Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de ian-feb 2004 (20)


139 raspunsuri la acest subiect

#21
buli

buli

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.547 mesaje

Postat 18 iunie 2004 - 10:36

... si pentru azi ...


[s][s][s]

Thomas Adrian


Andreea


Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.web...user/ancutza124

#22
ad_risnov

ad_risnov

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 18 iunie 2004 - 11:29

Buna dimineata!

[bum][batetoba][bis][cri][harp][cheers][colegi][cor][disco][flo][papica][s]
La Multi Ani, Rachella, Thomas Adrian si Andreea!!!


Ce vreme[bang]! O zi mori de cald, o zi dardai de frig. Nici nu mai stiu cum sa-l imbrac pe Rares. Sper sa nu ploua azi non stop si sa putem iesi o ora, doua la plimbare.
Sa vedem cum o sa fie maine cand planuim sa ne intalnim in Moghioros[grup].

Apropo de vacante si plecari: si noi o sa disparem vreo luna si jumatate pt. ca la inceputul lui iulie o sa merg cu Rares, cu catel, cu purcel la parintii mei la Campulung Muscel. Abia astept sa ajung acolo pentru ca peisajul este tare frumos iar aerul curat. Doar vremea sa tina cu noi. O sa ne intoarcem la jumatatea lui august cand tr. sa-i facem lui Rares vaccinul de 6 luni. Cosmin va face week-end de week-end naveta, iar la jumatatea lui iulie va veni si el o saptamana in concediu[:)].

Fug sa mananc si eu ceva ca Rares doarme[pup].

Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004)
http://community.web.../user/ad_risnov


#23
Roxana_G

Roxana_G

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.876 mesaje

Postat 18 iunie 2004 - 12:18

[s] [s] [s] La multi ani Rachella, Thomas Adrian si Andreea! Sa cresteti mari, sa fiti sanatosi si norocosi!

Eu sunt tare mandra de mine ca am terminat sesiunea si am luat toate examenele cu 9. Mai am sa predau lucrarea de diploma finala si imi iau o saptamana de odihna. Apoi trebuie sa ma apuc de invatat pentru licenta.

Alexandra e ceva mai linistita. Aseara a frecat-o tati la gingiuta cu Calgel. Doamne ce fericita era, parca intrase in transa.

Ma duc ca azi am zi de alergaturi, trebuie sa rezolv diverse ca maine plecam la Cheia sa chefuim la petrecerea de 10 ani de la terminarea liceului. Alexandra va ramane cu mama, insa cred ca nu voi avea nici 5 minute liniste. As fi luat-o cu noi insa nu prea sunt conditii de mers cu BB. Of, e prima data cand ma despart de puiul meu si deja ma simt parca as fi bolnava.

Va pup dulce de pe acum, va doresc weekend placut si numai bine. Ne "auzim" duminica seara cand vin sau luni dimineata cel tarziu.

Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)

#24
buli

buli

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.547 mesaje

Postat 18 iunie 2004 - 12:22

Roxana, felicitari!!! ce vointa ai!!! bravo Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.web...user/ancutza124

#25
ad_risnov

ad_risnov

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 18 iunie 2004 - 13:32

[disco][disco][disco][disco][disco][disco][disco] Bravo, Roxana!!!!!!!!!!!!!!!!! Esti tare de tot. Suntem mandre de tine[olala]. Felicitari si bafta in continuare[greutati]. Ce facultate termini? Petrecere frumoasa la Cheia[bere][berica]! Noi ne pregatim de [baietel]. Chiar daca e mai frig ne vom imbraca potrivit, luam si copertina de ploaie si gata. Pai ne-am saturat in casa. Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.web.../user/ad_risnov

#26
anda141

anda141

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.455 mesaje

Postat 18 iunie 2004 - 13:44

Roxana, bravooooooooooo!!!!!!!! Felicitari!!!![bis] [bis] [bis] Saptamana viitoare merg si eu dupa rezultate, insa nu cred ca iau note prea mari, nici nu am pretentia, la cat am invatat eu, doar seara dupa ce adoarme Albert mai pot citi cate ceva, ca ziua cand e treaz nu pot ca trebuie sa stau cu el, si cum nu ma ajuta nimeni cu el....asta este, eu vreau doar sa le trec, atat si sunt multumita anul asta. Distractie placuta la Cheia si o vreme frumoasa sa aveti!!!! Si noi am pleca dar vremea asta e tare schimbatoare...[bang] Adriana,o sa ne lipsesti!! Dar e tare frumos acolo, e bine ca aveti unde merge la aer curat, am si eu o matusa acolo, in Cetateni, sta chiar langa un deal, e superb!! Albert doarme, a adormi pe la 11 ca s-a trezit pe la 8,30 si azi noapte din 2 in 2 ore, nu stiu ce a avut, noroc ca nu plange, il pun putin sa suga si adoarme imediat. Va pup !!! Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.web...user/monica1816

#27
Andruska

Andruska
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 18 iunie 2004 - 14:45

La multi ani [s] [s] [s] Rachella, Thomas Adrian si Andreea!


Roxana - felicitari pentru trecerea examenelor !!! Distractie placuta [cheers] maine la Cheia - ce frumos este acolo [flo].

Fetelor, vreau sa va pun si eu o intrebare: Matei de vre 2zile refuza sanul drept. Adica ffffff greu papa din el, decat asa sa fie super adormit [bang] si cred ca din cauza asta iar am un nodul [bang]. M-am muls eu de dimineata dar degeaba... Poate ati experimentat si voi si va dati cu parerea ce si cum !!! [V]

Andrei este pe afara - dupa ce de dimineata l-am carat cu mine cu masina sa mai rezolv cateva probleme administrative- iar Matei [nani], cred ca de la vremea asta.

Ma duc sa stau si eu putin in pat pana face oki bebelusul meu scumpic [mamica]

Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)

#28
DARAEL

DARAEL

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 956 mesaje

Postat 18 iunie 2004 - 15:21

[s] [s] [s]
Thomas Adrian, Rachella, Andreea
[s] [s] [s]

[pup],
DARAEL & Maria-Daria (16.02.2004) [flo]

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

#29
Helen

Helen
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 18 iunie 2004 - 15:31

La Multi Ani, Rachella, Thomas Adrian si Andreea!!! Cand ziceam ca e si la noi mai bine, cred ca iar o sa am probleme cu al meu Cosminel: de 4 zile manacq tot mai prost, are febra intre 37.4 - 37.7 si dupa ce cateva zile mi-a dormit de nu stiam ce e cu el , de doua nopti mi se trezeste tot mai des - alaltairi din 10 in 10 min m-am ridicat la el pana ce apoi l-am pus cu noi in pat ca nu mai rezistam iar azi noapte din ora in ora. Nu plange dar se zmiorcaie, ii dau ceai si nu bea mai mult de 10-20 ml ii dau suzeta si tot asa... mai adoarme un pic si reia povestea. In plus scaunele sunt cam 4/zi desi nu are diaree ci doar un pic mai moale si are funduletul un pic iritat. Baleste la greu si are momente cand musca cu pofta din tot ce prinde, i s-au umflat rau gingiile, cele doua de jos... Toate semnele ar fi ca ii va iesi primul dintisor dar imi e cam teama ca s-ar putea sa ma insel si sa nu aibe vre-o infectie. Cred ca o sa merg la dr cu el dar iar o nimeresc prost ca deja e vineri azi... A...ieri mi-a vomitat de dimeata imediat ce a terminat de manact si nu l-am fortat doar ca manca asa fara chef...! Voi ce credeti? Nu are semne de raceala, nu stranuta, nu e infundat... Mi-e groaza, mai ales ca nu mananca...! Si in plus daca cine stie cat dureaza ce ma fac cu febra ? Deocamdata i-am pus cate un supozitor de paracetamol... Roxana, la tine cum mai e din punctuil asta de vedere? Si sa nu uit: Flicitari ptr. examene! Astept ceva pareri ca iar sunt tare ingrijoarata! Helen si Dan Cosmin - 21.01.2004 http://community.web...om/user/phelens

#30
magda30

magda30

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 18 iunie 2004 - 16:54

Salutare fetelor!!!!!!!! Tare mi-a fost dor de voi!!!! Mai intai de toate, LA MULTI ANI sarbatoritilor de azi! Sa fiti sanatotsi si sa cumiti!!!! Dar... am "inhatat"un virus de pe net... mi-a nenorocit calculatorul... pana la urma s-a rezolvat. L-am dus la mine la serviciu si mi l-au inlocuit cu unul mai bun... hihihihi... care insa nu a vrut sa recunoasca modemul... si da-i si lupta neicusorule... pana am reusit...sa intru pe net... si apoi dupa alte lupte seculare am reusit sa va gasesc!!!! Ce sa va spun despre noi.... Miruna mea a facut 6 kg, si 63 cm... creste, e tare cuminte noaptea, se culca pe la 20.30 si doarme pana la 6.30 cand ii dau mancare. Nu ii place supa! o scuipa... in schimb ii plac cerealele la nebunie! Eu sunt mai mult bolnava decat bine! Dupa ce ajunsesem de 2 ori la urgenta din cauza ametelilor (am vertij si cred ca o lipsa de calciu) ieri am ajuns din nou, de data asta cu colica biliara !!!! Am o piatra si mi s-a facut recomandarea sa ma operez... insa stiti si voi prin ce am trecut la nastere cu anestezia si zau... tare mi-e frica sa mai fac o operatie! Oricum asta ar fi a 4-a!!! Va las acu, ca pup pe toate si pe bebeii vostri! Magda si Miruna (31 ian. 2004)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -