Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Durerea unei pierderi de sarcina ( 36 )


292 raspunsuri la acest subiect

#31
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 05 septembrie 2007 - 20:02

Pepsi ma bucur ca esti bine, cum mai e cu Dominiq? Am vazut ca ati stabilit botezul pe 16 septembrie. O sa ma gandesc in ziua aia la tine si la pitici, si o sa beau o gura de sampanie in sanatatea vostra, ca si noi aniversam atunci 7 ani de casatorie...nici nu-mi vine sa cred ca a trecut atata timp...ca parca a fost ieri [olala].[pup] tare fata.







Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli [8**] si [biz]

Poze

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

#32
andreea16

andreea16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 05 septembrie 2007 - 20:50

Felicitari pentru Vivela si copilasul ei, sa fie sanatos si sa aiba o viata minunata! Nu pot sa cred cum a trecut timpul...Parca ieri ne anunta ca e insarcinata. Sa dea Domnul ca toate fetele de aici sa ne anunte la fel, cat de repede.

MusettePink, imi pare rau ca e asa haos la tine la serviciu. Sper sa se rezolve mai repede ca sa ne poti scrie in liniste zilele urmatoare.

Lau Meli, asa este, stresul nu este bun, m-am mai linistit acum. Dar e greu, mai ales pentru noi, care am trecut prin pierderea unei sarcini. Iti tin pumnii sa iti iasa analizele bine, ca sa puteti vedea ce urmeaza sa faceti.

Mirela, tu cum mai esti? Cand vine perioada fertila?

Michelle, felicitari pentru decizia ta de a da examenul. Te inteleg cu gramatica, cea a limbii germane este grea. Eu ma fost in liceu la sectia de limbi straine si am facut germana ca a treia limba, am luat-o de la zero in clasa a 9 a. Imi amintesc ca mi-a placut, ma straduiam sa invat, dar din pacate, de atunci nu am mai avut ocazia sa vorbesc, asa ca am uitat..Iar gestul tau de a avea grija de fetita mi se pare extraordinar! Esti o persoana deosebita, cu o inima foarte mare! Meriti sa fii fericita si simt ca in curand ne vei da vestea cea mare.

Dana, ma bucur ca te-ai relaxat in vacanta, aveai nevoie. Despre mine ce sa-ti spun, in afara de faptul ca ma lupt cu greata si ca vars in fiecare zi, sunt bine. Ma rog sa trec de 12 saptamani si sa fie totul ok. Acum sunt saptamana 8.

Laura, sunt prgramata pentru vineri, la 9:15 ora mea (16:15 in romania). Asa ca pe la 18 in romania sper sa postez si eu vesti bune.

Mav, poate ar fi bine sa iti faci timp si pentru tine. E important si serviciul, dar tu esti mai importanta, asa ca nu mai sta pe ganduri.

Flavia, m-am mai linistit dupa ce mi-ai scris ca ai avut si tu scurgeri cu Dominic.

Va pup pe toate, fara exceptie!






Andreea

#33
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 05 septembrie 2007 - 21:57

Flavia [pup] multumim pt vestile despre Vivela ma bucur pentru ea,sa-i traiasca baietelul si sa fie sanatos si norocos![bis][bis]Dar ce s-a intamplat,ea de ce nu a mai intrat aici?
Lau-Meli[flo] sunt binisor,am gasit in sfarsit teste de ovulatie si de astazi am inceput testarea!
Andreea [pup] ma bucur ca te-ai mai linistit!
Eu sunt in Z10 si cam in 2,3 zile ar trebui sa prestez de zor![xinpat]Sunt tare curioasa cu testele astea, cand se vor pozitiva!

Ma deprima vremea asta de afara,nu-mi place deloc! [pic] Acum mori de cald,acu' de frig!Se pare ca zilele ce urmeaza tot asa va fi.Dupa cum se spune,este vreme de facut copii![:D]

Va [pup] pe toate!



Mirela[flo]
_______________________________
"Orice credem cu adevarat devine realitate!"

#34
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 05 septembrie 2007 - 22:04

andreea ma bucur ca te-ai mai linistit. Stiu ca voi, cele care ati trecut printr-o experienta dureroasa, cu atat mai mult ar trebui sa nu va pierdeti calmul, ca sa puteti depasi macar o parte din frica pe care o aveti si care e perfect normala si explicabila, in situatia data.[pup] si sper sa ramana totul bine, asteptam sa ne spui cum a fost la medic.

blueeyes oo, ce ma bucur,sper sa iasa doua liniute egale ca intensitate, cat mai curand si sa se prinda "samantza" sa vina si la tine bb.[pup] si spor la..."munca" [:p].

Vivela a trecut timpul si iata-te fericita mamica a unui puiut.FELICITARI! SA-TI TRAIASCA! sa fie un copil cuminte, mancacios si nu in ultimul rand, frumos.[pup]









Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli [8**] si [biz]

Poze

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

#35
cristina26

cristina26

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.017 mesaje

Postat 06 septembrie 2007 - 00:03

am intrat sa va citesc si sa va pup pe toate.

Am facut poze noi cu fata.





Ingrid Ecaterina si mami



ingerasul meu Paul





#36
catty

catty

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 423 mesaje

Postat 06 septembrie 2007 - 00:07

Buna seara dragele mele,
Din pacate nici azi nu am avut timp sa va scriu, dar citesc acum tot. Maine pleaca seful si 2 saptamani voi fi ffffffffff linistita. Ura!!!!
Eu nu stiu ce sa zic: am sanii destul de sensibili, azi dimineata imi era tare greata, toata ziua am avut o stare de somnolenta de zile mari. Ma simt aiurea. Sotul bine inteles ca dupa 1 saptamana de "cooperat" acum a uitat cu totul ca mai exist si eu si doarme linistit. Si pt a-mi calma starea de nervi am facut curat in casa si am niste covorase la muiat in cada. Nu stiu cat de bine este, dar ceva trebuie sa fac. Problema este ca de la efort ma cam doare burtica.
Am luat in seara asta si analizele, care nu sunt imbucuratoare: trigliceridele au valoare f mare, glicemia este cu 3 unitati mai mare decat maxima, INR, analiza pt problema mea de circulatie, a scazut sub minima (asta inseamna schimbare de tratament). Plus ca nu am inteles mare lucru din restul analizelor. Sper sa am timp maine sa merg la dr de familie si sa isi dea si ea cu parerea. Cam atat pt astazi.
Pupici tuturor si somn usor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"



#37
cristina26

cristina26

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.017 mesaje

Postat 06 septembrie 2007 - 00:12

Vivela felicitari!!! sa va traiasca si sa va aduca multe bucurii



Ingrid Ecaterina si mami



ingerasul meu Paul





#38
Idaira

Idaira

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.743 mesaje

Postat 06 septembrie 2007 - 00:14

quote:
Originally posted by catty

Am luat in seara asta si analizele, care nu sunt imbucuratoare: trigliceridele au valoare f mare, glicemia este cu 3 unitati mai mare decat maxima, INR, analiza pt problema mea de circulatie, a scazut sub minima (asta inseamna schimbare de tratament). Plus ca nu am inteles mare lucru din restul analizelor. Sper sa am timp maine sa merg la dr de familie si sa isi dea si ea cu parerea. Cam atat pt astazi.
Pupici tuturor si somn usor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"






catty,mai exact cit ti-a iesit glicemia?! Acuma sa stii,ca 3 unitati peste val max nu conteaza prea mult.Se tin cont de foarte multi factori,ca sa se poata interpreta,adica:daca esti supraponderala,daca ai mincat cu o seara inainte la ora tirzie,daca ai in familie rude de singe cu diabet,daca esti stresata,daca te-ai enervat in dim respectiva,la ce ora ti-a fost recoltat singele,etc,etcAsa ca,stai linistita...Eventual poti repeta glicemia si dupa aceea mai vb!
Pupici![pup]

Fetelor am nevoie de voi!!! Luna asta am inceput sa iau Utrogestan ca sa-mi pot regla CM,venea cam aiurea cind la 24 cind la 25 cind la 28 de zile,iar azi,z20 am zarit o mica pata de sange,de fapt,parca nici n-ar fi singe,ca nu e rosu,e asa ceva anemic...fetele care ati avut experienta cu Utrog sau Duphastonul,si nu numai,va rog dati-va cu parerea!!!(Uite vezi,michelle,incet incet,iti urmez sfatul si nu mai tin atitea in mine,merci din suflet!)

#39
andreea16

andreea16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 06 septembrie 2007 - 07:32

Idaira, am mai luat si eu utrogestan, dar nu pentru a regla ciclul, ci pentru a ma ajuta sa raman insarcinata (alaturi de alte medicamente). Din pacate nu stiu ce sa-ti spun, pentru ca eu nu am patit asa, stiu doar ca ciclul mi-a venit in lunile acelea mai repede(cam la 26 de zile, in loc de 30, 32). Poate te ajuta alte fete care au patit la fel. Sper sa se rezolve.

Fetelor, cam liniste astazi pe aici. Oe unde ati umblat? Miane poate veti fi mai active.

Va pup pe toate

Andreea

#40
musettepink

musettepink

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.928 mesaje

Postat 06 septembrie 2007 - 10:14

Buna dimineata fete dragi!Va scriu acum repede de dimineata ca vad ca haosul de la serviciu e in toi!
Andreea16 ce medicamente ai luat tu ca sa ramai mai repede insarcinata,vreau si eu[:D]!Cand mergi la dr?Iti tin pumnii sa fie totul ca la carte cu bebelul!Te pupic!!!!!!!!!
Andreea26 frumoasa e fetita ta!Imi mai mare dragul sa ma uit la ea!
Pepsi pupicic multi?Cum mai e cu gradinita?
Alinushca ce faci?
Michelle [dual]
Liana,L5845,Cristy,C.myry,Irenecam va [dual] pe toate!



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -