Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de ian-feb 2004 (23)


147 raspunsuri la acest subiect

#11
dadi_t

dadi_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 14:10

[:-)))][:-)))][:-)))]Tare faza cu intinsu' Monica!!!! Noi v-am citit si v-am vazut! Si ce-am vazut ii tare fain-frumosi copii avem fetelor!Cred ca e anul di vina.[:D] [bum]Felicitari Saphir! Sa fie intr-un ceas bun!Grea sarcina....dar cand e intelegere....Eu fac deja un pronostic: e fata![ispita] Bibi e maraita tare de 2 zile.A fost asistenta si i-a dat cu lingurita nu stiu cum pe gingiute si a zis ca ...gata ies dintisorii! Cand ma gandesc ce greu i-au dat Andutei primii dintisori-la 11 luni. Si mie mi-au venit rusii... luna trecuta normal-normal, dar luna asta m-a sarit vad, in schimb m-a durut tare burta la data. La Anduta mi-au venit rusii exact la 40 de zile dupa nastere si am alaptat pana la 9 luni. A, uitam- pediatra nu ma lasa sa-i incep diversificarea lui Bibi pana la 6 luni.Eu am apucat sa-i dau sucul de morcovi si nu stiu ce sa fac in continuare.Bibi avea azi 6,5kg si 66 cm si peste o saptamana face 5 luni.(3,600kg a vut la nastere). Nu a luat prea bine in greutate in ultima luna. Dar cred ca mai aman cu papica, poate o sti ea ce stie doctorita pediatra. Am reusit sa punem si noi pozici cu Bibi la 4 luni. [pup][pup][pup] Tania= Anduta(14 sept'96)+ Bibi(14 febr'04)

#12
anda141

anda141

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.455 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 14:37

Am fost la control cu Albert. Asa ca are 8,700 kg si 69 cm.Ne-a dat alta sticluta de vigantol, ii dau 3 picaturi,calciu si vit. C, 10 zile /luna, ca pana acum. Ne-a mai dat si Nurofen si Calgel sa avem in casa. L-a ascultat , s-a uitat in gat, e perfect. [bis] [bis] S-a mirat tare de el cat e de grasan si de vorbaret!! Ma intreba ce manaca de e asa? Pai ce sa manace, tzitzi e baza la el, ca supica nu ii place foarte tare, in schimb fructele ii plac si cerealele. Am intrebat-o daca e bine sa merg la mare cu el si a zis ca e foarte bine, sa mergem, a mai zis ca putem sa-l punem si in premergator cate putin, la cat l-a vazut de activ...cam astea ar fi. Tania ce bine ca ai pus pozele cu Bibi si noua nu ni le arati, ai uitat sa pui linkul !! [:D] Daca ai inceput cu sucul de morcovi, eu zic sa continui sa-i dai ca rau nu-i face. Vad ca ai nascut numai pe 14 [:D] Ma intreba doctorita cand mai facem unul, sa ii crestem pe amandoi, exact ce vorbeam mai dimineata!![^] Venise vorba de o prietena care e insarcinata si cel mare are 1 an si 5 luni. Va pup!! Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.web...user/monica1816

#13
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 14:53

Saphir, ce m-ai emotionat...felicitari! Sa dea Domnul sa ai parte de o sarcina cat mai usoara; asteptam fetita! Andruska, ieri am facut vaccinul lui Moti. A cam plans aseara mititica, dar a trecut. Cu alimentatia facem asa: o trecem treptat pe NAN 2. Dupa ce terminam cu asta, mai asteptam cateva zile, si incepem cu suculetele. (deci asta vine tot pe undeva pe la 5 luni). Roxana: Mi-a aratat dr graficul in care scrie ca la 64 cm cum are Moti, copilul trebuie sa aiba 6.5 kg. (Moti are 7 kg, dar ma rog). Nu mai stiu cat de inalta e Alexutu. Dar cred ca avem noi copii mai dolofani, nu ca e a ta piticoanta. Ioana, asa e, omul gospodar isi face iarna car si vara sanie. Noi avem deja o parte din articolele de iarna (cumparate inca de cand eram gravida, ca pe ce puneam mana cumparam), dar cam astea pe care le-ai zis tu ar fi. Plus saniuta. Pupici la mamici si pitici. Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004

#14
anda141

anda141

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.455 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 15:16

Mi-am adus aminte, mi-a zis d-na dr. ca Ca Natural nu e foarte bun, nu e asa eficient ca cel gluconic si a ne-a recomnadat s aincercam sa-i dam totusi din cel gluconic. Asa am sa fac, sa incerc sa-i dau din ala, desi e tare rau la gust, dar asta este, daca e bun... Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.web...user/monica1816

#15
didica

didica
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 15:35

SAPHIR - FELICITARI [bis][bis][bis][bis][bis][bis] ANDRUSKA - despre rushi - mie mi-au aparut picaturile sambata dar efectiv sa intamplat marti (dupa 4 zile) A fost f.f. abundent dar nu m-a durut burta (de obicei era jale in prima zi) MONICA - eu am fost cu Bubulina la pediatru ca era suspecta cu soldul si mi-a subliniat sa nu o pun in premergator decat dupa ce se ridica singura in picioare si merge tinandu-se de pat. De altfel si la majoritatea premergatoarelor se spune acest lucru (in instructiuni). Iar cu intinsul...[blabla] cand am venit din spital maica-mea ii facea baie (ca eu nu puteam) si o scotea din apa tinand-o cumva numai de gat (ca sa se intanda[:(!]) si urla micuta... pana am luat problema in maini si nu am mai lasat-o (si sa vezi acum ce bine e la baie si dupa la masaj, nimic nu comenteaza). Iar despre platfus eu stiu ca toti bebelusii dau aceasta senzatie pentru ca nu este format piciorusul(bolta si muschii care o sustin). E prematur sa spui ca un bb are platfus la 5-6 luni. Trebuie insa facut masaj in talpa zilnic, prin apasare de la calcai spre degete. Mai vroiam sa mai spun ceva dar... am uitat[alcool]. Va pup didi@ si bb Iulia Eleni (06.02.2004) http://community.web...user/didica1974

#16
Babee

Babee

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 522 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 15:53

Va salutam si noi..... Ioana, sa incep cu tine...eu i-am luat hainute lui Bubu (pentru iarna asta) din timpul sarcinii, deh, avantajul reducerilor.Foarte multe nu are dar sa enumera,:pantalonide blugi, doc gros, geaca subtire pt vant/ploaie(are si una pt acum, si una o marime mai mare), apoi un cojocel haios, un set(pantalon si geaca pt iarna iarna luat de mine) si inca unul luat de nasa, manusi, caciulite si sepcute, cateva tricouri cu maneca lunga si urmeaza sa mai iau niste pulovere.Are si o vestuta, dar nu stiu cand sa i-o dau.Tot la botez a primit multe costumase ce ii vor veni cam pe la 1 an, si voi mai cumpara eu body-uri...si..ce mi-am luat acum 2 zile???[:D]Sine pentru carucior(pun fiecare roata pe cate o sina) si fac din carut sanie....[:D] revin ca vrea Bubu papa... 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' http://www.unet.univ...9879/botez.html http://community.web...om/user/babee11 Iubi si Phillip (6.02.2004)

#17
buli

buli

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.547 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 16:03

aoleu .... mi-a murit si unicul neuron [bang] i-am pus lui Matei de supa dimineata in oala sub presiune. acum cind am venit de afara bucuroasa ca e totul gata am desfacut oala si stiti ce am mai gasit inauntru???? ... o cutie cu chibrituri bine fiarta [:0] Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.web...user/ancutza124

#18
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 16:12

Hehe, Anca, pai tu nu stiai ca chibriturile nu trebuie sterilizate? [:D] Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004

#19
Babee

Babee

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 522 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 16:21

De cand am scris ultima oara Bubu urla ...si nu se opreste..l-am luat in brate-urla, l-am dezbracat-urla, l-am schimbat-urla, i-am luat temeperatura-nimic, am incercat sa-i dau mancare nu va zic cum m-a facut pe fata si pe tricou, ca-s dalmatian..si acum o tine intr-un urlat.....ce are?????????????????ßAcum sta si plange si suspina, deci s-a oprit din urlat pe moment.Astept sa-i treaca si s aputem sa luam masa de la 13..ca deja s-a facut 13:30....l-am cautat si pe la gingii, nu simt nimic , dar nu urla cand il pipai...ce sa fie???[bang][bang][bang] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' http://www.unet.univ...9879/botez.html http://community.web...om/user/babee11 Iubi si Phillip (6.02.2004)

#20
dadi_t

dadi_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 16:34

Azi e zi cu nabadai!!!![alcool][bang][:D][mariaj][V] http://community.web...m/user/dady1968 Tania= Anduta(14 sept'96)+ Bibi(14 febr'04)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -