Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Montignac: ce am mancat azi? (14)


143 raspunsuri la acest subiect

#141
adriana_mihnea

adriana_mihnea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 85 mesaje

Postat 01 iulie 2004 - 13:00

Zizica, otetul pe care l-a mancat Karina nu constituie nici un fel de abatere! Monty da voie la otet; cel mai bine ar fi sa folosim de mere. [:)] In privinta diminetilor in care mancati paine cu rosii si alte legume, au fost discutii multe pe forum. Unii ziceau ca-i voie, altii nu! Eu, dupa ce am citit toate subiectele legate de Monty, am ajuns la concluzia ca se poate asocia painea cu legume dimineata!! Rosiile sunt glucide bune si pot fi consumate oricand! Pe de alta parte, in cartea lui Monty, scrie asa: Micul dejun nr. 2, din Faza I, este sãrat (proteino-lipidic), adicã nu va conþine nici un fel de glucide, fie ele “bune” sau ,,rele”. Excluderea oricãror glucide din acest mic dejun este capitalã. Off...nu stiu cum e mai bine! Poate ne lamureste Otilia din cartea ei!! Bibilica: si eu mi-am cumparat paste integrale de ceva vreme, dar nu le-am facut inca. Laura T a papat asa ceva, de la Divella parca! Va pup si mai revin, P.S. Rosa sinensis: bun-venit!! Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.web.../adriana_mihnea

#142
adriana_mihnea

adriana_mihnea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 85 mesaje

Postat 01 iulie 2004 - 13:07

Am deschis partea a 15-a!!! Pentru Karina: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=28548 Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.web.../adriana_mihnea

#143
mamamariana

mamamariana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 95 mesaje

Postat 01 iulie 2004 - 13:09

Sarut mana de raspuns Bibilica! Deci peste vreo ora (pe la 4 jumate) voi avea ultima masa de lapte cu cereale. Hai sa mai scriu odata meniul de azi si va rog sa aprobati... Ora 11: 2 mandarine jumate ora 12:30 pastai cu usturoi si gulash de vita ora 4:30 lapte 0% cu cereale (fulgi de ovaz) Pupici, Mamamariana

#144
bibilica

bibilica
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 01 iulie 2004 - 13:45

quote:
Originally posted by rosa sinensis
Multumesc,bibilica,am cartea,dar cred ca mai degraba am invatat regimul citindu-va pe voi[:)].Oricum consult si cartea si imi iau iaurt Milli.Daca tot esti din Iasi,spune-mi si mie ce fel de cereale manaci tu cu iaurtul. Multumesc pentru primire[pup] • Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)
eu nu maninc iaurt cu cereale [:D]. prefer mesele protidice, adica dimineata ou cu brinza, cu ceva carnita, prinz cu salatele si ceva carnita si seara din nou carnita (binenteles, in cantitati moderate si gatite in diverse feluri). intr-o singura seara am mincat paste integrale cu salata si o data mai demult am baut un iaurt gol... mi


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -