Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici din 2002 (2)... Copilasii din 2002


139 raspunsuri la acest subiect

#51
she_wolf

she_wolf

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 203 mesaje

Postat 09 mai 2004 - 03:09

Bunaaaaaa! N-am mai trecut demult pe aici si vad ca ne-am inmultit! [:D] Gabbriela, sanatate multa lui Julian! Cristi este acum intr-o faza in care cea mai mare placere este cataratul! De vreo saptamana a inceput sa exerseze iar acum se urca fara probleme pe scaune - trase strategic in anumite locuri neexplorate inca. Dimineata l-am gasit in picioare pe scaun, la calculator, batand de zor in tastatura cu ambele maini. Zilele trecute s-a urcat pe walker-ul lui (nu este premergator) si pipaia de zor o plita a aragazului, noroc ca n-o mai folosesc demult! Se foloseste de orice pare potrivit pentru catarat: scaune, fotolii, cutii, jucarii mai mari, carut, deschide masina de spalat si pune piciorul in orificiul prin care bagi hainele si - iata! - este la inaltime etc etc. [bang] Deocamdata este mama aici, dar pleaca duminica viitoare si, zau, nu stiu ce-o sa ma fac. Probabil ca o sa stau cat mai mult pe afara. Sper sa fie vreme buna. Voi cum a-ti scos-o/o scoateti la capat cu aceste apucaturi (simpatice de altfel, dar mie imi este cam frica)? Astept sfaturi. [pup] Claudia si [pk] Cristi

#52
milenadinu

milenadinu
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 09 mai 2004 - 16:06

Ne inscriem si noi, multumim pentru invitatie-Thomas Sebastian, 13 august.In mare:suntem foarte galagiosi, cam obraznicuti,intr-o continua miscare si catarare, intr-o infinita admiratie in fata oricarui miau, bow- bow,muu, pi-pi plus tot soiul de animalute si gazute inca neidentificate.Suntem fanul cuvantului magic "NU", spus pe toate tonurile si in aproape toate situatiile.In general toate persoanele care ne sunt dragi se numesc "tati" si tot ce e bun ce mancare "mama". De o saptamana Toto e la bunici in tara, fiindca mami are examene,alearga prin curte de la sapte jumatate dimineata, a inceput sa vorbeasca cu mami si cu tati din poza, mananca foarte mult si foarte bine,nu-i place branza romaneasca dar compenseaza cu laptic proaspat de la o vacuta careia o sa-i faca in curand o vizita( cred ca nu a vazut inca din cate imi amintesc ), a vazut iepurasi pentru prima data, la fel si puisori.A, si ar tot manca la sarmalute dar nu prea il lasa buna.Ii plac mult ciorbitele, mai ales cele cu bors si ouale batute cu multa verdeata.A inceput sa manance combinat, cu slata si painica , ca oamenii mari.Bea mult suc de fructe, nu-i plac merele si nici bananele, sper sa gaseasca buna struguri si in oraselul nostru.In rest,noua ne e tare dor de el si asteptam sa treaca timpul repede , repede.

#53
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 10 mai 2004 - 18:12

Bine ati venit, dragi mamici ! [hia] Gabbriela, ma bucur ca Julian este un pic mai bine ! [:)] Andreutza, intr-adevar, cum spune si dori, in afara de a-i vorbi, de a-i citit si canta mult, nu prea ai ce face in plus pentru a-l face pe Octavian sa vorbeasca. Fiecare [copil] are ritmul lui. Cristinuca mea si-a dat drumul mai bine dupa 2 ani si 2 luni. Propozitii nu face, inca. Doua cuvinte daca leaga, atat. Rabdare ca va vorbi prea mult, pana la urma ! [;)] sirod, noi nu suntem matinale, suntem...nocturne. [bang] Tot isi mai aminteste ceva, mai vrea ceva inainte de adormi(alta poveste, o papusa, un pupic de dat lui buni, un pipi...) si se face ora 23 pana vine mos Ene pe la gene. LauraT, noi stam prost la capitolul biberon de lapte peste noapte. [bang] lacri, cu mancatul si noi stam prost. [:(] Insa, nu o pot forta. Mananca cat ii trebuie, asta este, m-am resemnat ! GabiG, este greu de luptat cu mucoasa din nasuc la varsta lor. [V] she_wolf, nu poti decat sa umbli dupa funduletul lui toata ziua. La fel am eram, si noi, acum 1 an. [;)] milenadinu, le place foarte mult micutilor la curte, mai ales daca mai sunt si animale, numai afara stau. Nici Cristina nu mananca banane.[:(] Sanatate si numai bine la mamici si [copil][copil] ! [pup] Nina & [copil] Nina-Cristina (2 ani in ianuarie) http://www.babiesonl.../n/ninacristina

#54
she_wolf

she_wolf

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 203 mesaje

Postat 10 mai 2004 - 18:32

quote:
Originally posted by Anina_n
she_wolf, nu poti decat sa umbli dupa funduletul lui toata ziua. La fel am eram, si noi, acum 1 an. [;)]
Dar aproape ca nici nu mai fac altceva! [q] Nici la toaleta nu pot sa merg linistita. Astazi toata ziulica (pana l-am culcat) s-a urcat pe scaunul de la computer si l-a butonat de zor. Ba s-a urcat si pe masa si mi-e tare frica sa nu cada. Aveam ceva pe foc si a trebuit sa-l iau in brate cu forta de pe masa. Nu va spun ce urlete s-au iscat, a vrut chiar sa-mi arda una dar m-am ferit la timp! [bang] Claudia si [pk] Cristi

#55
geliza

geliza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 116 mesaje

Postat 11 mai 2004 - 11:21

ne primiti si pe noi?[il] Mara Cristiana - 24 ianuarie 2002 Avem un vocabular bogat, vorbim de pe la 1 an si 8 luni, dar dupa ce am implinit 2 ani....repetam tot ce auzim....si prostiile...si radem..ca daca rade toata lumea....Cu olita ne impacam, dar nu o cerem...daca ma pune mami, fac si pi si K, daca nu, fac pi in pampers pana ma ud...simt ca ma ud, dar nu cer...cu suzeta fac doar nani, dar daca mami "uita" sa mi-o dea eu o cer...Beau fff multe lichide (apa, ceai)vreun litru juma...pe zi (si cu noaptea cand beau 2-3 biberoane)...mananc pasat...(nu am caninii, cred ca o sa ma chinuie...)cred ca din cauza lu' mami ca i-a fost usor sa-mi faca papa in robot....nu prea alerg fiindca sunt o delicata...merg incet, de manuta, intotdeauna cineva trebuie sa fie pe langa mine.... Speram ca ne-ati acceptat in clubul vostru mami Eliza si eu, Mara Cristiana

#56
Gabbriela

Gabbriela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.385 mesaje

Postat 11 mai 2004 - 12:39

milenadinu, geliza bine atzi venit fetelor... sedere placuta si multa distractzie. Anina_n Julian ets emia bine nitzel, dar pan anu manca si doarme la fel ca inainte si nu shi termina medicamentele nu pot sa fiu prea bucuroasa... dar totusi multzumes cmult pt candurile bune... Suntetzi cu toate nishte dulcitze... she_wolf si al meu face la fel... ash ac ainatur toat escaunele si tot ce pot din calea lui sa nu se catzere sa cada... dar asta este perioada la care ei exploreaza tot... ash aca multa rabdare si umbla dupa el sa nu cada sa patzeasca ceva Gabbriela & Julian [bibe] http://f2.pg.photos....ela_h/my_photos

#57
geliza

geliza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 116 mesaje

Postat 11 mai 2004 - 14:01

Gabbriela, multumim pentru inscriere in lista, numai ca pe Mara o cheama si CRISTIANA nu Cristina....ne esti datoare cu un miel...mama...da tu n-ai somn, ca la tine ar trebui sa fie noapte....sau esti de paza bebelicului bolnavior?....Sanatate multa... Eliza si Mara

#58
lili

lili

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 101 mesaje

Postat 11 mai 2004 - 18:41

Ne inscriem si noi : Andreea Diana ( 15.04.2002 ).In curand ,cand mamica ei va invata cum sta treaba cu scanatul pozelor, va aratam si ce mutrisoara avem. Lili

#59
maddy

maddy
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 11 mai 2004 - 19:28

am un pic de timp si vreau sa va scriu si eu de fetiza mea , Madeline care in iulie 5 o sa implineasca 2 anisori..multumim de invitatia de a ne alatura voua si cu toate ca nu prea am timp de scris o sa incerc din cand in cand sa va mai povestesc de nastrusnica mea..insa stiti si voi ca puteti scrie o carte cu cate nazdravanii fac copilasii intr-o zi..asadar mandra mea e innebunita dupa muzica, instrumente muzicale si in special dans..stie miscari diferite, dans cu pasi(un pas in fata unul in spate),sau invartit pe sub mana, se onduleasa si- misca fundicul..cand vin musafiri stim ca trebuie sa ne facem timp sa adimram spectacolul pe care ea ni-l ofera..binenteles ca toata lumea trebuie sa danseze cu ea asa ca ne ridica pe toti, chiar si daca's la bucatarie, sunt nevoita sa las jos tot si sa dansez si eu cu ea pana-si termina numarul..si nu cumva sa uitam aplauzele de rigoare...ii place sa fie imbracata tot timpul frumos..rochitele din voal care fosnesc sunt preferatele ...cam atat pe azi. sanatate! anita,mama lui maddy

#60
Otilia

Otilia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 12 mai 2004 - 02:33

Eu acum am descoperit subiectul... Doamne, Gabbriela, dar ce rabdare ai cu listele alea! Bravo tie! [bis] Dar vezi ca-ti ies niste paranteze drepte cu niste blue in plus pe ici pe colo... [:D]

Mamicilor, luna iulie 2002 e campioana cu 20 de bebei DC nascuti! [cheers] O sa facem chef mare in doua luni! [alcool]

Va [pup]

~Otilia&LaAdelita~ [fetita]



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -