Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici Iulie-August 2004(56)


165 raspunsuri la acest subiect

#11
alunelsialbinutza

alunelsialbinutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 241 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 16:18

Pai invitati-va prietenii la un gratar, la padure, ca sunteti si in aer liber. Eu asa as sarbatori acum o aniversare. De invitati nu scapi oricum, iar la padure ti-ar prinde si tie bine, un aer liber si un mic. Iti dau voie si o bere, ca eu n-am renuntat in ruptul capului la ea. Alina+Bradut(30sapt)- DPN 14 iulie - Dr. Nayel -CFR2

#12
alunelsialbinutza

alunelsialbinutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 241 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 16:20

A sorry Roberta, tu te gandeai cum sa petreceti in doi, eu fiind mult mai practica, ma gandeam la ce greu ti-ar fi sa-i organizezi o petrecere. Alina+Bradut(30sapt)- DPN 14 iulie - Dr. Nayel -CFR2

#13
alice2004

alice2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.520 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 16:28

Felicitari, Roberta, si la cit mai multi !!! Si eu ma gindisem tot la o iesire undeva la soare, ca pe 17 mai probabil ca o sa fie placut afara ... doar daca nu va hotariti sa petreceti indoors [xinpat]!!!...daca nu exista contraindicatii de la medic ! Ca la vreun spectacol nu cred ca e posibil, ca trebuie sa stai pe scaun doua trei ore si la 24 de saptamini de burtica o sa fie mai greu ... Alice 35 de ani/pesti DPN 15-16 august

#14
roller025

roller025

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 487 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 16:28

Alinule, distractie placuta! Si daca vrei cu adevarat sa dansezi un vals intra prim ape ring. Garantat nu mai intra nimeni![:D] Nu da, ca n-am vrut! Io o sa fiu mai balenuta decat tine cand oi nasi... Dana M [gravi] 27 saptamani 29 ani si 9 luni DPN 26 iulie Dr. Badiu Alexandru

#15
roberta04

roberta04

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 16:39

[}:)]m-am gandit si eu la o petrecere indoors dar...nu tine, suntem la interdictie, deci...amor spiritual.... Nu vreau petreceri cu persoane in plus, m-am saturat sa hranesc pe altii, la noi se faceau pana acum mese de Craciun, Paste, zile festive, aniversari, acum nu-i loc! Ma mai gandesc. Poate o pun de un picnic in doi, 17 e luni, e liber peste tot, iarba verde, paduri si lacuri sunt en gross in jurul Iasului, cum vi se pare? Roberta + BeBe scump din burtica - 22 saptamani

#16
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 16:40

Doamne gagici voi v-o inchipuiti pe Dana balenutza??? ca io nu poci...nici batuta. in orice caz, abia asteptam pozele!!! Florina, uite inca un link: http://www.mercola.c...s_b_vaccine.htm, l-ai citit? eu cred ca problema este asa cum o prezinta ei, adica riscurile cresc daca se administreaza la sugari si scad pe masura ce inainteaza in virsta. tie ti s-a spus de vaccinare obligatorie a nou-nascutului? Robi, pai daca nu vreti la restaurante....acasa, nu? ceva mincare fina si apoi...[xinpat], nu? poti incerca si ceva....[ispita] Mitzule hello mama!!! ce boi aia cu CAS-ul....du-le si tu ultimul ordin de plata de la munca si gata! ia te uita....nu mai pot de birocratie!!! ce cretini!! (vai, ce urit vorbesc azi...[:(!]

#17
alice2004

alice2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.520 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 16:49

Daca nu mai lucrezi, si mi se pare ca asa este, poti sa incepi de pe 16, ca e duminica ! Mie ideea mi se pare super, cred ca si eu o sa fac tot asa de ziua aniversarii mele - noi implinim 7 ani deja !!!!! Dar pina in iunie mai este ... chia, ca acu mi-a trecut prin cap - facem 7 ani de casnicie pe 7 iunie ! Alice 35 de ani/pesti DPN 15-16 august

#18
roller025

roller025

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 487 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 17:04

Roxanule, pot sa ma fac si balenuta... Sa ma sari in loc sa ma ocolesti... Poti sa stii cum o sa fiu in 9 luni? [grasa] de nu mai incap pe usa... Dana M [gravi] 27 saptamani 29 ani si 9 luni DPN 26 iulie Dr. Badiu Alexandru

#19
biluta28

biluta28

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 320 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 17:30

hAI CA VA MAI SALUT SI EU. Eu sunt bine nimic nou. Apropo de aniversari si noi pe 5 iunie facem 5 ani asa ca aruncati in continuare cu idei sa ma inspir si eu. Mi-as dori tot ceva romantic in 3 (noi doi si fimea ca eu fara ea nu umblu pe nicaieri). DNP- 29 aug. - 20 sapt.

#20
eli

eli

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 399 mesaje

Postat 30 aprilie 2004 - 17:35

Mamicute, bine v-am gasit. Eu va citesc, dar la scris, mai greu acum. Ca tot era la capitolul precedent sodajul lui papa, cu uitarea, eu cred ca sunt de 4. Uit de la mana pana la gura. Vreau eu acum sa va povestesc mai multe, cine stie ce o iesi pana la sfarsitul mesajului. Cu notitele sunt si eu, dar mai dur e ca uit sa trag cu ochiul pe ele la momentul oportun si ma trezesc la spartul targului sau chiar dupa. Acum port o agenda dupa mine mereu. Mai scriu si pe acolo ce e mai important. Eu mai am o sapt, pana pe 8 Mai, cand voi merge iar la medic si sper sa imi vad bebitul ca nu l-am mai vazut de 9 sapt si imi e asa de dor de el. Poate aflu si ce e. Ieri am iesit intr-un parc ca la noi a fost zi libera, dar bineinteles ca eu am stat ca un pasa pe scaun si nu am miscat un deget. Mit, degete am miscat ca am ciugulit non-stop. La inceput, ca era galagia din jur, cred ca bebe s-a speriat putin si a inceput sa se agite. Sau o fi vrut si el sa traga cu ochiul sa vada cum e afara. Iar aseara cum nu ii convenea pozitia in care stau, cum impingea pana ma asezam asa cum vroia el. Aa, si tot aseara, am inteles in sfarsit ce vb voi de galme si picioruse, manute vizibile prin burtica. Pret de cateva secunde s-a umflat in dreapta jos burtica, parca era un pumnisor sau o talpita sau un genunchi. Si tot de ieri simt cu adevarat sututrile, dar nu la ficati, ci in vezica , de am sarit urgent din pat si alergat pana la baie ca aveam impresia ca fac pe mine. Daca pana acum era doar o presiune pe vezica, de acum chiar ca am incurcat-o. Noroc ca stau in casa, ce m-as face daca m-ar lua pe strada? Concediu placut Gabi si Alina. Roberta, felicitari pentru grasunel. Hmm, ce ziceam eu mai inainte, parca vroiam sa mai zic cate ceva, darcam uitat. O sa revin daca imi mai amintesc. Va pupacim dulce eu si bebe. Weekend placut! Aaa, facem si noi o listuta cu ce trebuie pt bebe si pt noi la spital si sa o tinem ceva timp pe prima paginuta impreuna cu listuta. Voua v-au zis doctorii ce sa va luati sau ...? 21 de ani (inca)/taur "Daca stai sa ii judeci pe oameni, nu mai ai timp sa ii iubesti." [:)] Eli, [gravi] in 23 saptamani


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -