Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici Iulie-August 2004(56)


165 raspunsuri la acest subiect

#31
cristalina

cristalina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.865 mesaje

Postat 01 mai 2004 - 12:22

Buna dimineata burtici! ...Si-ntr-un gand s-au infratit!/ Si ei azi sarbatoresc/ 1 Mai, muncitoresc!...[:D] Aveti grija cu micii si berea sa nu va cada greu,...:)) Ana, bine ai venit, sarcina usoara in continuare si un bebe sanatos si voios! Anca, eu nu pot sa spun, ca nu prea pun mana pe mare lucru zilele astea...:))) O zi exceptionala va doresc! Traiasca proletariatul!...:))) Monica [gravi] 28+ saptamani

#32
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 01 mai 2004 - 13:41

Ana a bine ai venit! [flo] Marina

#33
mihaella

mihaella
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 01 mai 2004 - 14:58

Bun venit Ana! Monicule,si eu sunt consemnata acasa ca n-am print sa ma duca si pe mine la gratar!Daca esti in zona mai da cate un semn! Pupi, Miha

#34
cristalina

cristalina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.865 mesaje

Postat 01 mai 2004 - 18:41

Miha, nu te vazui, acilea's toata ziua. Io am vegetat pe canapea cu telecomanda in mana. Acum juma de ora nu am mai rezistat si m-am infipt intr-o galetusa de inghetzata. Greu cu interdictia de la dulciuri...:)) Acum ma uitam siderata pe Cartoon Network, facura astia desene animate cu Moartea...nu aveau copiii de ce sa viseze urat!...hmmm Monica [gravi] 28+ saptamani

#35
butterfly

butterfly
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 01 mai 2004 - 19:34

Roxana, vaccinarea antihepatita B intra in schema obligatorie si gratuita de citiva ani. Prima doza se face in spital apoi la doua si la sase luni urmatoarele doze. Nu vad eficienta decit la copii cu mame HBs pozitive, sistemul imun nu are inca capacitatea de a produce anticorpi cu efect protector iar pina la adolescenta cind apare riscul transmiterii pe cale sexuala mai trebuie facut un rapel ca scade mult titrul anticorpilor (ca sa nu mai vorbim ca pe aceleasi cai se poate transmite hepatita C si HIV care nu au vaccin si sunt mult mai periculoase). Problema era destul de clar expusa si in linkul de la tine asa ca sunt aproape sigura ca nu voi fi de acord cu acest vaccin. Probabil va trebui sa semnez pt asta dar nici noi nu l-am facut si nu s-a intimplat nimic rau. Uite unde gasesti schema de vaccinari: http://www.ispt.ro/i.../vaccinarea.htm Acum trebuie sa ma intind putin, m-am balonat de la cereale cu lapte - sper sa nu fac poc! Pupicei la burtici[pup] Florina 28 ani [gravi] 31(+) sapt cu bebe mic Dr Badiu - Sp Universitar,DPN 1 iulie

#36
mihaella

mihaella
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 01 mai 2004 - 20:02

Eu ma lupt de zor cu cheese cake-ul lu'Roxi.Acu pot sa zic,ca nu-s gagicile pe-aici!Asata dupa un somn de 3 ore[^]

#37
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 01 mai 2004 - 20:31

ba suntem si am manca si noi cheese chake[:D] Marina

#38
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 01 mai 2004 - 21:24

Si io, si io ca mitzura...leucoree apoasa. cum naiba pot sa-mi dau seama daca nu cumva e lichid amniotic? ca ieri m-am destrabalat...am iesit o ora la magazin:-( si dupa am observat minunata:P "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

#39
mihaella

mihaella
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 01 mai 2004 - 21:31

Sorry, Marina. [pup][:D]

#40
cristalina

cristalina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.865 mesaje

Postat 01 mai 2004 - 21:49

Papadie, daca dupa o noapte de odihna se opreste, nu e lichid. Eu am leucoree abundenta si apoasa cand nu stau cuminte pe canapea... Se pare ca in afara de analizele de la spital (am inteles ca nu trebe sa faca teste elaborate, un simplu test de pH e suficient) asta e indiciul pe care te poti baza...Dar de unde noapte odihnitoare dupa o faza din asta... Daca as stii sigur ce trebe sa vaz acolo mi-as lua niste hartie de turnesol!...[:D] Am niste idei cretine prin cap, noroc ca ma mai calmeaza omul ca altfel ma vedeai facand experimente....hehehe Cheese cake!? Ganditzi-va si la mine...:) Monica [gravi] 28+ saptamani


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -