Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de mai 2003 (26)


138 raspunsuri la acest subiect

#131
adoliana

adoliana
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 16 iulie 2004 - 20:42

Buna fetelor![hopsieu] Desi nu mai apuc sa scriu asa de des, de citit va citesc mereu si ma bucur alaturi de voi cand aflu despre reusitele si nazdravaniile bebeilor la fel cum mi se strange inima cand citesc despre bolile lor!! Carrie nu trata cu disperere problemuta cu Thea , s-ar putea sa nu-i fi priit ceva la o masa sau chiar din cauza caldurii sau a baut ceva mai rece decat de obicei (sunt cauze posibile fara a fi ceva grav)!!Multa sanatate ! Vad ca voi va laudati de acum si cu masele, noi avem doar 8 dintisori cu care insa roadem tot! Apropo, sa va spun ce copil trasnit avem noi: Stam cu totii la masa, si desi Costin nu este flamand, caci el abia a mancat, il iau in brate cum ii place lui sa stea la masa, iau pulpita de pasare pe care o aveam in farfurie, si care mai avea suficienta carne pe ea si i-o dau lui sa o manance. Ce face domnul?? Alege carnea de pe ea , o pune inapoi in farfurie o parte , ma hraneste pe mine cu alte bucati iar cand osul ramane gol s-a apucat de ros la el de credeai ca mananca cea mai mare bunatate din lume! Nu va puteti inchipui cu ce greu si jale si lacrimi i-am luat osul si cat de urat s-a uitat la noi!!! Lumy ma bucur ca Francesca a mancat bine la munte! Si noi vom pleca cateva zile la VatraDornei si tare ma tem de cum va reactiona Costin la aerul tere care este acolo. Eu de fiecare data cand merg acolo am probleme cu stomacul si tare mi-e teama sa nu patesc si cu el la fel. Sper sa manance si el bine! Alycia cred ca a fost super sa il vezi asa de incantat pe Mircea! Te invidiez ca ai putut sa-l delectezi cu asa ceva . Al meu are carti mici si cartonate cu animalele domestice si ar fi in stare sa vina la mine din minut in minut sa mi le arate si eu sa ma apuc sa-i spun fiecare animalut cum se numeste la infinit! Ione fii sigura ca la fel a fost si la noi ! Costin al meu incepea maraiala pentru fiecare dintisor cu 4-5 zile inainte si o tinea asa zi si noapte. Nu pot sa zic ca am avut parte de prea multa liniste in aceasta problema pana acum si de aceea ma gandesc cu groaza la ce va fi cand i-or incepe a iesi maselutele![bang] [:X][pup][:X] [copil] [recevere] Ana Maria si Costin. http://community.web...m/user/adoliana

#132
carrie

carrie

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.684 mesaje

Postat 17 iulie 2004 - 23:41

buna fetelor am scris un mesaj ieri, l-am trimis si azi constat ca nu apare, habar nu am de ce.... noi suntem bine,gagalicea doarme toata noaptea, da sa nu zic hop, fara trezire, ziua doarme uneori o ora jumate alteori 3, debordeaza de energie. cu mancarea ne cam luptam dar nu ma plamg tare(inca). vreau sa va spun ca da pupici de ne topim, intelege tot ce-i spun.de ex"du-te si adu sandalele sa iesim afara!"merge si le cauta in toata casa si ni le aduce.dar vai de fundul meu daca nu ma misc repede sa iesim afara ca stam si 8 ore pe zi. nu mai birui cu curatenia si mancarea, fac tot felul de improvizatii care sa mearga repede. istericale afara nu prea mi-a mai facut dar imi face cand o pun la nani de amiaza. deja am fetita mare, ma pot intelege cu ea si e asa de lipicioasa si se pisiceste de e in pericol constant de a fi papata. adoliana, si noi avem 8 dintisori si banuiesc ca unele accese de plans nejustificate urmate de scobitul in disperare in gura poate fi semn de maselute.asa de bine am ras de Costin cum roade el oasele dragutul. aveti dreptate fetelor, sunt eu cam paranoica cu sperietura legata de boli, am sa incerc sa ma temperez, dar cred ca de multe ori amplitudinea care o dai e in legatura directa cu starea de surescitare si oboseala in care esti si la mine saptamana trecuta s-au adunat mai multe...dar sunt ok acum! alycia, m-am topit la povestile cu Mircea la gradina zoologica, Doamne dragut trebuie sa fi fost. ione, va tin pumnii sa nu va chinuiti mult cu dintisorul!stai linistita, e normal sa fie indispusa! va pupam cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor si o luna) http://photos.yahoo.com/thea_alexia

#133
carrie

carrie

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.684 mesaje

Postat 21 iulie 2004 - 15:51

buna fetelor, se pare ca daca totul e ok voi avea o mini vacanta de vineri pina duminica la Mogosa, langa Baia Mare, intr-un loc montan absolut pitoresc. vom sta la statia de televiziune de acolo unde tata merge cu jobul asa ca plecam eu si Thea cu ai mei vineri si Mihai vine sambata.sper sa fie vreme buna , am emotii e prima iesire mai lunga cu asta mica. in rest suntem bine, Thea a reinceput sa se mai scoale noaptea[bang][bang]dar asta e, asta sa fie toata problema. offf, abia astept plecarea pupicei cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor si o luna) http://photos.yahoo.com/thea_alexia

#134
Aalina

Aalina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.708 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 11:12

Fetelor am ajuns si noi in sfarsit acasa. A fost super concediul. Din prima pana in ultima zi. Dori a suportat foarte bine toate drumurile pe care le-am facut si a fost un cuminte peste tot. Doar ca activ de noi eram mai obositi decat acasa. Toate ii placeau , toate ii trebuiau iar la mare era un chin sa incerci sa il tii departe de apa. A mancat si a dormit foarte bine si mai ales a fost sanatos. Din pacate ultimele 2 zile la mare au fost tare urate si cum noi am fost parinti ametiti si pana atunci nu i-am facut poze avem poze imbracati pe mal ca la munte :)) Da asta sa fie ultima problema. Mi-a priit tare mult sa vad bebei de mai si m-am innebunit dupa toti. Va dati seama ca scumpa de Francesca cea cu ochii albastri si cu carlionti m-a topit. Ca sa nu spun de Mircea care m-a lasat sa ii dau eu papica :)) Dupa cate ati vazut cu Stefu deja a inceput Dori sa se intalneasca fara mine :))) Tot la Galati am participat si la o intalnire de forumiste fara bbi de mai si a fost super. Sa stii ca mi-ati lipsit. Daca toate or sa fie bine sper sa ajungem si la Cluj vara asta si sa o vad si pe Thea. Acum ne-am adunat si noipe acasa si incep reeducarea copilului care inconjurat de atata lume e un alintat si are numai talente in cap. Pe care evident mama o sa i le ascoata. Ma bucur in schimb ca si-a pastrat programul de masa (si mananca absolut orice) si cele 2 reprize de somn pe zi, de cate o ora jumatate - doua ore fiecare. Plus ca in continuare adoarme singurel la el in patut. Asta pentru ca peste tot am avut tarcul in care a dormit. In rest i-a placut si la tara si mai ales e tare incantat de animale. Umbla peste tot si cand ii trebuie ceva stie sa iti arate exact ce vrea. Ca sa nu zic ca pricepe tot, face niste chestii de pe mine ma lasa masca si mai ales e tare incantat cand reuseste sa faca ceva ce nu are voie :)) Cred ca m-am intins destul ca prim mesaj de revenire asa ca va las si sper ca in cateva zile sa pun si ceva poze. Pupici http://community.web.../user/aalinador

#135
alycia

alycia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 326 mesaje

Postat 22 iulie 2004 - 12:28

Bine ai revenit Aalina,ma bucur ca ati trecut si pe la noi.Fetelor, Dorian e "baiatul atomic" daca pot sa spun asa, e in continua miscare.E un dragut si jumatate....si mai ales maaare smecher, pricepe tot ce-i spune mama lui si stie cand e serioasa si nu-i merge figura...si atunci se opreste din ce are el de gand...sper sa ajung sa ma asculte si pe mine Mircea asa...sa-i pot scoate fumurile din cap atunci cand o incepe sa le produca. Baietasii mei s-au dat la paharul meu de bere...si i-am prins in ipostaza asta...dovada poza de pe albumul bebeilor de mai...hihih...sa vedeti cum isi apropie guritele de paharul meu parca as fi avut miere si alta nu, ca sa nu va ma povestesc ca intr-un moment de neatentie l-am gasit pe Mircea al meu cu paharul meu in mana si mustati de bere sub nas...dovada ca luase o gura... sunt asa de perseverenti cand vor ceva. In alta ordine de idei azi mergem la vaccin...sper sa-l trecem cu bine! Alycia si cei doi flacaiasi! daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici: http://community.web...com/user/penciu

#136
ange

ange

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.738 mesaje

Postat 23 iulie 2004 - 17:03

Aalina,bun venit acasa![pup] Ti-am citit mesajul cu invidie.Ce sansa mareata aveti voi mamicile de mai din ro .sa va vedeti!!!! Noi astea de peste garla ramanem cu virtualul...mama ei de treaba![bang] olo,vacanta placuta si te asteptam cu impresii de la romanica! In 2 sapt. voi avea si eu copii acasa.Doamneee cat de greu trece timpul... alycia,succes la vaccin! carrie,vrem poze din vacanta. ione,adoliana,succes la iesitul dintisorilor.Eu habar nu am cati dinti are acum robert...[bang] ange,mamica de 2 ori

#137
oLo

oLo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 23 iulie 2004 - 19:46

Fetele!!! In juma de ora PLEC spre Romania ;) Si vine vacanta, cu trenu din Franta!... Mihaela Anaïs [fetita] & Emma [fetita]

#138
iselin

iselin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 487 mesaje

Postat 23 iulie 2004 - 19:52

drum bun si sa gasesti oameni cu suflete calde! Sa ne scrii si noua impresii! Nu vreau sa spun ca deja si mie mi-e dor, dar simt asa un gol!

#139
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 23 iulie 2004 - 22:53

Bebelusi de mai 2003 (27)


Irina,veve & croko[hia]





Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -