Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de mai 2003 (26)


138 raspunsuri la acest subiect

#11
carrie

carrie

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.684 mesaje

Postat 16 iunie 2004 - 19:24

Multumim de incurajari, suntem bine, asta mica doarme de doua ore jumate, nu mai are febra sis a speram ca nici diaree.ce manifestari da antirujeolicul?, ca noua a zis ca ne mai da doua cu ala, deci tot un trivaccin. Eu am avut un meci la firma legat de salariul acela pentru nastere, m-au intrebat daca mai vreau sa ma intorc la ei de-l tot cer, adica un mic santaj, si le-am zis ca daca asa se pune problema probabil ca nu ma mai intorc!sunt asa de revoltata!! Alycia, am ras bine de voi cum ati plimbat bietu copil descultļ Doamne ce bine de voi ca ati fost la mare sau mergeti!noi anul asta pas, asta e situatiunea! cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor) http://photos.yahoo.com/thea_alexia

#12
Aalina

Aalina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.708 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 10:59

Korinna las ca ajung eu la Galati si incep sa colind locurile dragi. Ultimele dati cand am fost am iesit cu prietenii in MarcoPolo si ne-a placut. Acum insa ma gandesc ce o sa fac ca de mancat pizza nu, de baut bere nu...o sa ies la o apa plata? [:D]Pupici la Stefu umblator. Alycia buna faza cu sandaluta. Noi am patit-o intr-un magazin. Cand sa il asezam in cos...doar o sandaluta. Noroc ca cealalta era in carutul lui. Mai ce reactii da ROR? Ca sa ma pregatesc sufleteste de acum. Nu l-a facut nimeni inca? Carrie calmeaza-te. Peste tot sunt asa. Eu acum ma duc sa ii intreb cum e cu valoarea din care se opreste sanatatea. Ca ale mele de obicei sunt in plop cu orice subiect. Eu am inceput sa ii schimb programul de somn ziua lui Dori ca sa il adaptez pentru vacanta. Pana acum e bine. Ieri mi-a dormit 3 reprize de cate o ora jumatate. Pupici http://community.web.../user/aalinador

#13
ione

ione

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 11:32

Buna mamici, Azi fetele mele s-au tezit la 8.00, cind eu ma pregateam sa plec la servici, aseara au adormit la 22.00, dupa o plimbare de 3 ore afara, au fost super obosite. Noaptea se ami trezesc la 4 sau 5 sa mai bea laptic cite un biberon si apoi dorm. La voi cum este? Si la micul dejun au mancat cite 2 cremvusti si cite un oulet fiert urmat de o cescuta de compot. Ganduri bune. Ionela si gemenutele Maria & Elena icraciun

#14
korinna

korinna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 153 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 12:40

Aalina...noi facem ROR -ul pe 28 dimineata>mi-e groaza....asta e.Ultimul vaccin asta de la 1 an..a fost foarte naspa!Adeca 2 zile numai rau ...da tare rau! Noi suntem bine....ne pregatim sa iesim la plimbarica!Revenim deseara! Mihai are azi serbarea de sfarsit de an..am facut inimioara cu litera M..cu sclipici..Apoi..cifra 10..cu sclipici..te doare capul..acu tre sa fac niste stelute argintii ca are o poezie cu iarna!!!Asta e..las ca vedeti voi!...Prietenii stiu de ce! Azi..la indemnul Alyciei..i-am dat unt pe paine lui Stefu..da ce urat facea..cand pnea mana pe bucatelele alea si se lipeau de manuta lui se uita mirat la mana.radea si fugea de farfurie...pana la urma i l-em indesat eui pe toate in gurutza si am scapat!! Pt la pranz am sa fac pilaf..ca e mancarea lui preferata! Va pup! KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.web...m/user/korinnay

#15
dana d

dana d

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.029 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 13:30

fetelor va multumesc pentru urari si ma scuz ca nu mi-am gasit timp mai devreme sa va povestesc cum a fost la mare. Hai sa incerc acum in cateva cuvinte pana se scoala Ilinca. Vremea a fost excelenta, mai ales ca noi eram albi si nu aveam nevoie de soarele puternic din mijloc de vara, au fost si zile cam prea calduroase si cu soare fierbinte, a mai si plouat putin, mai putin decat in Bucuresti, au fost si zile mai noroase, alea au fost cele mai bune. Apa mai calda decat ne asteptam, destul de rece la primul contact, dar ne-am balacit cu totii, inclusiv Ilinca. Ilinca mai greu s-a obisnuit cu contactul cu nisipul decat cu apa, prima zi nu s-a dat jos de pe cearsaf, apoi timid.. tinuta de mana... dar la apa s-ar fi dus.. S-a balacit in barcuta in car ii puneam apa pe plaja sa se incalzeasca si sa stea fata acolo cu jucarii, s-a si plimbat cu barcuta pe mare. A dormit in fiecar zi pe plaj in carucior, la umbra, o ora-doua. Am dormit cu totii dupa-amiaza in camera ca copiii mici, apoi iar la plaja, apoi la masa si la plimbare pana noaptea tarziu. Sigur ca dupa ce a inceput campionatul european de fotbal ma plimbam numai eu cu fetele pana pe la 11 noaptea.. pe malul marii.. foarte romantic dar compania nepotrivita.. Dimineata ne sculam la 7-7:30, mergeam la masa si la 9 eram pe plaja sa prindem ultravioletele. Mai tarziu, dupa 10, lui Ilinca ii puneam un tricou si asa statea si la plaja si in apa, cu tricoul pe ea.Bineinteles si palarie, si unsi toti cu crema protectoare. Cu toate astea Alexa si Ovidiu s-au cam parlit si ia usturat pielea cateva zile. Cu mancarea Ilincutei a fost mai greu ca i-am luat borcanele de mancarica de la Nestle si nu a vrut sa manance decat foarte greu si mai mult pacalita, o lingurita de altceva (ou fiert cu br topita) si doua de borcanel... surpriza neplacuta.. La restaurant luam numai pui.. piept la gratar, frigarui.. ca sa-i dau mandrei. Cand a venit acasa a inceput sa bage la ciorbita si felul doi... (pentru prima data ii dau chifteluta cu sos din carne de porc cu vita, si ce mai manancaaaa...) Acum va las ca doarme de mult si mai am si treaba sa fac cat mai doarme. Cat e treaza nu pot sa fac nimic... mai ales sa calc ceea ce am acum muuult. Pupici si scuzati greselile ca nu mai verific. http://www.babiesonl...babies/i/ilinca http://community.web...m/user/danaf123

#16
korinna

korinna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 153 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 16:46

Dana..sa stii ca si eu ii dau lui Stefu perisoare de carne de porc amestecata cuvita..si vad ca nu a patit nimik! ma bucur ca v-ati distrat la mare..da cre ca Stefu ar fi plecat peste tot ..macar asa taras pe coate!! O sa vedem..dar la anul...Oricum o sa plecam si noi vreo saptamana la tara la soacra mea..unde e ca la munte..si e foarte curat..ca eu am oroare de tara si praf! Vine cumnata mea din Italia sapt care vine..si atuncio mergem la tara Va pup..plecam la serbare!! KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.web...m/user/korinnay

#17
oLo

oLo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 17:05

Dragi bebici si dragi mamici, Care din voi e pe la Bucu si pe la CTa (Lumi, sper ca nu pleci intre timp) in luna august? Ca noi abia asteptam sa ne vedem. Fetele, da' vinete se pot da la copii??? Ca eu am facut acu cateva zile o ratatouille (un fel de zacusca) cu dovlecel, o vanata, rosii, si fara sare (ca soacra n-are voie sare). Cum mi-a mai ramas cam o portzie, am bagat-o la mixer si am facut-o piure. Si am bagat piureul asta in KiKi. Si mamaa ce-a mai mancat. Pacat ca s-a terminat castronul, ca ar mai fi vrut. Si pe urma m-am gandit io ca poate nu-i bine vatata :o Acu ce ma fac??? I-am facut lui KiKi amprentele (mana si piciorul) cu pate à sel (coca din faina si sare) Am vopsit-o cu acuarele si acu mai trebuis s-o dau cu lac. E superb. Pupici, Mihaela

#18
adita

adita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 710 mesaje

Postat 17 iunie 2004 - 22:44

Olo, sper sa fiu in Bucuresti cand o sa treci pe aici, fiindca mi-ar placea sa ne vedem. De ce sa-ti faci griji cu vinetele daca i-au placut si n-a patit nimic dupa ce le-a mancat?

#19
alycia

alycia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 326 mesaje

Postat 18 iunie 2004 - 01:43

Buna fetelor.. [hia]...ma doare spatele de mor...nici pe Mircea nu pot sa-l tin in brate...abia l-am carat la serbarea lui Andrei azi, ca nu am avut cu cine sa-l las acasa! A fost tare cuminte dragul de el...doar cand s-au citit in clasa premiantii...s-a gasit piciul meu sa vrea sa mearga si el acolo in fata...eu trageam de el sa stea cuminte ...el protesta...asa ca nu am avut incotro si l-am lasat sa plece in fata cu premiantii...si i-am pus si floarea in mana sa o duca invatatoareai...a fost haiul lumii!A primit o prajiturica in loc de premiu dar el tragea de invatatoare sa-i de-a si lui carte...ce mai circoteca de pe lume...a trebuit sa ies cu el afara sa se linisteasca! In alta ordine de idei azi am incercat si noi rosii cu branza...bleah...nici sa auda...a inceput sa se miorlaie...asa ca o lasa balta o perioada. va pup ca pik de somn...fug..[fuga] la culcare [nani]...mai vorbim...pa si pusi..la toata lumea! [pup] daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici: http://community.web...com/user/penciu

#20
ange

ange

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.738 mesaje

Postat 18 iunie 2004 - 06:46

dana,ce fain a sunat mesajul tau cu marea.Eu nu am avut norocul sa ajung pe acolo.Am tot sperat ca se va incalzii la sfarsitul lunii mai dar nu au fost sanse...Acum am inteles ca este cald si frumos acasa. oLo,foarte frumoasa ideea cu amprentele.Si eu am facut la gradi cu copii mei.Am sa-i fac si lui Robi cand va ajunge acasa. Fetele,daca vreti reteta spuneti si sarim.Ori eu, ori oLo.Aici se poarta asa ceva si tare-i interesant! Pe copii mei ii sun zilnic.De vre=o 3 zile nu dau de ei.Ba sunt pe la nu stiu ce vecin,ba in parc,ba in oras si tot asa.Daca nici maine dimin. nu dau de ei pocnesc. Mi-a spus mama ca Maia mea a inceput sa manance de cand face tratament.Nu stiu daca v-am spus dar i-am facut analizele in tara si au iesit varza.Pe langa faptul ca avea viermisori ,este si anemica!Acum face 3 luni de tratament.Aiurea dar bine ca se rezolva,sper. Robert este un bunflei.Mananca bine si spune mama ca merge singur,singurel. Va dati seama voi mai fetelor ce soc o sa am eu in august cand mama va veni cu Robert de mana?!Uh,sper sa treaca vara asta mai repede;pt. mine,nu pt. voi[:D] ange,mamica de 2 ori


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -