Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Montignac: ce am mancat azi? (14)


143 raspunsuri la acest subiect

#41
Otilia

Otilia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 29 iunie 2004 - 02:51

Hai ca incep si eu sa uit...
Babee, esti tare draguta, si ce par bogat ai!!! [cool]
Cred si eu ca lung cintarea o tona! [:D]
Eh, oricum, nu te-ai tuns prea scurt, esti departe de a fi "garçon".

Si sa va zic ce am mincat azi:

La prinz creveti, somon si salata de caracatita cu rosii... [pofta]
Seara friptura de porc cu dovlecei prajiti.

Care e reteta aia de tochitura, cine mi-o da si mie? (sau linkul daca a fost postata). [pup]

~Otilia&LaAdelita~ [fetita]


#42
Caroline

Caroline

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 201 mesaje

Postat 29 iunie 2004 - 03:48

Mamamariana, hai ca am ras cu lacrimi….tu vrei sa slabesti numai de la mijloc in sus, dar burta e cam de 4-5 luni sarcina…. Las-o naibii asa cum cade…. Ia de coarne pe nea Monti si te asigur eu ca ai sa slabesti frumos. Painea aia care ai cumparat-o este foarte buna, citeste numai pe eticheta sa nu aiba zahar. O potzi manca dimineatza cu cafea si lapte 0 %, sau cu iaurt 0%… daca itzi place mult potzi mainca si 3-4 felii. Asa am facut si eu la inceput si pe urma mi-a trecut pofta de paine. In afara de mic dejun, nu mai pui gura pe paine, gata… Daca ti-e pofta te gandesti la micul dejun de maine….Painea de secara – se poate, tot asa la mic dejun fara lipide. Ficatul –NU. Somn usor Mariana, sa te lase terorista. Otilia ai mancat foarte correct Pupici, Caroline PS… sunt pe receptie pt ca lucrez pana la 9pm

#43
mamicaluitheo

mamicaluitheo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 138 mesaje

Postat 29 iunie 2004 - 11:10

caroline pe mine ma sarisi mama??? azi am asa dim. o cafea mare la pranz un piept de pui afumat cu paine de secara prajita seara salata de cruditati cu un gratar de porc nu am mai dat jos nici un gram a si era sa uit..aseara abatere o berica, 2 feliute de pastrama de oaie si 3 cartofi prajiti. 6ö kg. si 1,58 cam mult nu credeti_ pupici la gagici frumoase andreea si puii p.s. babee esti super[pup]

#44
zizica

zizica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 29 iunie 2004 - 11:28

Caroline, ma treci si pe mine la tabel? Inaltime: 1.65 m Data inceput: 21.06.2004 G inceput: 73 kg IMG: 26.81 G tinta: 60 kg IMG: 22 G actuala: 72 kg IMG: 26.44 Eu n-am reusit pina acum sa maninc fara abatere nici macar o zi. Sper totusi ca abaterile sunt mici. Eu folosesc indulcitor "Diamant" care contine ciclamat de sodiu. Nu scrie deloc ca ar avea sorbitol.

#45
bibilica

bibilica
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 29 iunie 2004 - 12:02

otilia reteta de tochitura e postata de mine si o gasesti la http://www.desprecop...151&whichpage=6 nu e o reteta originala, e o reteta scornita si adaptata de mintea mea...la mine acasa se maninca foarte bine - inclusiv fiica-mea, care este o mofturoasa.... caroline, omleta e masa noastra de duminica. duminica dimineata este singurul mic dejun pe care il luam in famile. omleta o face intotdeauna sotul meu si te asigur ca e un intreg ritual. de asta tin eu mortis sa o maninc dimineata....[:)] dar daca nu se poate am sa renunt...sau ar mai fi o varianta: daca maninc omleta la ora 11, se cheama ca e mic dejun sau prinz? pina atunci mai beau niste ceai si atit... azi am asa: dim - ou fiert cu niste carnita ramasa de aseara si niste cas prinz - salata de vara (rosii, castraveti, ardei gras) seara - inca nu stiu [pup] mi

#46
Andrada34

Andrada34
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 29 iunie 2004 - 12:12

Salutare! Repede: Meniul de azi: 7.30 – 5 piersici si 2 mere 13.00 salata: fasole verde +dovlecel prajit in putin ulei de masline+2 rosii + 1 linguritza de otet 17.30 – omleta cu marar + salata de rosii cu ceapa si castraveti 20.30 – 2-3 piersici, ca prea sunt bune! :) Andrada34 Ma intorc[:)]

#47
Andrada34

Andrada34
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 29 iunie 2004 - 12:15

Babee, imi place mult tunsoarea ta, nu este foarte scurt, il poti aranja cum vrei, ceea ce este important. Sa-ti fie de bine! [:)]asaa.. [:)]acum sa te si cert..ce cauta painea aia la masa de seara? singura parte a zilei cand este admisa este micul dejun, iar atunci, numai cu degresate! succes! Andrada34

#48
geliza

geliza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 116 mesaje

Postat 29 iunie 2004 - 12:28

meniul meu de azi: dim: 3 piersici - 3 felii grau expandat - 1 cana nes cu zaharina pranz: piersici si caise, o branzica de casa cu 2 castraveti seara nu stiu... Eliza si Mara (24.01.2002)

#49
chatonel

chatonel

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.856 mesaje

Postat 29 iunie 2004 - 12:41

Neata tuturor! Aseara am facut o salata cu: rosii, salata verde, ardei si ardei iute, brinza, oua si crenvusti. Spuneti-mi, va rog, daca e ok... nu eram sigura daca ii pot pune si pe crenvusti la combinatie... Azi: de dimi 2 pirsici si o canoaie imensa de ceai. La prinz: gratar de ce-o fi la cantina cu legume. Deseara nu se stie. Toulouse, la ville rose [roker]

#50
mamamariana

mamamariana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 95 mesaje

Postat 29 iunie 2004 - 12:47

Scriu si eu rapid ca tre' sa ma duc la treburi... dimineata (ora 10) o felie whole wheat bread cu apa multa dupa care am plecat la scoala. la ora 14, dupa ce am terminat cu puiul, am mancat fructe O GRAMADA ca mi-era o foameeeeee: o juma' de custard apple, un mango mare si vreo 5 lichee. Cumnata manca papaya si am tras si de la ea o gura. Acu e aproape 3 si urmeaza ora de aerobic, asa ca nu mai am timp (si nici loc) sa mananc nik, dar dupa aerobic mi-am pregatit de-o salata mare si restul de tuna de ieri si cred ca voi mai manca si un ou. Am voie nu??? Eu nu am probleme cu colesterolul. Daca va spun ce colesterol am, nu credeti, asa ca nu va mai spun. Faza cu parul e tare!! Ce noroc pe voi fetelor cu parul lung. Eu tocmai m-am tuns scurt de tot asa ca nu pot fura nici macar 100 g la greutate [bang][bang] dar ma duc eu la epilat (chiar daca nu e cazul inca) si va arat eu ce cantar destept voi avea. BTW, cand ar trebui sa ma cantaresc??? Voi cum faceti? va cantariti zilnic? Eu m-am cantarit luni dimineata si mi-am zis ca las sa treaca macar 3 zile de regim ca sa se vada ceva... Si mai am o intrebare: preparatele din carne nu sunt bune? stiu ca salamurile si cremvustii mai au amidon, fainuri, etc. Dar carnatii de casa si muschii afumati? pastramele? De ce nu e buna pastrama de oaie a cuiva? stati ca nu v-am invatat inca (mai am si elevii astia noi de invatat la scoala si ies cu capul patrat). Si am mai vazut si o paine pe la pranz. E voie??? Dar daca as vrea sa mananc niste cereale (de ovaz pure, fara nik in ele) cu lapte non-fat asa, mai spre seara. Se poate??? Asta nu prea am inteles eu din carte. Ma duc fugutza la aerobic ca nu vreau sa imi stric programul. Va mai citesc inainte de culcare. Pupici si spor la treburi, Mamamariana


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -