Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de ian-feb 2004 (23)


147 raspunsuri la acest subiect

#1
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 03:55

Continuare la
Bebelusi de ian-feb 2004 (22)
[flo]



Irina,veve & croko[hia]




#2
Andruska

Andruska
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 10:57

[s] Samuel Claudiu [s]


Buna dimineata si spor la un nou capitol !!!!

Cum te simti Saphir? Este totul OK, nu? I-am spus aseara sotului meu de tine si a spus: "bravo, ce fata desteapta!" - [;)]. Sanatosi sa fiti sa ii cresteti pe amandoi [flo]!!!

Noi cam vrem sa ne schimbam programul adica sa iesim pe la 9.30 afara si pana la 12.00 sa fim acasica. Astazi tb sa fac si piata si cand ma intorc din peregrinari sa fac si mancare. Andrei vrea supa cu galusti asa ca asta am sa execut si un sufleu felul 2, ca este usor de facut si gata [papica].

Roxana - mai stii ceva de rezultatul analizelor?

Adina -ce mai face Moti? A i inceput sa ii dai sucurile sau de la 5 luni? Ce te-a sfatuit dr Culcer?

Va dorim o zi minunata din toate pdv si multi [pup]

Andra mamica lui Andrei (18 septembrie 1999) si Matei (6 februarie 2004)

http://community.web...user/andruska30

#3
Ioana77

Ioana77

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 11:28

[bis][bis][bis]FELICITARI SAPHIR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![bis][bis][bis] Ioana, [copil] YANN & [copil]PHILIP _______28.01.2004_______
http://community.webshots.com/user/yannphilip


#4
saphir

saphir

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 239 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 11:38

[flo] [pup] fetelor si multumesc mult de incurajari. Eu nu ma simt grozav, fizic. A inceput sa ma doara spatele(curios) si ma inteapa prin burta. Amos s-a trezit la 6 si pana la 7 jumate numa` tumbe a facut prin pat, iar eu a trebuit sa il pazesc. Imi era si frica sa ma dau jos din pat, dar cum ma asteptam, cum m-am ridicat, cum au inceput greturile si pentru ca ieri nu am putut manca nimic, normal ca nu am avut ce da afara...dar tare rea senzatie. La sarcina cu Amos, nu am avut nimic. Nu greturi, nu dureri...eram mai activa ca atunci cand nu eram gravida...dar acum...e groaznic si daca tine asa pana la 4 luni[xx(] Acum ma duc sa [vase][spala]si[papica] ca nu am facut nimic toata saptamana. Va pup si inca odata multumiri de incurajari si felicitari[flo] Saphir si [copil] Amos Daniel (26.02.04) http://community.web...m/user/ClimAmos

#5
buli

buli

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.547 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 12:11

[flo][flo][flo] Saphir, felicitari!!!!!!!!! in alta ordine de idei ne-am uitat ieri la poze. Andra, sinteti toti niste dragutzi Catalina, primiti in petit???[;)] eu as vrea sa-l scot pe Matei azi pina la 11, dar vad ca nu da semne de trezire. ar fi dat el dimineata pe la 7, dar atunci nu dadeam eu [:D] tot la oale am sa recurg pina la urma [:D] va dorim o zi minunata Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.web...user/ancutza124

#6
buli

buli

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.547 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 12:18

La multi ani!!! Samuel Claudiu [bis][bis] Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.web...user/ancutza124

#7
anda141

anda141

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.455 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 12:19

Saphir, ce frumos, o sa ai 2 copii apropiati ca varsta!!! E bine ca te ocupi de amandoi odata , tot stai cu unul, nu? Eu asa ziceam ca e bine, mi-ar fi placut intr-un fel sa am gemeni, scapam de grija odata[:D] Sanatate maxima, sarcina usoara si sa faci o Amosica. [il] Andra, si mie mi-a curs putin sange, dar d o saptamana numai asa o tin, dar ciudat e ca e foarte putin, cateva pete, doar. Mie mi-e sa nu fie altceva ?? [help] La voi cum a fost? A venit dintr-o data, sau v-a tinut asa mai mult? Aseara am stat in parc pana la 9,30 , Albert s-a simti super, e nemaipomenit de vesel, rade la toata lumea, si la tzigani, ca Matei. Asa. M-am intalnit cu un cuplu de bunici, nu-i cunosc, erau prin parc, erau foarte simandicosi [;)], se vedea ca au fost ei ceva la viata lor, se opresc la mine , vai ce copil frumos,ni ni ni, bla, bla, bla. M-a tinut o gramada de vorba, era tare vorbareata ea, se uita la piciorusele lui si li se pare lor ca s-ar putea sa aiba platfus, ca al lor baiat a avut. M-a pus pe ganduri, o sa ma duc la doctor sa vad ce-mi spune. Ma intreaba cum il cheama....Albert, Eduard...hm...se mira ei si ma intreaba daca tatal e roman [:D] , ca de ce i-am pus numele asta. [:-)))] Pai daca mi-a placut mie, de-aia! Altii...astia mai de la tara si tineri, scuzati expresia, dar in comparatie cu aia si cu ideile lor, stati sa vedeti, ma intreaba cine il trage pe ala mic....eu nu pricepeam ce vor sa spuna.[:0] Ca pe nu stiu cine il trage mama-sa si plange copilul de moare, si asta ca sa creasca copilul inalt. Mamaaaa, mi s-a facut pielea gaina, auzi sa tragi de copil sa il intinzi...zice ac trebuia sa tragi tare si de cap si de nas....mare ti-e gradina....sau oi fi eu in urma cu stiinta. Cum e , cum nu e , eu nu am de gand sa-mi intind copilul , mi se pare absurd.Da, ii fac masaj ca il doare si pe el spatele si alte alea, dar nu asa de tare incat sa-l doara. In fine, voi cum stiti? Poate eu nu ma pricep, mie nu mi-a zis nimeni chestia asta, dar , sincer mi se pare depasita. Si eu am zis program artistic de curatenie , piata si mancare, inca nu m-am hotarat ce fac, cred ca ceva mai usor si racoros de vara. Poate "gatesc" o salata de rosii [:D] pe caldura asta.... O zi frumoasa va dorim!! Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.web...user/monica1816

#8
Roxana_G

Roxana_G

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.876 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 12:41

Monica si eu am tot auzit chestii d-astea dar le-am retezat-o scurt. Uita-te la germanici ca nu ii "trage" nimeni si ce inalti ajung![:D] Andra, i-am luat sange si am dus kk. Cu pipi e poveste lunga. Dureaza 5-10 zile lucratoare ca sa obtin rezultatele, asa ca mai am de asteptat. Ziceam de pipi. Nu stiu cine a mai facut analize la bebelusi fetite. Uite ma chinui in disperare cu punga aia si degeaba. Ca nu face desi am lasat-o o ora dezbracata. Apoi am pus-o in pampers si de 3 ori s-a varsat si acum patutul e fleasca. Problema e ca adezivul respectiv nu tine la gimnastica Alexandrei si in nici un caz nu e pentru stat pe burtica. Of, si uite asa nu mai pot duce nici azi proba, ramane pe luni. Aveti vreo idee? A incercat cineva? Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)

#9
buli

buli

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.547 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 12:45

Monica, beton faZa cu intinsul. [:D] cred ca pe sotul meu l-a intins toata familia, iar pe mine m-au batut in cap hahaha Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.web...user/ancutza124

#10
Helen

Helen
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 13:28

SAPHIR FELICITRI SI IAR FELICITARI! Iti doresc o sarcina usora chiar daca a debutat cam ca a mea (din fericire greaturile la mine s-au mai atenuat pe la 9 sapt dar sila de ''diverse'' numai pe la 20 de sapt) Oricum esti o super curajoasa! Inca o data felicitari ... eu am amutit cand am citit vestea! Helen si Dan Cosmin - 21.01.2004 http://community.web...om/user/phelens


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -