Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Miresele anului 2004


181 raspunsuri la acest subiect

#31
suparici

suparici
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 07 iulie 2004 - 17:46

Buna, foarte interesant subiectul...ma inscriu si eu 21 August Am fost foarte harnica si mi-am luat rochita + costumasul pt cununia civila..Am o problema, caut pantofi rosii... Nunta va fi la Sofitel (Les Oliviades), Cununia Religioasa la Visarion. Daca aveti inf. despre locatie+ biserica, spune-ti-mi, sunt un pic stresata.. Mai trebuie sa "tocmesc" fotograful dupa ce ii vad portofoliu, caut cu dispare un furnizor rezonabil (pret vs calitate) de flori (daca ma puteti ajuta, astept mesaje)..si cam atat. Suparici

#32
Michelle_2004

Michelle_2004
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 07 iulie 2004 - 18:09

Buna! Vad ca avem nu doar acelasi restaurant dai si aceeasi biserica.[:D]Despre restaurnat nu am mai aflat nimic dar despre biserica, de fapt despre preotii de acolo, am auzit numai lucruri frumoase. O prietena de-a mea a cununat anul trecut la Visarion si a zis ca slujba a fost superba (era la a treia pereche de fini). La florariile Iris ai fost? mie mi se pare ca au preturi bunicele. Eu am mai vazut buchete interesante si pe www.powerflower.ro, dar la preturi ceva mai mari. AnaMaria
quote:
Originally posted by suparici
Buna, foarte interesant subiectul...ma inscriu si eu 21 August Am fost foarte harnica si mi-am luat rochita + costumasul pt cununia civila..Am o problema, caut pantofi rosii... Nunta va fi la Sofitel (Les Oliviades), Cununia Religioasa la Visarion. Daca aveti inf. despre locatie+ biserica, spune-ti-mi, sunt un pic stresata.. Mai trebuie sa "tocmesc" fotograful dupa ce ii vad portofoliu, caut cu dispare un furnizor rezonabil (pret vs calitate) de flori (daca ma puteti ajuta, astept mesaje)..si cam atat. Suparici


#33
Catalin

Catalin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 439 mesaje

Postat 08 iulie 2004 - 04:01

Drage fete, In afara de Corina, membra cu ceva vechime pe DC, probabil ca nu mai stie niciuna dintre voi de existenta unui subiect aproape identic ca fond: http://www.desprecop...?TOPIC_ID=13208 In mare, subiectul de fata repeta tiparul primului deschis de Madi pe vremea cand nu exista o sectiune special destinata nuntilor si celorlalte evenimente din viata unei familii. Atunci "se permitea" prezenta unui astfel de subiect amalgamat intrucat nu exista o alternativa, dar acum exista subiecte dedicate pentru tort, rochie, costume, muzica, fotografi, coafuri, flori de pus in piept si pentru toate celelalte probleme despre care se discuta aici. Motivul pe care l-am invocat la inchiderea subiectului precedent (pagina 10) este acelasi si acum: este infinit mai dificil de urmarit un astfel de subiect, atat de catre cei interesati, cat si de administratori si moderatori. Sigur, pare mai comod de discutat intr-un singur subiect insa, cel mai probabil, informatiile de aici nu vor mai fi de folos si altcuiva care va dori ulterior sa afle ceva util din discutia voastra. Haideti sa ne gandim si la ceilalti, sa lasam experienta noastra sa-i ajute! Va invit si va rog sa postati in cadrul subiectelor dedicate! Cu multumiri, Catalin p.s.: Imi cer scuze pentru intarzierea interventiei![:I] Catalin ________________________ Think pink![flo]

#34
korinna

korinna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 153 mesaje

Postat 08 iulie 2004 - 15:52

Catalin..ai dreptate...eu ma refream aici la stadiul pregatirii si inmare sa vedem daca nu am omis ceva.Eu zic---parerea mea---- ca e greu de urmarit pe 5 subiecte separate..:rochia,costumul,florile,localul,biserica...pe cand asa sunt regasite toate intr-un topic. Si in acelasi timp,puteam compara cu cele:"deoseama"cu mine..unde au ajuns..si ce anume mai am de facut! Deci..daca tu consideri ca subiectul trebuie inchis...ok...!!! sa stii insa ca subiectul asta legase niste prietenii si niste afinitati. Oricum ma supun vointei moderatorilor..cu lacrimi in ochi ce-i drept! Asta e!! Corina mamika de 2 baietzi !!! http://community.web...m/user/korinnay

#35
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 04:28

Iepurila,12kg de tort la 120 de persoane inseamna 100gr fiecare portie. andrei

#36
iepurila

iepurila

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 920 mesaje

Postat 09 iulie 2004 - 15:06

Asa e . Mea culpa!!!!!!!! Cine mai face calcule corecte cu toate tevatura asta? Si pe canicula.

#37
Stefana

Stefana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 540 mesaje

Postat 12 iulie 2004 - 01:34

Salutari din Iasi! Si eu am nunta pe 4 septembrie, dar in afara de rezervare la restaurant nu am facut nimic. Stiu ca e tarziu, dar al meu sot e foarte greu de urnit si fara el si fara bani e mai greu de facut ceva. Sper sa ma descurc totusi pana atunci cu toate. Astept ca voi, cele care sunteti in stadii avansate de pregatiri, sa xompletati listuta cu cele trebuincioase, pentru ca cele alde mine (daca mai sunt), sa stie repede ce mai au de facut, ca le prinde nunta nepregatite. Va doresc multa bafta la toate si petrecere frumoasa celor care au nunta in curand!

#38
mari carmen

mari carmen
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 13 iulie 2004 - 03:40

21august,Biserica Elefterie,Cantina RATB,avem aproape tot ,mai putin verigetele,pe care le comandam sapt.asta,rochita mea pentru cununie si voalul,buchete si cocarde care le vom cumpara atunci.Cum sunt preotii de la Elefterie?Mult succes la cumparaturi.Fericire tuturor. ccm

#39
korinna

korinna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 153 mesaje

Postat 13 iulie 2004 - 14:28

Stefana..sper ca macar rochita de mireasa ai luat-o..sau costumul de mire. Ca pe langa astea..mai sunt sumedenie.daca vrei lista completa cu tot ce trebe pt nunta..spune si ti-o scriu eu aici! Corina mamika de 2 baietzi !!! http://community.web...m/user/korinnay

#40
iepurila

iepurila

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 920 mesaje

Postat 13 iulie 2004 - 15:41

eU AS VREA LISTUTA ACEEA POSTATA. MI-AM FACUT UNA PROPRIE DAR U STRICA NICIODATA SA MA CONFRUNT CU ALTELE. STIU CA OFERTA NU ERA PENTRU MINE, DAR TE ROG!!!!!


Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Oboseala in sarcina

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 17:03

  • Pozitie bebe

    Ralu31031992
    - Ieri, 13:01

  • Prajituri impreuna cu bebe din burtica

    RoxiMada
    - mai 03 2024 19:30

  • 1 mai frumos ca altul

    Pau26
    - mai 03 2024 14:48

  • Perceperea miÈ™cărilor fetale

    Ana1298
    - mai 03 2024 09:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -