Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici din 2002 (2)... Copilasii din 2002


139 raspunsuri la acest subiect

#31
irina_ina2000

irina_ina2000

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 84 mesaje

Postat 04 mai 2004 - 11:58

Dupa o pauza destul de mare salutam si noi pe toti cei nascuti in 2002, multumim de urarile de bine cu ocazia implinirii a 2 anisori.Nu ne putem lauda cu performante prea mari in arta de a vorbii pentru ca avem un vocabular destul de sarac nu cred ca e mai mare de 50 de cuvinte dar in schimb intelegem cam tot ce ni se spune si incepem sa facem diferenta intre DA si NU, intre eu si tu, al meu si al tau ceea ce e un pas inainte cred eu.In rest suntem destul de ascultatori si facem la olita cand suntem pusi in rest sa traiasca pampersul ca nu vrem deloc sa renuntam la el.Nu vrem sa stam sa ne tundem si deja transpiram din cauza parului destul de mare si cautam solutii ca sa rezolvam cat mai repede acest lucru si ascultam orice sugestie pentru asta. In plus am vrea sa stim ce solutii aveti pentru a lua masa intr-un restaurant ( pentru perioada de concediu)- deoarece noi mancam tot si cam orice dar cu conditia sa avem scaunelul la masa special altfel nu stam locului deloc. Va multumim si asteptam ceva sfaturi, Irina si Alexandru

#32
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 04 mai 2004 - 15:13

Cu permisiunea Aureliei, postez aici acest mesaj :
quote:
[bis]Draga Anina multumesc de invitatie !va urmaresc de mult sa stii dar nu m-am inscris (dealtfel niic nu stiu cum se face )....poti sa o faci tu daca vrei iar cind vom fi mai linistiti vom veni si noi sa postam pe la voi pe forum ; Luca este nascut in aceiasi zi cu baetelul lui LUIZAX deci pe 16 februarie 2002 ,doar ca e normal ca Alex sa fie trecut mai intii caci Alex este nascut la 2 dimineata iar Luca la 18 seara! deci Alex a venit primul pe lume!!!![bis][bis]....va promitem ca vom veni cit de curind posibil sa fim alaturi de voi! cu drag AURASU
Aurelia - Luca Alin Mickael 16.02.02 [pup] Nina & [copil] Nina-Cristina (2 ani in ianuarie) http://www.babiesonl.../n/ninacristina

#33
dori

dori

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 169 mesaje

Postat 04 mai 2004 - 17:45

[hia]Mamici din 2002. Multumim Aninei pentru invitatia de a ne inscrie pe lista. Matei are un an si aproape noua luni. Spune doar cateva cuvinte (spre deosebire de sora lui care la varsta asta turuia toata ziua), mananca de toate, este mare jucator de fotbal si mare dansator, ii plac copiii si masinile. Ii place apa si sa faca baie, asa ca daca nu e mami atenta o zbugheste in baie si intra in cada imbracat si mai gaseste el pe acolo niste jucarii pline cu apa incat sa isi ude hainele - asta se intampla cam de trei ori pe zi. Si face o gramada de nazdravanii – de aceea este strigat Matei nazdravanul. Azi Matei a reusit sa sara din patut – care are gratii inalte, ii vin pana la umar, a trebuit sa faca spagatul ca sa poata sa sara. L-am vazut de dimineata ca incerca, dar eram convinsa ca nu va reusi – dar uite ca a reusit si a cazut – culmea tot in picioare. Asa ca s-a cam dus cu linistea mea. Era singurul loc in care il lasam linistita ca este in siguranta. Pentru ca in rest se catara peste tot. Dori - Matei - 12.08.2002 dori

#34
gandacelu

gandacelu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.404 mesaje

Postat 05 mai 2004 - 04:41

poveste cu fetita mea, ramasa in tara pentru cateva luni (noi suntem in canada) povestea a fost aflata azi prin telefon fetita cica gata, cu bunicii s-a rasfatat nevoie mare, nu-i mai ajungi la nasuc... la care, bunicul (un profesor f dur): -vezi, ca tu nu poti sa-mi poruncesti mie, eu iti poruncesc tie! la care ileana: -taci! m-am spart de ras! mai ales ca, atunci cand am lasat-o la bunici, nu zicea decat mama si tata... cred c-o sa am de "lupta" bine de tot cand m-oi intoarce![:D] http://www.desprecop...d=8697&cid=5405

#35
oLo

oLo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 05 mai 2004 - 12:33

Salut, Azi dimineatza am avut o 'discutie' cu fiica-mea Emma(2 ani si 3 luni): Emma: Masina lui papa e in galaj... Eu : Si galajul unde e??? Emma: ??? Acolo... (arata vag prin casa pe undeva... Eu : Dar papa unde e? Emma: Papa mananca acolo si-l arata cu degetul) Eu : Dar KiKi unde e? Emma: KiKi face nani acolo... si arata cu degetul spre camera lor, a fetelor... Eu : Dar mama unde e? Emma, se uita mirata la mine, realizeaza ca-s imbracata de plecare si-mi zice: Mama, ovoa mama! (au revoir - la revedere) :)) Mihaela

#36
dori

dori

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 169 mesaje

Postat 06 mai 2004 - 22:59

Gabbriela, multumim pentru update! [flo] dori

#37
Gabbriela

Gabbriela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.385 mesaje

Postat 06 mai 2004 - 23:02

Dori [cheers][flo]--- Matei--- 12.08.2002 Aurelia [flo][cheers]--- Luca Alin Mickael--- 16.02.02 Bine atzi venit la bb din 2002... distractzie placuta si sa auzim cat mai multe poveshti frumoasa despre bb vostri. oLo & gandacelu [flo] Frumoase discutzi avetzi cu copii voshtri, al meu inca nu zice nimic :(... ca sa potzi duce o discutzie cu el. Sa va traiasca copiilashi sa sa creasca mare si sanatosi si plini de noroc si fericire in viatza. eu azi cu veshti triste... Julian are febra idn cauza la un canin... ma tot chinui sa o fac sa scada si nimic.. daca pana maine la ora 8 AM nu se vede o inbunatatzire trebe sa mergem la nenea doctoru de urgentza is tare nu ashi vrea... sper ca se va face bine repede is va fi vesel si jucaush iara-si. O zi buna si multa sanatate la toat alumea si la totzi copii Gabbriela & Julian [bibe] http://f2.pg.photos....ela_h/my_photos

#38
Gabbriela

Gabbriela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.385 mesaje

Postat 06 mai 2004 - 23:08

irina_ina2000 pai ai putea sa ii cumperi un scaun special pt calatori, est emic is se pune peste scunul normal la masa.. se leaga bb la mijoc si sat cuminte si papa tot din farurie, sau alta solutzie ar fi sa itzi iei scaunul de mashina dac aai asha mare si sa il pui pe un scaun in rstaurant... Aici la noi fiecare restaurant are si scaune speciale pt copii si bb... unde eshti nu shtiu daca este asha ceva.. Oricum itzi doresc o vacantza frumoasa si plina de amintiri frumoase. Gabbriela & Julian [bibe] http://f2.pg.photos....ela_h/my_photos

#39
Andreutza

Andreutza
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 07 mai 2004 - 02:14

Va multumesc din suflet pentru urarile de ziua lui Octavian. Nu am mai intrat de ceva vreme dar promit sa indrept situatia si sa va scriu si noutati. Voi reveni! Cu drag, [pup] [mamica]Andreea & [copil] Octaveatza

#40
khristin

khristin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.575 mesaje

Postat 07 mai 2004 - 06:16

Cum am ratat tocmai subiectul asta??? Sa ma inscriu si eu la mamicile de 2002, mai precis 3 decembrie 2002, cand am nascut-o pe Yasmine. Ooops: am constat ca eram deja pe lista, dar...Pun si un link cu pozicile noastre mai jos: http://community.web...ser/khristin107 Cristina


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -