede la odisee[grup]

Tizo[pup] iti tin pumnii sa vina ciclul asta, sa stii si tu ca te-ai reglat si ca poti face treaba buna pt bebe!

Liana[pup] am vazut ca nu ma mai incadrez in pupicii tai, dar io tot te imbratisez si-ti doresc sa scapi de dintar!

Mav[pup] cred ca e ceva de la hormoni. Fa-ti un pic de timp sa mergi la dr! Multa sanatate[flo]

Andreea[pup] asa sunt unele gravide: mai au cate-o scurgere cand si cand, dar nu trebuie sa te sperii, mai ales ca a fost putin si s-a oprit! Abia astept sa ne povestesti vineri cum fu la eco. Pe la ce ora (a noastra) sa ma uit pe net?




[ruga] [gravi]23+ [am]

Poze Laura

Puiul nostru drag

#24
danangie

danangie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.688 mesaje

Postat 05 septembrie 2007 - 13:38

MAV nici nu stiu ce sa-ti spun...mie dupa chiuretaj mi s-a reglat CM. Il am fix la 28 de zile. Poate da....sa fie o dereglare hormonala....oricum iti sunt alaturi....



ANDREEA [hopsieu]am incercat sa stau departe dar nu pot.....oricum sunt relaxata si incerc sa profit din plin din aceasta vacanta. Mai naspa e ca vremea nu vrea sa tina cu noi. Tu cum te mai simti?



ALé [flo]. Sus fruntea.





[biz]Dana[foto]





[foto]noi

#25
Michelle81

Michelle81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 05 septembrie 2007 - 15:05

Fetelor ma scuzati ca nu va mai scriu atat de des dar sunt foarte ocupata in ultimul timp...mi.am pus in cap sa ma pregatesc pentru un examen in germana pentru a obtine o diploma si mai am grija si de o fetita a unor medici veterinari,o fetita scumpa de un an jumate,plus treburile casnice,abia mai am putin timp liber,dar sa stiti ca va citesc mereu!Am ales sa am grija de o fetita pentru ca ma ajuta foarte mult,e un sentiment frumos...e o fetita dulce si cuminte,ieri mi.a adormit in brate...Iar cu invatatul nu e usor deloc mai ales gramatica(eu nu am facut deloc in scoala germana ci am luat-o de la 0 aici),sotul se mira de mine ca m-am ambitionat pentru acest examen care nu e deloc usor,daca ma ajuta Dumnezeu il dau in ianuarie,daca consider ca sunt indeajuns pregatita...
Andreea16-iti tin pumnii la eco,nu te speria cum ti-a spus si Laura cateva scurgeri sunt normale,ma gandesc la tine!
Flavia-ce bine ca esti bine ca ma ingrijorasem ca nu iti sta in fire sa nu scrii...
IreneCam-cum a afost la doctor?
Blueeyes-ai gasit testele?Sper sa nu ratezi perioada fertila!
Mcrissa-sa vii cu vestea cea mare!
Vroiam sa va spun ca Remalisseste in spital de vineri si nu se simte bine deloc,of sper din suflet sa se imbunatateasca starea ei.
Va pup pe toate fetele!aveti grija de voi,eu va citesc si va tin pumnii la toate!!








#26
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 05 septembrie 2007 - 15:15

Buna dragele mele,

Danangie [pup] multumim frumos pentru noul capitol! [flo] Sper sa fie plin de vesti bune.Iti urez concediu placut in continuare!Cand ai timp sa o treci si pe mi_a la mamici,a postat un mesaj in cap anterior,are un baietel.

Irene [pup] ma bucur ca te-ai linistit,ai vazut ca nu este nimic grav?

Ale [pup] imi pare rau pt Z1! [:(] Nu fi trista,trebuie sa vina bebe cat mai curand!

Andreea [pup] imi inchipui cat de tare te-ai speriat cand ai vazut petele acelea,dar important este ca s-au oprit.Iti tin pumnii pentru vineri la medic,o sa fie bine,sunt sigura!

Mav [pup] fa-ti timp si mergi la medic,poate se regleaza situatia.

danaflor [pup] imi pare rau ca nu a fost sa fie!Mergem mai departe pana reusim,nu?

Michelle [pup] ce mai faci?In ce zi esti?

Laura [pup] ce face nazdravanul din burtica,misca de zor,nu-i asa?Ce repede trece timpul,esti in 23 de s! [cool] Iti doresc din inima sa te bucuri din plin de fiecare clipa!A avut DD grija sa ai parte de o sarcina usoara,ma bucur mult pentru tine![bis]



Flavia,Liana,Lau-meli,Cristy,C.myry,Cristina,Musettepink,Alinushca,Idaira,Roxana,Teo,Cristin26 va [:X][:X][:X][:X]



Edit: Michelle [pup] ce frumos din partea ta sa ai grija de fetita!Esti minunata! [flo]

Multa bafta la invatat,esti foarte ambitioasa![cool]Crd ca-i tare grea germana![ups]

Imi pare tare rau ca Remaliss nu se simte bine![:(] Transmite-i ca suntem alaturi de ea si ne rugam pentru ea si copilasul ei![ruga][grup]












Mirela[flo]

#27
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 05 septembrie 2007 - 15:35

andreea16 nu te stresa, ca stresul e mare dusman,iar daca nu mai ai rabdare pana vineri, mergi mai repede la medic, ca sa stii ce si cum. Analizele care trebuie sa le fac sunt LH, FSH si Prolactina. Mai am 3 zile fara asta, de luat pastile, apoi pauza 2-3 zile si apoi tre' sa vina CM, sa pot face analizele.[pup]

Laura din pacate, la mine faptul ca iau acum Duphaston, nu inseamna reglare, ci doar ca sa vina CM-ul sa pot face analizele si in functie de rezultatul lor, sa ne spun dr. ce sanse la FIV avem, sau ma rog, ce recomandare va face.[pup] pe burtica cu bebe jucaus.

mav imi pare rau ca te simti asa si ca te confrunti cu starea asta de incertitudine.Ai mai fost la medic, nu poate sa-ti dea nimic pentru reglare?[pup]

Michelle tu nu mai zici nimic? Ce mai faci? [pup]

musettepink [pup]-ici.

danangie concediu placut si asteptam sa ne povestesti cum a fost.In ce zi esti?[pup]

[dual][pup][dual] la toate fetele.







Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli [8**] si [biz]

Poze

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

#28
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 05 septembrie 2007 - 15:37

Michelle ma bucur mult ca esti ambitioasa ca sa iei examenul,sunt sigura de asta iar faptul ca stai cu micuta, o sa-ti faca mult bine, o sa ai ocupatie iar faptul ca fetita te place mult, nu e o noutate, copii simt oamenii buni.[pup] Sa-i transmiti la draga de remaliss ca-i tinem pumnii sa fie totul bine si sa stea bebica la locul lui, pana ii vine vremea sa vina pe lume, nu acum.[pup][grup]

blueeyes [pup] si tie, tu cum mai esti?





Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli [8**] si [biz]

Poze

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

#29
musettepink

musettepink

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.928 mesaje

Postat 05 septembrie 2007 - 15:53

Fetelor v-am citi din urma dar nu am timp sa va scriu la fiecare in parte,la mine la serviciu e un haos total...Vreau sa-i urez bafta la examen de pe acum lui Michelle,foarte bine te-ai gandit cu examenu si fetita.[dual]
L5845,Alinushca,IreneCam,Pepsi,Cristina26,Blueeyes,Andreea16,Liana,Teo2rina,Cristy74,Babyr,Catty,Danagie,Danny,Cmyry va [pup].Sper ca nu am uitat pe cineva![pup]

#30
Pepsi

Pepsi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 05 septembrie 2007 - 18:53

am citit tot dar nu am timp sa raspund, dar va pup tare pe toate



a nascut gabitza-vivela[bis][bis] pe 2 septembrie un bebe grasun de 3.700kg, pe care il cheama David, dana daca poti modifica te rog cind ai timp



ale imi pare tare rau, dar tu esti o luptatoare si o invingatoare si ce nu te doboara te face mai tare



michelle, vei lua sigur examenul, ca esti fata desteapta, arata-le la austrieci ce poti!hai michelle, hai michelle. e bine ca stai cu bebe se va lipi si de tine ceva



andreea, cu ti-am spus si eu am avut pete la dominc, abia astept sa vii cu vesti de la medic



mav, imi pare tare rau, si eu am fost tare dereglata dupa chiuretaj



mirelush, pupici



laura, pupici



lau, pupici



musette, pupici



irina ce mai faci



liana pupici

pupici la toata lumea, am reusit si eu sa stabilesc data de botez, pe 16 sept



Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004

albumele de familie


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -