Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Miresele anului 2004


181 raspunsuri la acest subiect

#11
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 04 iulie 2004 - 08:39

Mi s-a facut pielea gaina eu am cea mai recenta data 17 iulie.Rochia mi-am facut-o,restaurantul e rezervat din ianuarie ,la biserica am vorbit,costum si-a luat azi si marti ii ia lui fi-su,pantofi avem,flori pt pus in piept am luat ,bautura am cumparat ,suc la fel ,am trimis invitatiile si trebuie sa ni le confirme fiecare,mai avem de luat apa minerala,de dat comanda tortului si a buchetului pt nasa,asa ca asta e.Mult noroc tuturor! andrei

#12
dordia2000

dordia2000

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 872 mesaje

Postat 04 iulie 2004 - 16:31

Eu am nunta pe 18 iulie iar cununia pe 17 iulie. Chiar in aceasta seara ma voi posta in fata la primarie pentru ca se sta de cu o zi inainte pentru a te programa, asa ca in noaptea asta vom fi copii strazii. Interesant nu? Am aranjat aproape tot, dar tot trebuie sa mai vorbesc inca o data cu cameramanul,sa merg pentru ultimele detalii la restaurant, sa ma hotarasc cu baloanele cum fac, sa-mi iau pantofi pentru cucunie iar viitorul sot la fel, sa fac cumparaturile pentru masa de acasa si de dupa nunta, sa vorbesc cu dj-ul ultimele detalii, sa iau florile pentru nasi si parinti ca nu am gasit nimic care sa-mi placa, si cam atat. In legatura cu muzica am deplina incredere in dj-ul ales si dupa eveniment o sa va spun cam ce muzica a fost (cat mai putine manele sau deloc daca se poate) Casa de piatra tuturor celor care va casatoriti anul acesta !!![bang] Diana si Doru

#13
korinna

korinna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 153 mesaje

Postat 04 iulie 2004 - 16:31

Iepurila.....eu stau in Galati..si am rezervat biserica din ianuarie....restaurantul tot din ianuarie...si singura data disponibila era 25 septembrie..si peste tot in oras ocupat!!! Eu de pe 15 iulie ma ocup cu datul invitatiilor.Vreau sa va intreb cum procedati cu confirmarile??? Prin telefon??Sau personal??Cu cat timp inainte??? Am facut eu personal si cardurile de pus pe masa!!Au iesit excelent!!Le-am printat la noi acasa..O sa le pun pe masa si fiecare va pune banii acolo inauntru!!! Aaaaa..am fost aseara la o nunta.Si marea majoritate a invitatilor au dat 2.000.000.Mi se pare foarte putin..insa si meniul a fost jalnic.Au dat asa: -ordef:2 felii invizibile de cascaval,4 felii salam obisnuit de vara,o rasie taiata in jumate,3 felii kaizer,o felie sunca presata,cam 4 masline.... -felul 2:ficatei prajiti cu cartofi natur(Nu i-a mancat nimeni..erau f inceciosi) -felul 3:pulpa dezosata gratar cu amestec mexican si salata varza -felul 4:friptura de porc gratar cu cartofi prajiti si castarveti murati..dar cartofii erau tari si reci.. -tortul miresei Mai..astora l-e iesit 160.000.000 lei si 400 euro..destul de putin!!! Sunt obosita franta!!! Asa..suc inca nu am luat...CAT SUC LUATI???ADECA CE CANTITATE/PESOANA???..SOTUL MEU ZICE SA LUAM 1 LITRU/PERSOANA!! Tortul cate kg??? las ca ce am uitat..va mai intreb si poa ne trimitem poze de la nunta si in mirese pe mail!!! va pup!! Corina mamika de 2 baietzi !!! http://community.web...m/user/korinnay

#14
ralucasimarius

ralucasimarius

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 04 iulie 2004 - 21:46

Noi ne gindeam la 1,5 l suc/persoana. Probabil ca apa minerala la fel. Este bine?[biz]

#15
canuta-om-sucit

canuta-om-sucit

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 337 mesaje

Postat 04 iulie 2004 - 23:24

11 SEPTEMBRIE nu am rezervat decat restaurantul biserica si pe Ioan bocsa. aura

#16
korinna

korinna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 153 mesaje

Postat 04 iulie 2004 - 23:36

Astia la care am fost eu...la separeul meu erau cam 36 persoane si sa zic ca au avut 7-8 sticle de cola si fanta..si au ajuns..nu au mai adus altele..insa s-a bat la greu apa minerala..si solicitata era la rece.Cea foarte rece Apoi..vin ..s-a baut moderat..nu foarte mult.de ex..sotul meu nu baut nici o picatura..eu..am baut juma de pahar. Apoi au avut garone pt femei..cam 100 ml..si coniac ..tot vreo 100 ml ..pt barbatzi Eu nu stiu ce sa fac..daca sa-mi fac buchetul natural sau artificial. Oricum sotului meu ii pun in piept trandafir alb,la nasi trandafiri rosii,iar la parintii mei si ai lui trandafiri galbeni.Pt cavalerii de onoare cumpar flori artificiale..insa alt model decat celelalte..bleu pt cavaler si roz pt domnisoara de onoare! Am niste emotii.... maine am sa fac un tabel cu numele si data nuntii fiecareia! Corina mamika de 2 baietzi !!! http://community.web...m/user/korinnay

#17
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 05 iulie 2004 - 02:37

Kori eu am cam 120 de invitati asa ca tortul va avea cam 12kg,sticle de suc am luat 60 adica 120l,apa minerala cam 250l,vin 156 de sticle la 3/4,garonne7 l ,15 l palinca si cam asta daca mai ai intrebari spune,eu am stabilit cantitatile cu prietena mea care este sef de sala la un restaurant deci e cea mai in masura sa aprecieze corect.Confirmarile le fac dupa caz,unde se poate verbal,unde nu ,telefonic. andrei

#18
iepurila

iepurila

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 920 mesaje

Postat 05 iulie 2004 - 16:28

Korinna, nu ma speria in halul asta. Meniul ala chiar e nesatisfacator. 160 mil au iesit sau au ramas dupa ce au platit restaurantul? Si eu sunt adepta confirmarilor prin telefon (cat mai multe posibile). Eventual daca vezi ca nu te-au sunat ei suna tu. Sau ma rog cineva din familie, ca tu mai ai si altele de facut. In principiu cu o saptamana inainte de nunta trebuie sa ai confirmarile ca sa spui la rest. nr de portii. Cel putin mie asa mi-au spus: sa-i informez inainte cu 1 sapt nr de persoane. Invata-ma si pe mine daca se poate sa fac acele carduri singurica. Draga andrei, cred ca undeva este o eroare. 12kg de tort la 120 de persoane inseamna 10 gr de tort la fiecare. Nu se poate. Pe meniul oferit mie de cei de la restaurant figureaza 120gr tort/persoana. Deci faceti calculul. Draga canuta-om -sucit. Iata cineva pe gustul meu- care nu se streseaza. Spor la pregatiri

#19
korinna

korinna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 153 mesaje

Postat 05 iulie 2004 - 18:14

Deci..Iepurila..da-mi pe PM o adresa de mail si-ti trimit cardul meu...numai tu sa stergi numele noastre si sa le pui pe ale voastre..asta daca-ti place cum e asta.Asta al meu..l-a prelucrat sotul meu...dintr-o invitatie gasita pe net..dar asa orientativ..daca vrei sa-l vezi e ok.Insa iti trebuie Corel..Sau ar mai fi o varianta sa-mi dai numele Voastre si eventual alt citat celebru..il modific eu si ti-l trimit!!! Si eu ma gandeam la un tort de 10 kg.INsa ce cantitate de tort trebuie pe cap de persoana??? Corina mamika de 2 baietzi !!! http://community.web...m/user/korinnay

#20
Denisam

Denisam

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 05 iulie 2004 - 19:10

10 IULIE,2004 Sunt gata cu toate, maiputin cu cerceii pt mine, dc nu gasesc din aur al o sa am din argint, asta e , nu pot purt aorice model.. Noi facem unta mica in Canada si nu respectam 100% traditile, adic anu-mi pun batic sau mai stiu eu ce pe cap, la miezul noptii. VA ORESC LA TOATE CASA DE PIARA si FERICIRE! D[canada]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -