Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de ian-feb 2004 (20)


139 raspunsuri la acest subiect

#11
Ioana77

Ioana77

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 19:59

Buna tuturor! Ma bucur ca sunteti bine toti! Eu la munka! Dar.... sapt viitoare de miercuri pana sambata avem Team Building la Mamaia [cool][cool][cool]. Voi lua desigur cu mine Arturicii si pe una din bone (pt ca eu sa pot participa la activitatile organizate). Arturicii sunt bine, sanatosi, papa mai nou fructe la borcanel. Se gasesc undeva BISCUITI FARA GLUTEN? Ioana, [copil] YANN & [copil]PHILIP _______28.01.2004_______
http://community.webshots.com/user/yannphilip


#12
Andruska

Andruska
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 21:13

Ioana - poat ne vedem saptamana viitoare ca si noi tot in Mamaia vom fi la HOtel VEGA. Oricum vb.. plecam la [baietel] de seara. [pup] Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)

#13
ane2

ane2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 22:09

Andruska la mine era vorba sa vin pe 1 iulie dar am sa vin pe 7iulie ptr ca abia pe 1 iulie ai scot pasaportu lu Rachella...ea inca nu are certificat romanesc si nam putut so trec pe pasaportu meu. Eu de vro 2luni tin Montignac si vad ca mananc si slabesc....e super...e indicat si gavidelor ptr a nu lua prea mult in greutate si ptr cele ce alapteaza. Anita si Rachella -17.o1.2004 http://community.web...er/sugarbabe134

#14
Roxana_G

Roxana_G

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.876 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 22:34

Eu sunt tare agitata cu dintisorii Alexandrei. Ori ies ori ba. E umflata rau saracuta, are gingia dublata si alba si se vad dintisorii sub ea. Si se freaca mereu cu manuta, dar nu stie sa roada inelele de dentitie. Oare ii ies acum? Pediatra zicea ca poate sa fie in 2 sapt sau in 2 luni. Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)

#15
Andruska

Andruska
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 23:53

Ane - cum este regimul acesta? Stiu ca este pe forum subiect dar mi-e lene sa caut si sa citesc [bang]..daca ai putea sa imi spui ar fi super ca si eu vreau sa mananc si sa slabesc [bis] [bis] [bis]. Noi mergem sa papam si sper la o noapte linistita. Ce bine ca maine este vineri si dupa aceea vine ...weekendul si... concediul [bonjovi]. Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)

#16
ad_risnov

ad_risnov

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 18 iunie 2004 - 00:24

Buna seara tuturor! Ca de obicei la ora asta Rares doarme deja[nani]. Astazi a adormit tare greu in casa: se foia, se rasucea de pe o parte pe alta, se freca la ochisori. Era f. obosit si nu putea sa adoarma. Am stat langa el tinandu-i suzeta si doar asa l-am putut potoli. Afara insa a dormit ca un ingeras. Am tras o tura si spre seara pe afara, dar numai o ora. Astazi a fost tare placuta temperatura. Noi avem mari probleme cu imbracatul si pusul pampersului pt. ca Rares vrea mereu sa se rasuceasca. Se impinge cu un piciorus si se face ca un arc. Singura metoda de a-l calma este sa-i cantam. Si sa ne vedeti ce "Alunelu, alunelu" cantam[cor] la unison eu si Cosmin. Daca ne-ar auzi vecinii[mariaj]... Ane si pe mine ma intereseaza dieta pe care o tii tu. Despre ce este vorba la acest regim Montignac??? Roxana, te cred ca esti agitata pt. ca si Rares a avut o perioada cand isi manca efectiv mainile si se freca in gurita. Mie mi-a zis insa dna Angela ca nu tr. sa-i iasa neaparat acum, ci cresc in gingie si ii deranjeaza si asa. Zilele trecute cand am avut acele dureri din cauza maselei de minte mi-am dat seama la ce chinuri sunt supusi saracutii[bang]. Nu ai incercat sa folosesti Calgel? Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.web.../user/ad_risnov

#17
DARAEL

DARAEL

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 956 mesaje

Postat 18 iunie 2004 - 02:44

Desi am vrut sa scriu si eu, ceva, pana am citit tot (mai, ce harnice sunteti !), a trecut ceva timp si, cum patutul ma asteapta... Fug la [nani] ca mai am doar doua ore pana se scoala “trompetelul” si-si cere portia de laptic. (Stiti voi cum este [:D]) [pup], DARAEL & Maria-Daria (16.02.2004) [flo] “A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

#18
amuleta

amuleta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 18 iunie 2004 - 05:56

Am trecut si noi cu bine (si cu intirziere) de vaccinul de 4 luni. Alma are 7 kg si de azi am inceput sa-i dau supa de legume, care-i place foarte mult. I-am mai dat si morcov pasat si cam atit, deocamdata. Ma gindesc sa vin cu ea prin octombrie la Bucuresti. Gilma de la git vad ca s-a micsorat putin si sper sa-i dispara pina la un an. George n-a avut nici o problema sa se acomodeze cu ea, chiar sint surprinsa ce bine s-a dezvoltat la bunici.

#19
buli

buli

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.547 mesaje

Postat 18 iunie 2004 - 10:00

buna dimineata noi ieri am avut o zi foarte faina. am dormit pina pe la 9.30 ca sa recuperam din bintuiala de noapte iar pe la 11 am iesit la plimbare. cam batea vintul, dar nu l-am bagat in seama, ba l-am mai si lasat pe Matei cu capul gol, spre indignarea tuturor matusilor de pe strada [:D] la prinza papa cu piure - fara nici o problema. am observat ca daca e putin miriit la mincare cutiuta muzicala si corul bimbam il rezolva de orice. asa ca, Adriana, nu doar voi cintati in cor[cor]. slagarul nostru e "a plecat motanul, a plecat golanul ...de-acum cauta-n gunoi hrana pentru doi pisoi" eu pe la trei am plecat ca am avut ceva treburi la serviciu. lucram la un program cu parteneri externi si ieri au venit colegii nostri din Anglia sa mai punem la punct niste lucruri. asa ca am avut o intilnire de lucru foarte faina pentru ca ei sint niste haiosi dupa care ne-am dus la o terasa [cheers] sa sarbatorim hotaririle bune pe care le-am luat. in timpul asta Matei a stat acasa cu tati, a [nani] si a papat banana cu brinza preparata de taticu care se specializeaza in papa pt. copii [cool] spre seara i-am pescuit pe baieti de la plimbare, baita si apoi nani pina dimineata ca flacaii [pup] eu, in schimb, am comis una aseara de am murit de ris. am facut ceva poze la terasa si inainte de culcare ce-mi zic eu: ia sa trimit eu pozele la oameni. le-am micsorat un pic ca sa nu le blochez conturile si le-am trimis. am facut cc si pe adresa mea de email si nu stiu ce mi-a venit sa deschid mesajul - surpriza [wow] - trimisesem pozele pe care le facusem cu o zi inainte Ericai si lui Matei [:-)))][:-)))][:-)))] nu vreau sa ma gindesc ce fetze [:0] au facut cind s-au trezit cu ceva poze de bebelusi pe email. noroc ca ne cunoastem de mai bine de trei ani ... acum ma duc poate mai dorm un pic ca m-am trezit la 5.30. iar pe la 11-11.30 iesim la plimbare. Elena iti trimit un sms cind se trezeste Matei va dorim o zi superba [pup][pup][pup] Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.web...user/ancutza124

#20
buli

buli

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.547 mesaje

Postat 18 iunie 2004 - 10:34

[s][s][s]

Rachella


sa cresti mare, sanatoasa si frumoasa
[pup][pup]


ne cerem scuze pt. intirziere, da' noi am intrat ieri pe net numa' ca sa facem trasnai [:D]


a ... ieri cu toata agitatia am uitat complet sa maninc ... si aseara tirziu eram pulbere de nervoasa, da' nu stiam de ce [bang]
da' am devorat un tort de inghetata si mi-a trecut [:D]

Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.web...user/ancutza124


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -